The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 15-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Само на мене ли така ми се види ,че двата алпса не са застопорени въобще?
Не ти се види, верно не са застопорени ама няма и нужда ако говориш за предната страна с рапидка към рейката.
Датските държачи са така направени, че не съвпадат дупките с турската рейка и е невъзможно да се завие рапидка. Имай предвид, че на същите държачи има просто дупка в която се слага рапидката.
При турските държачи нещата са по-модерни така да се каже... не е само дупка а е продълговат отвор нагоре. И можеш да местиш рапидката където е пролуката за завиване на профила. Имай предвид че турските влизат от воле на датската рейка ама датските на турската с крак ги натисках, затова няма нужда. А отгоре е ясно защо не съм ги сложил за да дойде максимално единия към другия конвертор и ако можеше да са още по тънки конверторите щеше да е по-добър сигнала.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 15-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Имай предвид че турските влизат от воле на датската рейка ама датските на турската с крак ги натисках.
Датските са правени да прилепват плътно към оригиналната рейка, за да не се получават луфтове между държача и рейката и да държат конвертора прецизно насочен към отражателя. Ако турските държачи са влизали от воле на оригиналната рейка, твърде е вероятно да е имало луфтове и недобре насочени конвертори по време на тестовете които си правил, поради хлабави държачи.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #43  
Стар 15-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Датските са правени да прилепват плътно към оригиналната рейка, за да не се получават луфтове между държача и рейката и да държат конвертора прецизно насочен към отражателя. Ако турските държачи са влизали от воле на оригиналната рейка, твърде е вероятно да е имало луфтове и недобре насочени конвертори по време на тестовете които си правил, поради хлабави държачи.
Така е наистина прилепват плътно датските държачи към тяхната си рейка.
Турските наистина имат лек луфт и на двете рейки, според мен еднакъв, просто защото профилите на двете рейки са различни.
Джак мога да те уверя, че точно заради този луфт на турските държачи съм ги местил на където позволява луфта като в реално време гледам децибелите намаляват или се увеличават на честота от 1Н а именно 12032.
След като видя какво се случва с разместване на конвертора а то е че в спокойно положение в което влиза пластмасовия държач на датската рейка е и положението в което сигнала е най-силен, тоест на където и да местиш конвертора заради луфта сигнала спада, но въпреки това като сложа конвертора на рейката го завивам с рапидка задължително и чак тогава опитвам от чинията да покача децибелите.
Не си мисли, че съм направил два-три опита и това е било, след което съм седнал и съм написал онзи дълъг пост, загубих няколко часа в тестове като сменявах едните държачи на другата рейка после тествах рейката с нейните си държачи, сменях конвертори и въртях антената накъдето сигнала се покачва.
Не твърдя, че сегашното й положение е на 100% най-доброто, ама поне на 95% съм убеден след като си утепах толкова време в опити... то може да се види и от крайния резултат: астра 1Н денонощно с TD88 на мултифийд... какво повече да искам, на мене това ми беше целта.
Всъщност има какво още да искам, но за жалост нЕма как да се получи... вижда се от снимките, че има още едно място на рейката за един конвертор при това с голям облъчвател като блек ултра какъвто имам. И на това място съм убеден че ще изкарам 28Е без слабите честоти като например 11222 където е клубланд тв, НО за съжаление има един висок бор който ми закрива сигнала на 28Е затова тази антена беше на другия балкон до оня ден. Само дето там дърветата са още повече и повече от три спътника не успях да хвана, това бяха 28Е, 23,5Е и 19Е като част от клоните закриваха леко сигнала и това се виждаше на 1Н излизаше ми привечер, докато сега положението е съвсем различно.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 16-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Няма как да не сложа снимки на моята антенка Triax 78, с която хващам 6 сателита с 4 конвертора:
Най-левия хваща едновременно 5W/4W, а най-десния - 7Е/9Е. Не съм сигурен, че с Triax 88 този номер (със 7E/9E) може да стане, защото там растоянията между градусите са по-големи заради по-дългото рамо на антената.
Вече може да си сигурен
Благодаря ти за идеята, бях чел преди време за тоя номер ама нямаше как да го пробвам.
Днес след като си вързах кабели на конверторите се сетих за този твой пост и резултата е налице.
С най-левия конвертор който е булсатски и е с голям облъчвател става и на TD88 номера с един конвертор два заека... ъъъ спътника

Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Ooo_Pepi за този полезен пост
Джак (16-11-2010), Чък Норис (16-11-2010)
  #45  
Стар 17-11-2010
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Страхотна тема !!! поздравления за всичкото усилие, снимките и толкова детайлните описания.

