The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 02-02-2018
angelvarna angelvarna е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Епопея в развитие - преместване на услуги от Виваком

Здравейте съфорумци.
Публикувам тази тема с цел да помогна на евентуални бъдещи абонати на Виваком и хора, които си търсят нов дом, а вече ползват техни услуги.

В края на октомври посетих офис на Виваком и сключих договор с тях за пакет услуги, включващ интерактивна телевизия Л+ и оптичен интернет 100mbps + още един приемник за телевизия и покупка на игрова конзола. Преди сключването изрично попитах каква е процедурата по преместване на услугите, тъй като бях обявил жилището ми за продажба, но тъй като цената не бе от най-апетитните, а и района, очаквах то да се продаде след поне половин година.
Бях уверен от служителя там, че процедурата е проста: пуска се молба и се плащат 30лв за услугата, а преместването се осъществява в рамките на 10 работни дни в зависимост от адреса. Необходимо е новия адрес да е в рамките на отбелязаните зони с покритие за оптичен интернет на сайта им.

Случи се така, че жилището ми се продаде на следващия месец, изненадващо бързо.
Закупих друго, ново строителство с АКТ 16 от лятото на 2017г., като адреса/сградата попадаше в отбелязаната зона, единствено не бе отбелязано логото им отгоре сградата, но и встрани от нея бе маркирано, че покритие има.

Отидох в магазин на оператора за да пусна въпросната молба за прехвърляне.
От същия служител, с когото говорихме преди сключването на договора, получих широка усмивка и реплика от сорта на "прецака се брат".
Нямали покритие на адреса, понеже сградата била нова, нищо, че е отбелязано на картата - номера на сградата не излизал.
Процедурата, която следва за да ми прехвърлят услугите:
1. Намирам поне 5 желаещи домакинства в сградата да искат да станат абонати на Виваком, разписваме се в един списък с имена, телефон и др данни за всяко домакинство.
2. Заедно с този списък пускам молба в техен магазин, че искам сградата да се окабели и чакам 30 дни отговор на молбата.
3. Окабеляването отнема от 3 до 5 месеца.
4. След като се окабели сградата минава комисия да огледа окабеляването и да се нареди "захранване на сградата" - до още 5 работни дни.
5. След като мине комисията - същата носи документи в офиса им и следва сградата официално да се заведе като "захранена" - според техниците отнемало от 1 до 3 работни дни, но в магазин тяхна колежка ми посочи срок от 10 до 15 работни дни (в моя случай вече минаха 7 дни).
6. Когато излезе вече на картата с покритие - изрично логото им върху сградата, а не само да е в обозначеното каре с покритие - едва тогава може да се пусне молба за прехвърляне на услугите, да се плати 30лв такса и да се чака до 10 работни дни да осъществят прехвърлянето.

В противен случай като варианти ми бе предложено да прехвърля услугите на някой познат роднина с изтекъл договор или да прекратим договора срещу неустойка от 500лв (без 10-12лв).

Писах жалба към КЗП описвайки подробно ситуацията.
Полученото от тях становище бе следното (обобщено): Виваком е длъжна да предоставя услугите на посочения първоначално адрес в договора. Смяната на адреса не е задължение на Виваком, а въпрос на добра воля от двете страни, за която ние не можем да вземем отношение.

За щастие фирмата, в която работя, ползваме услугите на Виваком за оптичен интернет. Мой колега, грижещ се за отношенията с мобилни и други доставчици на услуги си закупи апартамент в същата кооперация и има намерението да им ползва услугите.
За целта започна процедура на фирмено ниво през акаунт мениджър.

Оказа се, че за фирма, срока за прекарване не от 3 до 5 месеца, а до 1 месец. Няма нужда да чакаш да ти отговорят на молбата 30 дни.
Обаче всичко останало е същото.
Сега чакаме кооперацията да излезе на прословутата карта, както казах вече мина седмица, сигнал има пуснат, всичко е окабелено, но няма кой да им придвижи документацията и просто да отрази събитието.
Съответно прекарване/прехвърляне на услуги към тази сграда (за което се чака 2 седмици) е невъзможно.

Вече платих 1 сметка за неползвани услуги, предстои да платя втора.
Ако реша да прекратя договора и да платя неустойка, то тя ще е набъбнала, понеже по новите правила се дължи неустойка и върху ползваната отстъпка, нищо, че услуга не е била ползвана.

