The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > OPTIBOX

OPTIBOX Всичко за приемниците Optibox - Optibox 500s, Optibox 7710 и други ...

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 10-04-2011
Петио77 Петио77 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 293
Благодари: 65
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dj_azam Вижте мненията
Какво за емуто искаш??И питай бат Петьо той вече е шперц по коалата
нали БАТЕ?
не не съм още и аз не мога да се оправя с ему
Отговори с цитат
  #52  
Стар 10-04-2011
gradev gradev не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 168
Благодари: 14
Получил благодарност:
21 пъти в 10 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 0
По подразбиране Коала

Въпросът е следният - като го взех приемника можех да влезна в настройките на xcam-a, а сега като натисна да се стартира настройката на емулатора и приемника забива. Трих емулатора, слагах различни версии, но ефектът е един и същи.. Не мога да разбера къде още си пише настройките този приемник, понеже спорерд мен някъде си е направил запис за този кам и всеки път , като го стартирам и тои ми забива Коалата.Не съм Линукс маниак... така че не знам и къде да човъркам. Сменях и версията на фърмуера на приемника - ефектът е същия. Явно някъде в бут лоудъра нещо е записал тъпия кам.... поне аз до този извод стигам, рових по разни форуми и гледам, че бут лоудъра си седи еднакъв при смяна на фърмуера. И по пътя на логиката смятам, че там явно нещо е записано... И май ще трябва да се потя да го презапиша самия лоудър.... Опасно начинание ... Та, ако някой може да сподели дали съм на прав път в разсъжденията си и как мога да изляза от тази нелепа ситуациа - с радост бих приел съвет. Колкото до по-горния ми пост за запис на IP настройките след двукратно натискане на червения бутон - не се запомнят... След рестарт излизат 192.168.6.35...
Отговори с цитат
  #53  
Стар 10-04-2011
Аватара на амиго
амиго амиго е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 441
Благодари: 118
Получил благодарност:
144 пъти в 80 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gradev Вижте мненията
Въпросът е следният - като го взех приемника можех да влезна в настройките на xcam-a, а сега като натисна да се стартира настройката на емулатора и приемника забива. Трих емулатора, слагах различни версии, но ефектът е един и същи.. Не мога да разбера къде още си пише настройките този приемник, понеже спорерд мен някъде си е направил запис за този кам и всеки път , като го стартирам и тои ми забива Коалата.Не съм Линукс маниак... така че не знам и къде да човъркам. Сменях и версията на фърмуера на приемника - ефектът е същия. Явно някъде в бут лоудъра нещо е записал тъпия кам.... поне аз до този извод стигам, рових по разни форуми и гледам, че бут лоудъра си седи еднакъв при смяна на фърмуера. И по пътя на логиката смятам, че там явно нещо е записано... И май ще трябва да се потя да го презапиша самия лоудър.... Опасно начинание ... Та, ако някой може да сподели дали съм на прав път в разсъжденията си и как мога да изляза от тази нелепа ситуациа - с радост бих приел съвет. Колкото до по-горния ми пост за запис на IP настройките след двукратно натискане на червения бутон - не се запомнят... След рестарт излизат 192.168.6.35...
Да не си стартирал няколко плъгина едновременно ? С MCAS пробва ли го ?
Отговори с цитат
  #54  
Стар 11-04-2011
Аватара на dj_azam
dj_azam dj_azam не е на линия
строителен техник
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 192
Благодари: 144
Получил благодарност:
30 пъти в 14 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 13
Arrow

Цитирай:
Първоначално написано от gradev Вижте мненията
А за проблема с емулатора ? Някой може ли да помогне със съвет ?
Прати някакъв имейл ,дати пратя плугин ,на който даже и цифричките му са Големи(кедитор,коконут..)
Отговори с цитат
  #55  
Стар 11-04-2011
Аватара на dj_azam
dj_azam dj_azam не е на линия
строителен техник
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 192
Благодари: 144
Получил благодарност:
30 пъти в 14 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 13
Exclamation

[QUOTE=gradev;94326]Въпросът е следният - като го взех приемника можех да влезна в настройките на xcam-a, а сега като натисна да се стартира настройката на емулатора и приемника забива. Трих емулатора, слагах различни версии, но ефектът е един и същи..
Никога не слагай други плугини от подобни на Коалата приемници!!!!
Отговори с цитат
  #56  
Стар 12-04-2011
gradev gradev не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 168
Благодари: 14
Получил благодарност:
21 пъти в 10 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 0
По подразбиране Коала

Защо да не слагам, нали приемниците са аналози ? Примерно тествах с плъгин от Октагон - не би трябвало да има проблем. Хардуера е еднакъв, до колкото виждам и софтуера също. Ралични са бут лоудърите, където се указва ИД на производителя.. или бъркам ? Не съм много на вътре с този тип техника , просто така смятам :-)
Отговори с цитат
  #57  
Стар 12-04-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Няма проблеми с плъгините, единствено проблеми прави уеб интерфейса и скрийншота, но проблема е при всички приемници от семейството.

ПП: Пичове не се занимавайте с този оригинален софт, слагайте неутриното на ААФ --> AAF First Neutrino
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
dj_azam (12-04-2011)
  #58  
Стар 12-04-2011
Аватара на амиго
амиго амиго е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 441
Благодари: 118
Получил благодарност:
144 пъти в 80 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Няма проблеми с плъгините, единствено проблеми прави уеб интерфейса и скрийншота, но проблема е при всички приемници от семейството.

ПП: Пичове не се занимавайте с този оригинален софт, слагайте неутриното на ААФ --> AAF First Neutrino
Както енигмата ли се инсталира ?
Отговори с цитат
  #59  
Стар 12-04-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от амиго Вижте мненията
Както енигмата ли се инсталира ?
Все едно инсталираш енигма на флаша с AAF Recovery tool, предварително трябва да си инсталирал Maxi U-boot, а за "Defaut Boot" трябва да се зададе "Е2 flash".

39E --> OK
MKV файлове --> OK
Network Video Streaming --> OK
DVB Subtitles --> NOK / за сега не вървят на 100%

ПП: Който не е използвал до сега неутрино в първия момент може да му е малко трудно, но свикне ли човек...

------------------------------------------------------------
Добавено:


За да нямате проблеми с епг-то на булсата използвайте neutrino.ttf от архива по-долу, трябва да го замените в /var/usr/local/share/fonts
За да имате руски език трябва да замените файла russkij.locale в /var/usr/local/share/neutrino/locale, след като рестартирате, влезте в Menu-> Einstellungen/Settings-> Sprache/Language и сменете езика.

http://www.2shared.com/file/7Zdk_eGp/russkij.html

Може да използвате готови сетинги от http://www.4shared.com/dir/39509832/..._settings.html, за неутрино файловете започват с "EnF_N3", разархивират се и се поставят в /var/usr/local/share/config/zapit
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
dj_azam (12-04-2011), gradev (12-04-2011), jassen (12-04-2011), system (13-04-2011), амиго (12-04-2011)
  #60  
Стар 14-04-2011
gradev gradev не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 168
Благодари: 14
Получил благодарност:
21 пъти в 10 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 0
По подразбиране Коала

Хайде още един въпрос. Има ли начин да ъпдейтна транспондер листата за сателитите ? Ако дръпна ini файл с актуални транспондери, как мога да ги налея в приемника ??? Ако може някой да даде съвет, за което предварително му благодаря.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd, optibox, приемници


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Два нови DVB S2 приемници Крал Артур AZBOX 3 11-03-2009 08:01
Optibox CX PVR imported_admin OPTICUM инфо 0 12-09-2008 00:26


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.