The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-10-2011
ventsiguy ventsiguy не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 53
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 0
По подразбиране Колеги, здравейте! Имам въпрос относно работата на SkyStar HD USB с мотор и Diseq ?

Въпросът ми е следния:Имам SkyStar HD USB, мотор и Diseq ключ 4-портов Strong.Как да вържа мотора към Diseq-а,на кой вход и как? Четох във форума, че работи най-добре, ако е на вход 1 и първо мотора после Diseq-а.Другият ми въпрос е каква настройка се прави в Prog Dvb (понеже аз гледам с него) и изобщо може ли той да управлява по този начин мотора и Diseq-а?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 09-10-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Гледай сега колега, най-добрия вариант е да пуснеш кабел от усб платката към дисека.
После на дисека връзваш на първи порт кабела който ходи към мотора а на другите портове си настройваш другите спътници за които имаш антени.
В прога задаваш четворен дисек и на първи порт задаваш позиционер... следващите стъпки може да ги прочетеш тук.
Ако пак има нещо неясно, питай.
П.П. еее направих хиляда поста
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 09-10-2011
ventsiguy ventsiguy не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 53
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодря за съвета ООО Pepi! Тия дни ще се катеря по покрива, ще пробвам и ще пиша за резултата.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10-10-2011
Batko_dani Batko_dani не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 69
Благодари: 0
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Гледай сега колега, най-добрия вариант е да пуснеш кабел от усб платката към дисека.
После на дисека връзваш на първи порт кабела който ходи към мотора а на другите портове си настройваш другите спътници за които имаш антени.
В прога задаваш четворен дисек и на първи порт задаваш позиционер... следващите стъпки може да ги прочетеш тук.
Ако пак има нещо неясно, питай.
П.П. еее направих хиляда поста
Можеш ли да обясниш защо трябва първо да е дисека, и защо мотора да е на първи порт на дисека?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10-10-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да, мога да обясня... а ти можеш ли да кажеш проверяваш ли ме или искаш да научиш нещо което не знаеш ?
В другите ти постове пишеш, че професионално се занимаваш затова айде обясни го ти за да му стане ясно на ventsiguy.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10-10-2011
kokito kokito не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 45
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Гледай сега колега, най-добрия вариант е да пуснеш кабел от усб платката към дисека.
После на дисека връзваш на първи порт кабела който ходи към мотора а на другите портове си настройваш другите спътници за които имаш антени.
В прога задаваш четворен дисек и на първи порт задаваш позиционер... следващите стъпки може да ги прочетеш тук.
Ако пак има нещо неясно, питай.
П.П. еее направих хиляда поста
Обикновенно се прави точно обратното, първо е мотора а после дисека, това ако искаме да пощадиме мотора да поживее по дълго време.
На Batko_dani като не искаш да кажеш би ли казал на мен защо предлагаш на колегата точно по този начин да си върже конфигурацията.

Поздрави.
__________________
***
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-01-2012
Batko_dani Batko_dani не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 69
Благодари: 0
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kokito Вижте мненията
Обикновенно се прави точно обратното, първо е мотора а после дисека, това ако искаме да пощадиме мотора да поживее по дълго време.
На Batko_dani като не искаш да кажеш би ли казал на мен защо предлагаш на колегата точно по този начин да си върже конфигурацията.

Поздрави.
И как точно ще го пощадиш нещо не разбрах?!

Дисек ключа се връзва след приемника, а след него дали ще имаш фиксирани антени или с мотор си е твоя работа.

Порови малко в нета да видиш кое как се прави, а за домашно въпроса е как ще вържеш две антени с h-h мотори плюс още две стационарни с дисек ключ?

П.С. Може да преписваш от г-н Ариана, него добре са го научили как се правят нещата.

Последно редактирано от Batko_dani : 24-01-2012 на 01:13
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-01-2012
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Странна работа! Защо при мен след приемника е мотора, а чак тогава ключагата ? И дали наистина няма разумно обяснение защо съм го направил по този начин.

Утре сутрин се качвам да им сменя местата.
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-01-2012
Batko_dani Batko_dani не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 69
Благодари: 0
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хиена Вижте мненията
Странна работа! Защо при мен след приемника е мотора, а чак тогава ключагата ? И дали наистина няма разумно обяснение защо съм го направил по този начин.

Утре сутрин се качвам да им сменя местата.
А ако имаше още една антена с мотор един след друг ли щеше да включиш двата мотора и след това дисека? Помисли малко каква е идеята на дисека.

Да работи и обратно, но е невъзможно да включиш повече от една антена с мотор, което логично определя местоположението на дисека.

Да не би твоето разумно обяснение да е, че "щадиш мотора" и ти като колегата ти по-горе.

Последно редактирано от Batko_dani : 24-01-2012 на 01:33
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-01-2012
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Бате, земи малко се стегни и спри да пишеш глупости една след друга в всички теми.
3м. и 15 дни са минали от последната ти изцепка тук.Все още не си се научил как стават нещата.
Къде в темата видя, че става въпрос за 2 H-H мотора ?
Или ей така да се правим на много умни.
Защо си мислиш, че не съм пробвал варианта, който ти твърдиш за “правилен“ и съм стигнал до извода, че по добре кабелчето от приемника да влиза в мотора - по ме кефи ?
Моята система е 1 мотор и 7 статични, за мен това е по-добрия вариант.
Ако някога реша да сложа още 2-3 мотора ще го направя според това, кое как работи по-добре.
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хиена за този полезен пост :
sarivano2 (24-01-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
diseq, hd, skystar, usb, въпрос, здравейте, имам, Колеги, мотор, на, относно, работата


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Здравейте колеги! Имам въпрос относно DVB Dream 1.5 c Full. ventsiguy КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 2 12-09-2014 05:40
Здравейте колеги! Имам въпрос относно подкарването на ProgDVB 6.63.10x64. ventsiguy КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 16 18-07-2011 01:53
Здравейте колеги! ventsiguy КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 3 07-06-2011 21:18
Здравейте колеги! Имам въпрос относно запис с ProgDVB. ventsiguy КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 9 30-05-2011 16:23
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 12:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.