Ако опитате да подадете сигнал/молба/оплакване през vivaonline.bg - отнема 24 дни докато отговорят. Не е като да не съм опитал.
Отговора се ограничаваше в "ще проверим и предадем за случая, пък вие си проверявайте картата с покритието".

Затова, в заключение - ако ще се местите на нов адрес и сте намислили смяна на оператора за стационарни услуги като телевизия и интернет, не подписвайте нищо докато не знаете със сигурност новия си адрес и проверите същия на място в офис на оператора, който сте избрали с изрично потвърждение, че там услугата може да се прекара/прехвърли.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на angelvarna за този полезен пост
spiralkinda (06-02-2018), vankogotinoto (05-02-2018)
  #2  
Стар 02-02-2018
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Нищо ново под слънцето! не си първия няма и да си последния. Бюрокрацията край няма!
Аз пък от виваком и без пари не искам да ми дават. Камо ли пък да им плащам.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на moreg за този полезен пост
polomski (05-02-2018), бендо (02-02-2018), Иван1958 (14-02-2018), красибел (02-02-2018)
  #3  
Стар 02-02-2018
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Можеш да платиш 3 такси и да прекратиш договора .


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro
Отговори с цитат
  #4  
Стар 02-02-2018
angelvarna angelvarna е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bu12tras Вижте мненията
Можеш да платиш 3 такси и да прекратиш договора.
3 пълни такси + компенсация за виваком от ползваната отстъпка + отстъпката за конзолата се равнява на 500лв.

Затова са тези две цени на сайта им - едната е за пакета, примерно 70лв, пък реално плащаш 29лв, и ти рекламират ниската цена.
Като сключиш договора плащаш ниската цена за 24 месеца, а ако не искаш да преподпишеш после - пълната цена, която е двойна или почти двойна.
Ако прекратяваш, както казах - дължиш три пъти по пълната цена + % от ползваната отстъпка или в моят случай само таксите са 350лв за тези 3 месеца (при сега плащана сметка от 29лв) и още 150лв за конзолата.
Виж, за конзолата нямам против да си платя, нито 3х29, но 3х70 и няколко лева + още дребни неустойки...не бих.
Друг е въпроса, че по принцип не искам да ползвам услугите на друг доставчик. Алтернативата е IPTV от Булсатком или от интернет и телевизия от ВарнаЛАН, където вече таксата за същото е 40лв + 13 + 3лв, а така таченото от съпругата ми превъртане на каналите го нямат.
Булсатком и ВарнаЛАН са с прекарани кабели във всеки апартамент от сградата.
Виваком...е, те сега събират комитети, минават комисии, все пак присъединяването на сграда е голяма работа. Може и вселенски събор да направят.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на angelvarna за този полезен пост :
vankogotinoto (05-02-2018)
  #5  
Стар 02-02-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
Булсатком и ВарнаЛАН са с прекарани кабели във всеки апартамент от сградата.
Виваком...е, те сега събират комитети, минават комисии, все пак присъединяването на сграда е голяма работа. Може и вселенски събор да направят.
Нещо не си подходил правилно! Няма присъединяване на цяла сграда, достатъчно е един желаещ да има. Това го споделям от собствен опит, но говорих директно с централния офис в София, съответно си поставих изискванията АЗ да им посоча мястото за разпределителното табло, защото бях информиран, че доста потребители са с табла в избените помещения, при повишена влага . Щом имате кабели прокарани от друг оператор по апартаментите, никакъв проблем да се ползват за изтегляне на оптиката на Вива, или която и да е друга. Това също се споделя с централния офис! При мен от поне 150м прекараха кабела, така че няма проблем разстоянието. Нова сграда, като твоята, определено има предвидена съответната инфраструктура, а и споменаваш за кабелни оператори. Във Варна няма въздушни линии.
Никакви местни, особено Варненски офиси не трябва да ползваш, загуба на нерви и време е!!!
Споделям пак от личен опит, 4 пъти посещавах Варненски офис, на Червения площад, докато се навият да ми приемат ИПТВ приемника, поради смяна на плана, като след всяко връщане се обаждах в София да им набият канчето Накрая получих протокол, за да не ме търсят след години, но си е трудно и много разговори с Централния офис! Дано имаш подходящ план за телефона и да не те нерви слушане на музика, прехвърляне от човек на човек ( записвай си с кого си комуникирал ) и казвай, че конкуренцията Ви натиска , защото те били единствени, а Вива нямала интерес от разширяване на мрежата си
Отговори с цитат
  #6  
Стар 04-02-2018
vankogotinoto vankogotinoto не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 7
Благодари: 7
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вивата са големи гадове. Не съм доволен от отношението им към клиентите. Спрях си всички мобилни услуги. Но скоро си пуснах телевизия и интернет и пак имам проблеми. Един дивак от 087123 ми каза не в пряк текст ако искам да си прекратявам договора щом не съм доволен. Един път платих 150 лв. неустойка за прекратяване. Но този път ще действам по друг начин.
За жалост са едни от малкото с качествена телевизия, ниски промоционални цени и все до тях опирам. Да не си помислите, че съм мазохист.

