The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > IPBOX

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 23-06-2010
vml vml не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 84
Благодари: 14
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Изправи ме на нокти този прехвален имидж. Пуснах емулатора всичко работи превключва много бързо и отваря с мгкамда но дотук. Отидох да видя дали го има нашия HD транспондер вкаран и приемника огасна. Ребутнах през сда2 където ми е е2 тя тръгна, после през pgi и вече неискаше да се зареди дава на дисплея ERR, дадох пак на е2 вече неиска и тя, на бутон 3 небутва от флаша-тотален срив на мултибута изстрила го е целия. Гасих приемника и нестава седи на боот и дотам небутва от нито един партишън на диска и флаша на приемника. Сложих нов сифтим оправих обкръженията и сега вече бутва е2 и сифтима. Това е моя скромен опит с PGI.

Незнам дали ще имам повече смелост да го пробвам с риск този път да ми изтрие и боота на приемника.

Защо трие мултибута във флаша на приемника някаква случайност ли беше или бъг ?

Последно редактирано от vml : 23-06-2010 на 18:48
Отговори с цитат
  #12  
Стар 23-06-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad не е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,076
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

PGI си има свой собствен мултибуут, и когато се инсталира на флаша изтрива стария и го заменя със своя, който има определени предимства и добри идеи спрямо всички други! Но при положение, че ти си го инсталирал на usb стика, той няма реален достъп до вътрешния флаш на приемника за да го изтрие! Така че не си прав, ако мислиш по този начин!
Пак трябва да повтарям едно и също - първо прочетете ридмито в архива на официалния PGI(не на моя модифицирания!), за да няма после недоразумения! Ако по някаква случайност си сгрешил неволно при използването на fw_printenv, то тогава има такъв момент какъвто обясняваш, че ти се е случил! Но имиджа определено не е бъгав, дори напротив!
Досега съм пробвал всички възможни имиджи на usb флашка, и официални и енигми, поне 20 различни, като винаги на вътрешния флаш ми е стоял сифтийм! Ами няма ги тези проблеми, за които се оплакваш!
Нещо си омазал с процедурата по префлашване с fw_printenv!? Това червеното в цитата:
Код:
fw_setenv menu_9 "front_puts \"pgi usb\";setenv bootusb \"run bootargsusb;usb reset;ext2load usb 0:1 a5ff0000 boot/uImage;bootm a5ff0000\";setenv bootargsusb \"setenv bootargs console=ttyAS1,115200 panic=3 root=/dev/sdb1 rw rootdelay=10 bigphysarea=1500 quiet\";setenv bootcmd "run bootusb";saveenv;boot"
забеляза ли го и правилно ли го настрои според твоите параметри? Ако си го копирал и пейстнал 1:1 с моя пример, там ти е грешката!


PS: Това с угасването на приемника при сканиране на кой транспондер стана? На булсатския ли? При софтуерен проблем PGI е настроен да се рестартира автоматично, като изписва винаги EPIC FAIL на предния панел! По това ще го познаеш! Но да угасне просто ей така без да се рестартира... Направо съм изумен!
След инсталиране на нов имидж първото нещо, което правя е да сменя db.dat файла с моя готов от папката на PC Editor, а не да разчитам на този в имиджа, за да сканирам с него! Лесно и практично!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!

Последно редактирано от uniqad : 23-06-2010 на 20:09
Отговори с цитат
  #13  
Стар 23-06-2010
vml vml не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 84
Благодари: 14
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Със сигурност съм наясно със писането на обкръженията ползвам от доста време усб диск разделен на 4 и пиша винаги по 4 обкръжения немисля че това е проблема. И факта че съм заредил имиджа и съм гледал с мжкамд го доказва. Даже няколко пъти го ребутвах и си зареждаше нормално. Отидох върху транспондера дето е на булсата хд и телевизора изгасна изписа няма сигнал на дисплея на приемника незнам какво написа не си спомням. След това проверих и заредих от другия дял е2 и тя тръгна дотук добре няма проблем с мултибута. Проблема дойде от следващото бутване и избор да зареди pgi -бутна и се опита да зареди имиджа но изписа на дисплея на приемника err. След ребута който и дял да се опитвах да бутна останали 3 които до този момент бутваха и флаша на приемника включително неработеха-значи се е изтрил мултибута при опита да бутне от явно повредения имидж. Имиджа наистина си заслужава и е много жалко че така се получава.


Сега май си спомням, че че изписа EPIC на дисплея понеже е 4 разреден само.

Много е добър този вариант да се стартира от диск или флашка и аз го приветствам, незнам как да продължа с тестовете притеснявам се да не ми изтрие uboot а на приемника.
Надявам се да има повече хора които да тестват за общото благо!

