The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] > Приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 12-08-2013
ДЖЕРОНИМО ДЖЕРОНИМО не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помощ за цифров HD приемник SYNAPS CHD 3100

Здравейте,
Имам нужда от малко помощ за такъв приемники по-точно неговите настройки. Разбрах , че е доста разпространен и се продава от кабелните оператори. Купих си такъв преди седмица от оторизиран дилър и не мога да изкарам от него многоканален звук , в случая Dolby Digital от НВО, MTV LIVE и немските канали.Влизах в настройките, там има само опция за ляв,десен канал и стерео. На кутията и в упътването на приемника изрично пише,че има многоканален звук.
Първо опитах през HDMI входа а след това и през коаксиалния. Сигналът е стерео.
Кабелите ми са наред, ресийвърът също, пробвах ги с друг приемник и веднага светна иконката за Dolby Digital.
Въпросът ми е; аз ли не правя нещо като хората или има нещо което не знам. Обадих се във фирмата, те ми дадоха телефон на един "експерт" и в крайна сметка нищо не се получи, защото той се оказа по-некомпетентен и от мен. Трябва ли да правя някакъв ъпгрейд или допълнителни настройки ?
Ще се радвам, ако някой ми помогне.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15-08-2013
магнат магнат не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей, пиша ти тук, че ми се видя по-логично.
Та какво се сетих да ти кажа: разбирам, че искаш да изкараш мултиканален звук от приемника на канал, който излъчва DOLBY Digital сигнал.
Ако съм разбрал правилно - това искаш.
Да ама ти искаш ама то (приемничето) не може. Според сайта им и описанието, то просто няма такъв режим в който да може да излъчи звука мултиканално. То си има два режима - моно (ляво/дясно) и стерео и толкоз, поне така са написали в описанието му. Е то пък от там идва другия въпрос - защо са сложили S/PDIF като всичко се downsample-ва до стерео, ама това е друг въпрос. Знам, че не това искаше да чуеш, но според мен толкова си може машинката, не е в теб или софтуеъра проблема. Тука закачам и снимката от сайта на производителя (synaps.tv)
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Synaps.jpg (91.8 КБ, 63 разглеждания)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15-08-2013
ДЖЕРОНИМО ДЖЕРОНИМО не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Dolby Digital Bit Stream Out via Coaxial S/PDIF & HDMI - Това го пише на кутията и в упътването на моя приемник. Не знам дали говорим за един и същ модел.
Моят е CHD -3100M. Освен това когато влезеш в аудио менюто на даден канал с Долби Диджитал, в аудио -опциите изрично е посочено и звук AC3. И да ти кажа честно обърквацията е пълна, защото хем на книга го има, хем на звук го няма.
Наскоро подариха на дъщеря ми Блу Рей плеър Филипс, който въпреки,че пишеше,че има не може да изкарва други формати освен стерео през HDMI изхода. Но през коаксиалния няма проблем. Реших,че и този приемник може да има подобен проблем, но уви! И от коаксиалния- стерео.
Това е.
Единстевеното , което звучи разумно като обяснение е, че тези пичове слагат друга маркировка на приемници, които не подържат тази функция. Тоест пише , че е 3100м, но той е примерно 2700к или нещо подобно.
Нищо друго не ми идва наум като разумно обяснение
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15-08-2013
ДЖЕРОНИМО ДЖЕРОНИМО не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Току що видях,че и в твоята снимка е споменат Dolby Digital и вече наистина съм много объркан. Но в крайна сметка ми става ясно,че ще си е стерео. Добре, че Дидживюто все още бачка (да чукна на дърво) без проблеми..Там поне като му дадеш аудио режим RAW изкарва всичко както си трябва.
Много благодаря за помощта и лека вечер !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15-08-2013
магнат магнат не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мдаа, а може да е нещо софт/фърмуерно. Аз от време на време проверявям в сайта за актуализации. Преди малко пробвах с флашка, на която сложих файла за актуализация на фърмуеъра и приемника си го позна, може след време да оправят контрола на този изход...или просто толкова си може (имам предвид стерео де). Защото за DigiView-то си пише че подържа АС3 мултиканален звук, а за този не пише. Прав си че на кутията и в описанието пише Dolby Digital Bit-Stream, aма и за другото може да си прав - че е само на кутията

