The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #231  
Стар 17-03-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Алекссан Вижте мненията
Здравейте, имам едно телевизорче в кухнята, на което с една вътрешна антена съм му пуснал цифрова ефирна, та наблюденията са ми следните: Сутрин няма никакви смущения и си предава екстра, вечер обаче като седна да си пия ракията и през 10 мин. се омазва. Някой има ли наблюдения дали сигналът нещо се променя? На телевизора няма никаква индикация за сигнал и аз не мога да го видя.
Преди 2-3 дни ръчках сателитния приемник, а по същото време вървеш нещо което исках да гледам. Имам външна голяма антена и качество и сила на сигнала са ми 10 от 10. Толкова ме изнерви прекъсването, квадратчета, насичане че накрая пуснах стриим на компютъра! Сутрин не съм гледал и нямам наблюдения. Така че за проба изхвърли жената и тъщата (може и през прозореца:-), но да знаеш че не са те виновни
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PhilipZ за този полезен пост :
Алекссан (17-03-2011)
  #232  
Стар 19-04-2011
ivsh ivsh не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 52
Благодари: 1
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някой с DVB-T на компа, ще може ли да запише ~1мин. стрийм на бТВ или ТВ7, че ми е интересно как изглежда MPEG4-то с тоя битрейт...? Грубо по 2.4 mbps ще да се падат на тв без да взимаме предвид статистическото мултиплексиране... интересно ми е как се справят енкодерите... та ако някой има възможност и му се занимава, плс

PS: За direct stream запис без re-encode-ване говоря естествено...

Последно редактирано от ivsh : 19-04-2011 на 18:46
Отговори с цитат
  #233  
Стар 06-05-2011
jororib jororib не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
Сдобих се с USB-донгъл за цифрова телевизия или по-точно с това:



В София съм и с Blaze player хванах 18 канала, но само един върви добре. Последния 18-ти, който е на канал 1. На останалите има идеален звук, но картината е накъсана - не върви гладко, а прескача. Все едно е слайдшоу от отделно снимки. Може ли да ми кажете защо се получава така и евентуално как мога да го отстраня. Пробвах на два различни компютъра единия с Windows XP другия с Windows 7 и на двата положението е еднакво.
Отговори с цитат
  #234  
Стар 06-05-2011
DVB-T fan DVB-T fan не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 77
Благодари: 0
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

антената е проблема! на тия стикове антенките са мноо зле. преди време си бях купувал от ибей и като я отворих отдолу - махнах магнита ми се дорева беше дала накъсо - оплетката и активното жило се бяха осукали. Лошото е че тия тунерчета са с малка букса и много трудно се закачват за други антени - тряя прайш преходник ала бала 100 разправии.
се пак и другия вариант да ти е слаб компа ама щом имаш уин 7 значи ти е добра машината - тоест проблема е в антенката и слабия сигнал, бтв не гледай че ти показва програмата перфектен сигнал щот мноо лъже......
Отговори с цитат
  #235  
Стар 06-05-2011
jororib jororib не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мерси! Ще пробвам да видя какво може да се направи с антената. Иначе съм доста близо до Копитото и имам пряка видимост към кулата, което предполагам трябва доста да помага.
Отговори с цитат
  #236  
Стар 06-05-2011
DVB-T fan DVB-T fan не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 77
Благодари: 0
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

а и още един съвет - гледай с VLC много по-добра програма е! много е леко с нея, на мен блейз ми товареше много....
Отговори с цитат
  #237  
Стар 06-05-2011
jororib jororib не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Зяпам сега един VLC плеър, но не мога да схвана как става сканирането на каналите.

п.п. Значи пуснах на 490000 MHz и ми плейна ТВ7, добре го предава без късане. Не мога да намеря има ли начин за автоматично сканиране на целия обхват.

Последно редактирано от jororib : 06-05-2011 на 12:57
Отговори с цитат
  #238  
Стар 06-05-2011
DVB-T fan DVB-T fan не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 77
Благодари: 0
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ами и аз не съм намирал начин да сканира целия обхват. дървен е VLC доста относно смяна на канали и търсене, но пък е супер лек и върви гладко...
Отговори с цитат
  #239  
Стар 06-05-2011
jororib jororib не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В крайна сметка успях да го подкарам с прилично качество на компа с Windows 7 ползвайки Windows Media Center
Отговори с цитат
  #240  
Стар 09-05-2011
stefan_os stefan_os не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 40
Благодари: 11
Получил благодарност:
9 пъти в 5 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги, я кажете кои канали се хващат към днешна дата в София, че доколкото разбрах са махнали NOVA. Какво е останало, че си поръчах от китайските приемници и да знам на лаптопа какво ще гледам
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Ефирна, на, района, софия, Телевизия, Цифрова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 38 (0 членове и 38 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова ТВ или Кабелна цифрова в тунер за ефирна цифрова dulan Въпроси и отговори 12 05-05-2014 17:18
ВВТ става национална ефирна телевизия ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 21-01-2011 23:50
Не се приема ефирна цифрова телевизия Алекс1956д ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 12 22-11-2010 16:03
Търся С от района на София Емилстар CCcam 0 23-06-2010 20:56
Вътрешна цифрова ефирна антена STRONG SRT ANT10 - 24 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-11-2009 02:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.