The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #61  
Стар 16-10-2015
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,508
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,167 пъти в 2,932 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето тук има инфо,как се сглобява:
https://www.satshop-heilbronn.de/med...ne_deutsch.pdf

Вижда се че конвертора сочи средата на антената,твоята е правилно сглобена,но сочи много нависоко конвертора,да не е някое менте с грешни размери!
  #62  
Стар 16-10-2015
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Очаквам разяснения от колегата, който ми я продаде. След като е работила някъде да ми каже нивата, които е постигнал.
  #63  
Стар 16-10-2015
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,808
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Кажи му името,от къде е колегата,ти от къде си, говорил ли си с него за проблемите, как ти я изпрати, дали по време на транспорта не се е изкривила стойката , има много неизяснени въпроси за 6-7 страници , можеше от самото начало да дадеш пълно инфо относно възникналия проблем
  #64  
Стар 16-10-2015
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Монтажът е правилен и според продавача. Каза ми и нивата, които той е постигнал. Няма кривини от превоза. Беше опакована грижливо. Човекът се беше постарал да я получа невредима и беше любезен да ми отговори на въпросите. Остава или да не мога да я настроя или нещо по пътя да пречи. Ще преместя стойката и продължавам!
  #65  
Стар 16-10-2015
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,808
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Даа, при тебе и с приемници имаше с проблем, май заддисстанционното устройство има бъг, направо поразяваща ръка
Сега си спомням, че и някакви обстурации в комуникацията съм срещал
Последно изпълни това което те посъветва Дзумба за 19Е, или за 23.5Е , че е по близо до юга в Панагюрище
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
sarivano (17-10-2015)
  #66  
Стар 17-10-2015
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Къса и неточна памет и дълга уста имаш момче!
  #67  
Стар 17-10-2015
ТаняТ ТаняТ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2015
Мнения: 82
Благодари: 16
Получил благодарност:
17 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Не знаех, че мултфокусът всъщност бил обикновен офсет с рейка... Все си мислех, че геометрията на огледалото му е нещо като елипсоид с цилиндричен елемент, така че фокусът да не е кръгло петно, ами ивица...
Тази антена е елипсоид, не е обикновен офсет, т.е. не е част от парабола.
И може прекрасно да си работи на през 3 градуса, ако единият от сателитите не е с прекалено слаби транспондери.
От снимките които показва собственикът се вижда, че неговата е някакво турско менте, не е като тази която ти си инсталирал при теб.
Следните потребители (4) благодарят на ТаняТ за този полезен пост
gentu (17-10-2015), sarivano (18-10-2015), баисар (18-10-2015), ВалчоП (17-10-2015)
  #68  
Стар 17-10-2015
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

