The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD приемници

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар Преди 3 седмици
pezkata pezkata е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос свързан с покупка на GTMedia

Здравейте!
Нов съм в тази материя и искам да попитам някои неща свързани с устройствата на GTMedia. Понеже новите телевизори вече не поддържат опция за запис на тв канали се питах, кое от устройствата на GTMedia би ми свършило добра работа за целта. Записвам си предимно сериали с настройка на ден и час и така се записват всеки ден и след месец-два, когато имам време започвам да си ги изглеждам един по един.
Спрял съм се на 4 модела от, които ме интересува качеството на излъчване дали се различа. Искам максимално добро да е, както при излъчване на ТВ. Сигнала е кабел с кам модул и карта. Моделите, които съм харесал v8 turbo, v8 uhd, gt combo и gtx combo. Като разбира се по евтините модели ако не се различават като излъчване в качеството бих се спрял на тях. Както споменах ще се използват само за запис и преглеждането им в последствие. Другото, което държа е да може да се гледат на други устройства по мрежата. Видях, че има такава опция в устройствата. Не знам дали е възможно записите да се плейват после и на телефон ако съм в другата стая примерно.
Благодаря и се извинявам с за дългият пост, но наистина не знам на къде да се ориентирам.
Отговори с цитат
  #2  
Стар Преди 3 седмици
sando80 sando80 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 152
Благодари: 54
Получил благодарност:
62 пъти в 40 поста
Сваляния: 224
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pezkata Вижте мненията
Здравейте!
Нов съм в тази материя и искам да попитам някои неща свързани с устройствата на GTMedia. Понеже новите телевизори вече не поддържат опция за запис на тв канали се питах, кое от устройствата на GTMedia би ми свършило добра работа за целта. Записвам си предимно сериали с настройка на ден и час и така се записват всеки ден и след месец-два, когато имам време започвам да си ги изглеждам един по един.
Спрял съм се на 4 модела от, които ме интересува качеството на излъчване дали се различа. Искам максимално добро да е, както при излъчване на ТВ. Сигнала е кабел с кам модул и карта. Моделите, които съм харесал v8 turbo, v8 uhd, gt combo и gtx combo. Като разбира се по евтините модели ако не се различават като излъчване в качеството бих се спрял на тях. Както споменах ще се използват само за запис и преглеждането им в последствие. Другото, което държа е да може да се гледат на други устройства по мрежата. Видях, че има такава опция в устройствата. Не знам дали е възможно записите да се плейват после и на телефон ако съм в другата стая примерно.
Благодаря и се извинявам с за дългият пост, но наистина не знам на къде да се ориентирам.
Качеството на картината е по-добро на двата комбо модела в сравнение с v8uhd, те са андроид приемници . Gtmedia V8uhd го ползвам със софтуер който поддържа Марс , заводзкият му софт нямам на представа с какво качество на картината е , въпросните приемници имат форум където може да зададете въпроси , може там да получите отговор за да се ориентирате какво ще ви свърши работа. Никога не съм записвал предвания и не мога да дам мниние ,даже не знам как става , просто не ми е трябвало.
Отговори с цитат
  #3  
Стар Преди 2 седмици
pezkata pezkata е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На мен точно заради записите ми трябва и дали запазва качеството 1:1 със сигнала на предаване или го компренсира. Във форумите пишат предимно за стелитно приемане, а аз нямам такъв и за това реших да питам с цел дали се поддържат нашите модули и карти. Притесненията са ми да не тръгнат примерно кодираните и платени канали, дали забиват и да не запишат нищо и т.н.
Казвате, че комботата предават по-добра картина дори и със марс софт-а на v8 uhd?
Отговори с цитат
  #4  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,075
Благодари: 245
Получил благодарност:
266 пъти в 205 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здр,
Първо трябва да си сигурен, че каквото и да вземеш ще чете картата. При мен например, в октагона е само картата без модула и се чете. Записва във формат ts от сат и от кабелната, като качеството е 1:1 и се гледат с vlc плейър. Седем минути фулл хд видео е 240 мегабайта. Може да се правят таймери, ръчен запис и т.н. Файловете си стоят в приемника и през локалната мрежа може се достъпват и копират на всяко друго устройство през ftp.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #5  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на Калито
Калито Калито е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,546
Благодари: 426
Получил благодарност:
521 пъти в 358 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sando80 Вижте мненията
Качеството на картината е по-добро на двата комбо модела в сравнение с v8uhd, те са андроид приемници . Gtmedia V8uhd го ползвам със софтуер който поддържа Марс , заводзкият му софт нямам на представа с какво качество на картината е , въпросните приемници имат форум където може да зададете въпроси , може там да получите отговор за да се ориентирате какво ще ви свърши работа. Никога не съм записвал предвания и не мога да дам мниние ,даже не знам как става , просто не ми е трябвало.
Картината на Gt combo моделите изобщо не е по добра от на V8 UHD
__________________
EDISION OS MIO+ 4K,2Х ZGEMMA H7S 4K,ICON IRON PRO 4K,GEANT-OTT 750 4K,GEANT 2500 PRO 4K,CRISTOR TORO 700 4K,
uClan DENYS H.265 PRO COMBO EU+, GTX COMBO,GT MEDIA V8UHD,ЕОN Smart Box 3x,Рускиня 210см
LG OLED55C11LB
Отговори с цитат
  #6  
Стар Преди 2 седмици
pezkata pezkata е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Здр,
Първо трябва да си сигурен, че каквото и да вземеш ще чете картата. При мен например, в октагона е само картата без модула и се чете. Записва във формат ts от сат и от кабелната, като качеството е 1:1 и се гледат с vlc плейър. Седем минути фулл хд видео е 240 мегабайта. Може да се правят таймери, ръчен запис и т.н. Файловете си стоят в приемника и през локалната мрежа може се достъпват и копират на всяко друго устройство през ftp.
Това е супер! Точно това исках да разбера. Само остава въпроса при GTMedia дали стоят по същият начин нещата. 🙂
В моят случай използвам 2тб диск закачен към телевизор самсунг F7000. Той вече е на 12 години някъде и започна да забива в менютата и от самосебе си често и да изтрива настройките за предварително нагласен запис. Почва да ме изнервя това и за това реших да взема едно такова устройство и да си записва без да го мисля. Идеята е, че този 2тб хард ще го закача към това устройство през usb и да записва на него. Надявам се, че ще се получават нещата без бъгове?