Последно редактирано от vml : 23-06-2010 на 20:43
Отговори с цитат
  #14  
Стар 23-06-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad не е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,076
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Малко е късно да питам, защото най-вероятно вече си изтрил имиджа от usb флашката, но при такива сривове е добре да се погледнат логовете на PGI, които се намират в /var/log! Така, че вече само можем да гадаем какво е предизвикало срива! Много уважавания от мен Дядя Фьодор ни съветва винаги: Да се научим да четем логовете!!! Ако не можем, да му ги пратим с обяснение на проблема. Човека знае какво да прави и за това неговия имидж е най-стабилния! За тези, които не знаят Uncle Fedor и Pacco са двата двигателя на PGI!
И между другото не се паникьосвайте, че видите ли имиджа ще ми изтрие буут лоудъра! Спокойно!
Първо: това е предимството на имиджите, инсталирани на usb, че те нямат достъп до вътрешния флаш на приемника, където се намира самия буутлоудър! И могат да се пробват безопасно преди окончателно да решите дали си заслужава даден имидж да се инсталира в последствие на вътрешния флаш!
Второ: проблем с изтриването на буутлоудъра става само, когато спре тока по време на процеса erasing или flashing! А съгласете се, че това с имидж на usb флашка просто няма как да стане!
На мен повече ми прилича твоя проблем на грешка при инсталиране върху флашката по време на разархивирането, като някой файл не е успял да си дойде на мястото му! Затова задължително след приключване на инсталирането не случайно се изисква изпълнението на командата sync ДВА ПЪТИ ПОДРЕД за всеки случай! Просто за да няма такива евентуални проблеми! При мен е закон това нещо!
Така, че спокойно можете отново да си пробвате имиджите по този начин без да се притеснявате!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23-06-2010
vml vml не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 84
Благодари: 14
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз работя с юсб диск разделен на 4 дяла на който имам инсталирани 3 енигми и едно неутрино, а в флаша сифтим. Вече над половин година след смяна на поредния сиф си оправям ръчно обкръженията и никога досега не съм имал подобен проблем въпреки че превключвам постоянно през различните дялове. Ще се радвам ако това сега се е случило и проблема не е бил в този имидж. Но че нещо изтри мултибута това е факт. Поздрави и дано повече хора се включат в тестовете.
И последно би ли коментирал тази тема за предната версия на имиджа http://www.hdtv-ro.eu/forum/index.php?topic=3455.0
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23-06-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad не е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,076
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vml Вижте мненията
И последно би ли коментирал тази тема за предната версия на имиджа http://www.hdtv-ro.eu/forum/index.php?topic=3455.0
Кое по-точно да коментирам?
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 24-06-2010
vml vml не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 84
Благодари: 14
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Думата Destoroyah в какъв смисъл е употребена, като добър имидж или като имидж унищожител на 91?
Може ли някой да даде готов списък с каналите за този имидж. Благодаря предварително.

Последно редактирано от vml : 24-06-2010 на 10:49
Отговори с цитат
  #18  
Стар 24-06-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad не е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,076
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

А-а-а! Стана ми ясно вече от какво се плашиш!
Значи! PGI тийм си кръщават всяка нова версия на характерен японски митичен образ! Според мен така внушават японско качество на продукта си! Същото правят и от Каноникал с тяхното Убунту, но там наблягат на африканските образи!
Предишната 0.6 версия беше Destoroyah, а сегашната 0.7 вече е Owashi!
Явно много те е наплашил тоя PGI щом се стряскаш от името му само!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 24-06-2010
vml vml не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 84
Благодари: 14
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
А-а-а! Стана ми ясно вече от какво се плашиш!
Значи! PGI тийм си кръщават всяка нова версия на характерен японски митичен образ! Според мен така внушават японско качество на продукта си! Същото правят и от Каноникал с тяхното Убунту, но там наблягат на африканските образи!
Предишната 0.6 версия беше Destoroyah, а сегашната 0.7 вече е Owashi!
Явно много те е наплашил тоя PGI щом се стряскаш от името му само!
Не си прав винаги когато има проблеми трябва да се разбере откъде идват. Оправянието на новите модели след сбъркване е само в фабриката. Това са моите обкръжения които от 8 месеца нямам никакви проблеми с тях сравнявам ги с твоя гледам имаш доста такива \ черти. Дали е възможно това да оплесква мултибута. Но пак казвам че след направа по твоя начин си бутна тръгна имиджа и го рестартирах 2 пъти и си зареди нормално а срива стана след грешката която даде имиджа и опит да бутна от него.
fw_setenv menu_1 'front_puts "sda1";setenv bootusb "run bootargsusb;usb reset;ext2load usb 0:1 a5ff0000 boot/uImage;bootm a5ff0000";setenv bootargsusb "setenv bootargs console=ttyAS1,115200 panic=3 root=/dev/sda1 rw rootdelay=10 init=/bin/devinit ip=$ipaddr:$serverip:$gateway:$netmask mem=128m coprocessor_mem=4m@0x10000000,4m@0x10400000";setenv bootcmd "run bootusb";saveenv;boot'

Дали да ненаправя пак по моя си начин мултибута и да пробвам да заредя?

Последно редактирано от vml : 24-06-2010 на 14:28
Отговори с цитат
  #20  
Стар 24-06-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad не е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,076
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Комбинацията от \" преди и след текста е за да се изписва на дисплея с главни букви! Нищо друго не върши това!
А ако искаш си ползвай твойто обкръжение, но задължително трябва да вмъкнеш в него фразата "bigphysarea=1500 quiet\"! Без нея няма да можеш да заредиш изобщо моя модифициран имидж! Гарантирам ти, че без нея ще получиш вечен буутинг на дисплея! Отново ти обръщам внимание, че моя uImage файл не е същия като на енигмата, за да използваш стария начин! Този модифициран имидж е резултат от преобразувана флаш версия на usb такава! При енигмата е bigphysarea=10240!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
owashi, pgi, v07


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.