За да приключим темата:
Не получих задоволителни резултати за това, което исках от антената. Може да е слаба за мястото, където съм, а може и да съм некадърен да я настроя. Ако на някой му върши работа или някой е амбициран да я настрои, съм готов да се разделя с нея срещу 50 лева във вида, в който я получих. Пиша това тука, а не в продажби, за да може бъдещият собственик да е наясно с моите проблеми.
Благодаря на всички за съветите. Възползвах се от всички.
  #69  
Стар 18-10-2015
ТаняТ ТаняТ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2015
Мнения: 82
Благодари: 16
Получил благодарност:
17 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
За да приключим темата:
Не получих задоволителни резултати за това, което исках от антената. Може да е слаба за мястото, където съм, а може и да съм некадърен да я настроя.
Не съм компетентна относно силата на сигналите от сателитите на мястото където си ти, но ми се иска да защитя честа на тази антена, по-точно версията на този продукт който го продават за по 100 евро по течението на река Рейн в едни големи магазини за телевизори, хладилници и компютри.
Значи уважеми господине на възраст, този продукт има особеността да работи по-добре с конвертори с дълга шия, при които като ги избуташ напред към рефлектора ( чинията ) облъчвателят им лови по-малко паразитни сигнали идващи отзад антената. Така както си я показал закрепена до стена на блок, изглежда че в чашката ( облъчвателя) на конвертора успяват да се напъхат прекалено вредни отражения, които ти свалят вероятно качеството на сигнала. Конверторите "виждат" кръг, поне тези които не са нарочно направени за елипсовидни чинии. А тази анетна е разтегната хоризонтално, от което следва че не се ползва цялата отразена от нея електромагнитна енергия. Ако някой е решил да дръпне рамото надолу или неволно да е станало, тя ще работи много зле. Загледай я, тя от горния край е като поорязана, значи трябва да се внимава да не почне да "гледа" конвертора малко и над нея.
Друга особеност на версията на продуктът продаван където аз живея е, че скалата с градусите на елевацията е с грешни стоиности за Европа. Ако я сравняваш с един офсет Триакс и я настроиш на същите градуси за елевацията, просто няма никакъв сигнал и си далече от истината.
Не бих я "подарила" само за 50 лв, ако рефлекторът ( чинията) не е усукан или огънат и разкривен в някаква посока. Напротив, бих търсила точната позиция някъде към края на рамото държащо рейката, където един добър конвертор с нормален облъчвател ще ми изкара възможно най-силно качество на сигнала в децибели, с приемник който показва горе-долу верни данни. Като го намеря това магическо местенце, после ще закрепя рейката към рамото, по такъв начин че като сложа в нейните пластмасови държачи същия конвертор, той да се намира на същото място в пространството, ама на баш същото. После другите конвертори ще си идват сами на мястото по рейката, при условие че съм я наклонила така че двата крайни ( най-ляв и най-десен) да дават най-силен сигнал. По течението на р. Рейн това ще е вярно, ако не се опитвам да гледам с централен 1,9 Е и едвовременно западни и източни позиции.
Бих препоръчала на всички българки живеещи назапад от Братислава и нежелаещи мъжлетата им да им натресат едно грозотило Т90 или пък да накачат няколко антени по балкона, да ги хванат за ръка и двамката заедно да натоварят в колата една такава антена от някой М---М--- магазин. Като отпадне нуждата от 39Е и се мине на 1,9Е тази антена ще е "разкошна" като се наредят по рейката разни тънки конвертори за силните сателити и нормални за по-слабите.
По разни чуждоезични форуми има заблуждаващи мнения, че било трябвало Т90, защото според тези които не са пробвали и само четат упътването за тази антена от ПДФ файла , трябвало да се остави поне 4 градуса между два съседни сателита. Еми дами и господа, това просто не е вярно на практика, по течението на Рейн. И е достъчно да потърсите из гугъл.бг гугъл.нл гугъл.фр гугъл.де с двете версии на името на антената плюс мултифийд или мултифокус (и на латиница) и ще попаднете на снимки с много конвертори наредени по рейката. Трябва да търсите на езика на съответната версия на гугъл, иначе ще ви показва все същите резултати, което не ви върши работа. Значи като видите снимките, вземете та се досетете сами, че няма нужда да плащате за допълнителни държачи, защото може да се закрепват и по 2 конвертора на един държач, с една скобичка и готово.

А ?
Я, ама и тя и Таня имала какво да се изкаже по въпроса.

Поздрави и приятен ви уикенд
Следните потребители (2) благодарят на ТаняТ за този полезен пост
Mad_Tax (18-10-2015), nugya (18-10-2015)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, мултифокусна, на, Настройка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам мултифокусна антена Т85,Diseqc 2-бр. 4/1, и 5-бр.конвертори nugya Приключили продажби 1 18-09-2015 18:33
Продавам нова мултифокусна антена Т85,Diseqc 10/1 и конвертори бахретин Приключили продажби 3 21-04-2015 09:02
настройка на антена николас ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 42 19-06-2014 10:29
Настройка на антена за 0,8W миро86 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 22 05-02-2014 19:40
Настройка на сат.антена! valvamp Монтаж и настройка на антени 30 17-04-2013 07:38


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.