ПС: и моят приемник е Synaps CHD-3100M, a оператора НЕТ1, а за актуализацията - само проверих дали познава файла, не съм натискал ОК, че да не свърша в сервиза и да кажат - айде сега плащай, като бърникаш дето не ти е работа
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15-08-2013
ДЖЕРОНИМО ДЖЕРОНИМО не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз сън на TV NET и просто реших да си купя по-нов и модерен (ужким) приемник. Май ще излезе вярна историята ,че с приемниците е като с ресийвърите - не винаги най-новият модел е най-добър.
Мисля утре да им се обадя , да си доплатя 50 лв и да взема този комбинирания АМИКО HD-8240
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16-01-2014
Шоргов Шоргов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране проблем с приемника

Надявам се темата да е още актуална.
От скоро и аз се сдобих с този екземпляр и за нещастие се сблъсках с проблем още на първия месец. От няколко дни не мога да използвам канала записан на първа позиция. Трудно мога да го обясня по-добре - избирам 1 от дистанционното и очаквам да се зареди канала но вместо това екрана става черен а понякога се появява логото на декодера а дисплея показва номера на предния канал. Бутоните за смяна на канала спират да работят. С прости думи на дисплея на приемника никога не мога да покажа 0001. Канала не може да се пемести от менюто - селектира се но при опит за промяна на позицията деселектира и мести следващия канал. Ъпдейтнах и драйверите промяна няма.
Някой има ли идея как да реша проблема?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17-01-2014
ЦВК ЦВК не е на линия
тв фен
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 58
Благодари: 60
Получил благодарност:
53 пъти в 27 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 3
По подразбиране

За съжаление Synaps 3100M CX /ако правилно съм разбрал, че имаш такъв/ няма много общо с по-старите модели. Този е орязан много откъм функционалност, за да не бърникат абонатите, защото е предлаган главно за оператори и е НАПЪЛНО идентичен софтуерно с XCOM - http://www.xcombg.com/index.php?page...product_id=656 - инсталирал съм софтуер от единия за другия и обратно. Разлика имаше само в един ред в менюто и разбира се в стартовия екран - на единия пише синапс, на другия екском и дотам. Все пак доколкото се сещам новия фирм/софт на Synaps поместен тук: http://www.synaps.tv/?q=product&id=170 не би следвало да създава проблеми и след инсталиране приемника би трябвало да "изкара" и 1-ва позиция. Нещо се бърка в определянето на първа позиция - може от NIT таблицата да е, може и подредбата по LCN нещо да го бъгва.

Последно редактирано от ЦВК : 17-01-2014 на 10:29
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17-01-2014
мискинин мискинин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 122
Благодари: 64
Получил благодарност:
54 пъти в 25 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам нов фърмуер. Ако искаш мога да ти го пратя.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17-01-2014
Шоргов Шоргов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@ цвк
и аз се надявах че ъпдейта ще оправи нещата но си останах само с надеждата.

Ще се пробвам да го пренастроя през уикенда. Не е болка за умиране и без този канал само малко дразнещо.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
3100, chd, hd, synaps, За, Помощ, приемник, Цифров


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
LCD монитор с цифров приемник olira ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 24 13-09-2015 13:11
избор на цифров приемник благой Кошче 4 11-10-2012 23:50
За цифров приемник rikapo Въпроси и отговори 12 30-11-2010 20:12
Цифров Кабелен Приемник ??? Робин КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 4 21-02-2010 14:31
цифров приемник wladiem Въпроси и отговори 7 07-11-2008 23:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.