The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD приемници > Octagon

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1111  
Стар 21-11-2023
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 608
Благодари: 906
Получил благодарност:
291 пъти в 176 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Unhappy

Здравейте yavor1 ,vanka и всички други уважаеми колеги
Тия дни и аз разчовърках приемника Octagon SF8008 и стигнах до няколко поучителни за мен извода.За yavor1 (може да изглеждам глупаво,защото той е по-напреднал от мен)Изводите за мен са:
След известно време на постоянни ъпдейти и на OpenPli и на oscam emu в един момент системата enigma2 се задръства и сбъгясва и от постоянни смени на oscam emu от старите версии все остават остатъчни файлчета и новата версия не работи толкова добре, както би работило при чиста инсталация.
Тествах и OpenPli develop и OpenPli 8.3 на чисто и дори OpenPli 9.0
Най-стабилно работи OpenPli 8.3
Версията OpenPli develop ще си я оставя и нея на единият слот, защото е направена от сервизното меню директно да зададеш на даден канал да върви чрез stream relay и така няма смисъл при промяна на честоти и параметри на каналите от пакета SKY Deutschland да се търсят листи и сетинги и така само му пускаш на канала stream relay и черният екран оживява.
При всички версии на OpenPli трябва задължително да се инсталира емулатор от листата с плъгините (раздел softcam).Като се инсталира примерно cccam и след това с програмата ETCC (IPK Installer) вече новата версия oscam emu..11719примерно.Пробвах направо да инсталирам oscam emu с ETCC и не тръгва ако не се инсталира първо емулатор от мрежата с Плъгини /раздел softcam.Явно си прави някакви папки...за softcam менюто.Аз инсталирам едно cccam от там за да може да ми е на чисто след това инсталацията на oscam emu.И така върви по-гладко и по-бързо отваря каналите.Благодаря и на Жоркин от Пловдив,че ми обясни някои неща ,най-вече за OpenPli develop и SKY Deutschland и за това,че ме светна,че той си инсталира oscam директно от Плъгини раздел softcam.И така се сетих,че така беше с OpenPli . Благодаря и на колегата vanka за дето преди време ми обясни как да си заменя на дисплея /clock/вместо /number/и така на дисплея да ми показва часът ,вместо номер на канала.Благодаря му,че ми беше обяснил и как да махна картинката от секция Радио и така отново има чист звук без да засича...дори и да е с черен екран,но така не запецва звука.Ей не го оправиха това толкова време и питони сменяха и пак същото и с питон3

Последно редактирано от AstraK : 21-11-2023 на 15:18
Отговори с цитат
  #1112  
Стар 21-11-2023
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,808
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
Здравейте yavor1 ,vanka и всички други уважаеми колеги
Тия дни и аз разчовърках приемника Octagon SF8008 и стигнах до няколко поучителни за мен извода.За yavor1 (може да изглеждам глупаво,защото той е по-напреднал от мен)Изводите за мен са:
Нищо лично, но имай едно на ум, че не си взех Octagon SF8008, въпреки че имам Octagon SF4008, защото според мен това е едно недоразумение, за това си взех пак на същата платформа като процесор една zgemma H9 twin и AB PulSE 4k, при които дори няма тези сечения,които са типични за Octagon SF8008, но това е мое мнение.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
AstraK (21-11-2023)
  #1113  
Стар 22-11-2023
vanka vanka е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 421
Благодари: 37
Получил благодарност:
6 пъти в 4 поста
Сваляния: 204
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на Явор,с Мултисталкер става.
Тези 100 портала сами ли се обновяват? и син бутон не действа,не намирам къде е home/stalker/config/
Отговори с цитат
  #1114  
Стар 22-11-2023
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,808
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vanka Вижте мненията
Благодаря на Явор,с Мултисталкер става.
Тези 100 портала сами ли се обновяват? и син бутон не действа,не намирам къде е home/stalker/config/
Синият бутон в менюто Portals излиза - с него се зареждат порталите, събрани от приложението Stalker-free portal all от dreamsat panel, не се обновяват автоматично, трябва да се активира Stalker-free portal all от dreamsat panel за да обнови листата с портали, след което пак син бутон и си избираш от листата портал.


stalker.conf е в директорията home
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg multistalker.jpg (46.1 КБ, 94 разглеждания)
Тип файл: png Screenshot (1).png (15.0 КБ, 79 разглеждания)

Последно редактирано от yavor1 : 22-11-2023 на 13:04
Отговори с цитат
  #1115  
Стар 22-11-2023
vanka vanka е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 421
Благодари: 37
Получил благодарност:
6 пъти в 4 поста
Сваляния: 204
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ааа,на моя Multi Stalker Pro няма такива шарени бутони отдолу
Отговори с цитат
  #1116  
Стар 22-11-2023
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,808
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vanka Вижте мненията
Ааа,на моя Multi Stalker Pro няма такива шарени бутони отдолу
Да съм ти препоръчал Multi Stalker Pro
Инсталирай си и Multi Stalker, тогава ще имаш всичко
Отговори с цитат
  #1117  
Стар 25-11-2023
ivandz ivandz е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Тополовград
Мнения: 246
Благодари: 285
Получил благодарност:
76 пъти в 53 поста
Сваляния: 130
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=yavor1;593239]Синият бутон в менюто Portals излиза - с него се зареждат порталите, събрани от приложението Stalker-free portal all от dreamsat panel, не се обновяват автоматично, трябва да се активира Stalker-free portal all от dreamsat panel за да обнови листата с портали, след което пак син бутон и си избираш от листата портал.

Интересно,по описаният начин от yavor1 при мен порталите се заредиха и при MultiStalkerPro.json.С едно уточнение ,става въпрос за VU+uno4K,имидж openATV7.3
__________________
VU+Uno 4K Parabola 1.40 (90Е-34W)
Отговори с цитат
  #1118  
Стар 26-11-2023
vanka vanka е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 421
Благодари: 37
Получил благодарност:
6 пъти в 4 поста
Сваляния: 204
Ъплоуди: 0
По подразбиране Мултисталкер

Да,зареждат се каналите както Явор описа,но после ако направя промени от home/stalker.cong в DCC и изтрия или сложа друг портал и уж запомня те не се запомнят след като влеза отново в Мултисталкер си стоят същите портали?! и си играя на ръка с дистанционното
Отговори с цитат
  #1119  
Стар 26-11-2023
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,808
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vanka Вижте мненията
Да,зареждат се каналите както Явор описа,но после ако направя промени от home/stalker.cong в DCC и изтрия или сложа друг портал и уж запомня те не се запомнят след като влеза отново в Мултисталкер си стоят същите портали?! и си играя на ръка с дистанционното
Не се мъчи с ДСС или WinSCP, редактирай си го на компа с текс редактор, копирай го и за да ти излязат в мултисталкер, пак натисни син бутон!
Няма как мултисталкера да разбере, че си ги редактирал
Отговори с цитат
  #1120  
Стар 26-11-2023
малдини75 малдини75 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 12
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ви питам, IPTV-тата вървят ли ви без да прекъсват. При мен почти всички вървят до едно време и после спират, растартирам ги и пак, но е много дразнещо. Не стават за гледане почти.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4k, dvbc or t2, dvbs2x, e2, octagon, sf8008, uhd


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 18 (0 членове и 18 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
OCTAGON SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X & DVB-C/T2 SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 30-10-2018 00:39
Продавам Octagon SF8 HD BULLET Приключили продажби 1 28-01-2018 19:10
OCTAGON SF-918HD Ланселот Цифрови САТЕЛИТНИ Приемници [DVB-S, DVB-S2] 1 08-04-2009 16:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.