Искам да попитам, вероятно сте го правили, на ТД 88, със краен спътник в изток 39Е, докъде на запад може да се стигне?

знам, че официално на тази антена и дават 20 градуса което значи - до 19Е.

Някой успявал ли е да стигне до 13Е, или дори до 9Е?
Отговори с цитат
  #46  
Стар 17-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
Искам да попитам, вероятно сте го правили, на ТД 88, със краен спътник в изток 39Е, докъде на запад може да се стигне?

знам, че официално на тази антена и дават 20 градуса което значи - до 19Е.

Някой успявал ли е да стигне до 13Е, или дори до 9Е?
Пуснал съм снимка в предната страница от темата, а и преди съм писал - без удължаване на рейката на TD88 се покриват 26 градуса, а не 20 градуса, както е по книжка.

Най-левият конвертор е 13Е, а най-десния - 39Е.

__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Джак за този полезен пост :
лтрифонов (17-11-2010)
  #47  
Стар 19-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
При турските държачи нещата са по-модерни така да се каже...
Тука вече се разсмях... Чуждата кокошка на патка изглежда... На Триакс не им е нужно да имитират някого.
А обърнал ли си внимание на по-голямата функционалност на Мултиблока? Ето, сравни с моя и открий разликите:
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg DSC00284.JPG (86.4 КБ, 170 разглеждания)
Отговори с цитат
  #48  
Стар 19-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Лошо е, че си счупил щипките на пластмасовия крепеж на носача. Един съвет: върни крепежа, сложи по-дълги болчета като ги прекараш през целия носач.
И още един съвет (последен, обещавам!). Когато правиш окабеляване на Триакс, прави го ето така, по-красиво е...
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg DSC00187.JPG (95.6 КБ, 197 разглеждания)
Отговори с цитат
  #49  
Стар 19-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Тука вече се разсмях... Чуждата кокошка на патка изглежда... На Триакс не им е нужно да имитират някого.
А обърнал ли си внимание на по-голямата функционалност на Мултиблока? Ето, сравни с моя и открий разликите:
На триакс може и да не им е нужно да имитират някого, но на мен ми е нужно да сложа рапидки ако желая, но на триакс пластмасите са направени само за техния си държач. Затова турските са направени с по-голяма функционалност. Относно същата на мултиблока и разликите да ти кажа не виждам за кое говориш... дай жокер.

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Лошо е, че си счупил щипките на пластмасовия крепеж на носача. Един съвет: върни крепежа, сложи по-дълги болчета като ги прекараш през целия носач.
Нищо не съм чупил, от къде ти хрумна че съм счупил нещо ?
Не можах да ти схвана крайния замисъл, дай пак, мерси.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #50  
Стар 21-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
но на триакс пластмасите са направени само за техния си държач.
Точно това ти казвам...не са имитация...

Жокери: централен болт, асиметрия



Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Нищо не съм чупил, от къде ти хрумна че съм счупил нещо ?
Ами защото:
Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Затова натиснах тия конусовидните пъпки и взех да напъвах рамото нагоре. Стисках ги тия джаджи стисках ги ръцете ме заболяха от стискане, но не излизат. Продължих да напъвам накрая изпукаха и се спраскаха, не знам как са ги предвидили да се изваждат ама при мене се счупиха и още по-добре.
Апропо, аз ги вадя без да ги чупя...наистина е играчка и е по-добре и по-малките антени да са като 110, с болт.
Ако върнеш тази пластмаса ще заздравиш закрепването на носача. Без него ми се струва, че има опасност да се скъсат алуминииевите уши.
Повдигай носача при конверторите леко нагоре и гледай какво става отзад, ще разбереш какво имам в предвид.

Иначе поздравления, че ти се занимава с тестване и мултифийлди.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
13, 16, 19Е, td78, Мултифийд, питанеtriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
triax td 110 ? martinakis САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 10 19-02-2011 20:49
TRIAX - история sarivano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 13-12-2010 12:29
Какъв мотор ще ми препоръчате за Triax TD78? Момчил-Търговище МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 2 10-04-2010 18:42
Triax TD88 fox САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 22 04-05-2009 21:49
Triax TD78 vs GLOBO Click-Clack 85 см. ppet САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 28-04-2008 11:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.