Последно редактирано от vankogotinoto : 04-02-2018 на 21:38
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vankogotinoto за този полезен пост :
Иван1958 (14-02-2018)
  #7  
Стар 05-02-2018
Ванси Ванси е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 373
Благодари: 3
Получил благодарност:
73 пъти в 65 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чак качество ..... , че са гадове.... Тяхна политика е да те хванат, а лъжата е на първо на място. Дори за един предплатен пакет от 5 лв те лъжат. :-)
Отговори с цитат
  #8  
Стар 05-02-2018
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Добре де, какво очакваш то оператор? Когато отидеш за нов договор /за него част от таргета/ мислиш ли, че ще ти разкаже всичко? Ще ти каже, че може да те размотават 6 месеца, че ще се правят на луди и т.н. Не, нали? Той от твоя договор ще спечели, а ако те откаже, може на края на месеца да пие вода и да няма бонус. Ще ти каже това, което искаш да чуеш. На наблягам на каже, защото може да ти каже и че освен ще ти преместят услугата, ще ти подарят още една конзола. Но от това да ти каже, до това да го изпълни разликата е огромна. Но ако му беше казал:"Това с преместването ми го напиши и се подпиши!", щеше да смени плочата.
Второто пак води към първото - таргета! Явор ти го е казал. И един абонат да има, трябва да захранят. В случая те ползват да им свършиш работата и да им помогнеш за таргета, защото тези останалите клиенти, пак ще подпишат при тях.
Обобщено този, с усмивката, при когото си подписал договорът е мошеник, който си гледа таргета и се бъзика с клиентите си.
Като чета цялата история ти е към края и скоро ще им ползваш услугите, но друг път не бъди наивен и не им вярвай на лъжите. Не са луди да изпуснат клиент. Каквото и да ги питаш, ако е в техен интерес, ще ти потвърдят, а след като подпишеш - вече не си им интересен и ще те гледат с "усмивка".
Отговори с цитат
  #9  
Стар 05-02-2018
satmania satmania не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2017
Мнения: 88
Благодари: 61
Получил благодарност:
28 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vankogotinoto Вижте мненията
Вивата са големи гадове. Не съм доволен от отношението им към клиентите. Спрях си всички мобилни услуги. Но скоро си пуснах телевизия и интернет и пак имам проблеми. Един дивак от 087123 ми каза не в пряк текст ако искам да си прекратявам договора щом не съм доволен. Един път платих 150 лв. неустойка за прекратяване. Но този път ще действам по друг начин.
За жалост са едни от малкото с качествена телевизия, ниски промоционални цени и все до тях опирам. Да не си помислите, че съм мазохист.
след като един път си се отказал от вива , кой те кара кой те щипа да ходиш пак там, това е някой хора се пристрастяват .
Отговори с цитат
  #10  
Стар 05-02-2018
angelvarna angelvarna е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 86
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Нещо не си подходил правилно! Няма присъединяване на цяла сграда, достатъчно е един желаещ да има. Това го споделям от собствен опит, но говорих директно с централния офис в София...
Можеш ли на лично съобщение да ми дадеш номера на въпросния им централен офис в София?

Идеята ми е да разбера колко още остава докато си обновят великата карта, та да започна с процедурата с молбата и прехвърлянето.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на angelvarna за този полезен пост :
venko1407 (05-02-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, ВНИМАВАЙТЕ, Епопея, на, неадекватни, от, потрес, Преместване, развитие, услуги


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 15 (0 членове и 15 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Монтажник за преместване на 2 фиксирани антени в София от един на друг адрес blinderix Кошче 46 29-01-2017 19:41
Преместване на антена байслав ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 39 10-01-2013 19:21
Мобилтел и Виваком пускат нови онлайн услуги ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 22-12-2011 18:20
ЕК се отказа от проект за развитие на Symbian ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 26-05-2011 14:05
Предложения за развитие на раздела за шеринг и емулатори АДМИН Новини и мнения 2 11-01-2010 17:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.