Калито, сега останах малко объркан с вашият отговор отностно моделите. 🙂
Според вас на кой модел да заложа за качествено предаване на картината без артефакти и засичания и да е кристална? V8 uhd или gt combo? Или да заложа на модел на колегата по горе октагон?
И да попитам този софт МАРС допълнително ли се тегли и се префлашва или трябва да се купи с него?
Отговори с цитат
  #7  
Стар Преди 2 седмици
sando80 sando80 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 152
Благодари: 54
Получил благодарност:
62 пъти в 40 поста
Сваляния: 224
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Този Марс може да се изтегли допълнително или така да е закупен приемника , това е сървър който се поддържа от част от приемниците GTmedia , cccam линия която се заплаща за една година . Фабричният софтуер на приемниците не поддържа Марс, комбо приемниците също не поддържат Марс, ако имате C линии може да си ги ползвате с всички модели за които питахте.
Отговори с цитат
  #8  
Стар Преди 2 седмици
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

За Марс-а трябва пачнат фърмуер. Тотално дърво, имам няколко за продажба, другата седмица ще ги пусна в обявите.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
янис (Преди 2 седмици)
  #9  
Стар Преди 2 седмици
pezkata pezkata е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз тотално се обърках вече и не знам на кой от двата модела да се спра. Няма еднозначни отговори. Гледам в алиекспереса са долу горе близки, като цена, но все пак ми се иска да избера максималното, като качество на картина и функционалност за да не ме е яд после. Някой опитвал ли е да прави записи на тези GT-a, да сподели някакво мнение при тях, как се държи?
Отговори с цитат
  #10  
Стар Преди 2 седмици
янис янис не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Местоположение: София
Мнения: 455
Благодари: 135
Получил благодарност:
90 пъти в 77 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pezkata Вижте мненията
Аз тотално се обърках вече и не знам на кой от двата модела да се спра. Няма еднозначни отговори. Гледам в алиекспереса са долу горе близки, като цена, но все пак ми се иска да избера максималното, като качество на картина и функционалност за да не ме е яд после. Някой опитвал ли е да прави записи на тези GT-a, да сподели някакво мнение при тях, как се държи?
Колега,писал ти е колегата по-горе(Чък Норис)
__________________
tecatel 1.20,vu duo 4k,uClan Ustym 4k,Octafon sf8008 4k
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
gtmedia, въпрос, на, покупка, свързан


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
GTMEDIA GT COMBO 4K (4:2:2) КСГ 4K UHD приемници 53 08-12-2023 19:54
Свързан Лан и не намира мрежа явор73 GOLDEN MEDIA 111 20-09-2014 22:02
Гледане на филми на DM800SE от хард диск, свързан към рутера Коперникус DREAMBOX 4 02-01-2013 09:55
Покупка въпрос Мариян1665 Въпроси и отговори 6 07-10-2012 23:59
Въпрос за покупка на MAX 500HD Valio DREAMBOX 9 27-07-2011 12:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.