The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 02-06-2017
Ирис Ирис не е на линия
Инженер
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 12
Благодари: 8
Получил благодарност:
14 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще игнорирам "доброто възпитание" на yavor1

Та колеги благодарности отново на всички. Оказа се, че с леко разместване на антената се появява сигнал на 11012, но изчезва на 12647. Колегата е прав - за 12647 Н става дума (грешка е моя). Оказа се, че пложението с 11135 е същото - качеството е много лошо. Както и да местих антената и конвертора, не можах да получа сигнал и на трите транспондера едновременно Да кажем, че реша поне на един от тях да имам добър сигнал, без да има на другите - пак не става, качеството е много лошо.
Искам отново да благодаря на колегата pantsiani, преди години той дойде и ми настрои антената (оказахме се почити съседи) и сега ако се наложи и това се окаже решение и той има възможност бих го помолила отново за помощ за настройването на антената.
За колегата teolink - приемникът е с друг firmware, не оригиналния
  #22  
Стар 02-06-2017
Эхьты Эхьты не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 103
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ирис Вижте мненията

Както и да местих антената и конвертора, не можах да получа сигнал и на трите транспондера едновременно Да кажем, че реша поне на един от тях да имам добър сигнал, без да има на другите - пак не става, качеството е много лошо.
Мила колежке, не съм инженер но от опит знам, че докато стягаш болтовете отзад, антената мърда. Трябва да наблюдаваш ( на балкона) в монитора на компютъра ти, свързан с HDMI кабела към приемника ти, в реално време качеството на сигнала, докато стягаш болтове, мърдаш конвертора. 4-те болтовете ( за ляво и дясно) се стягат по малко и като почне да спада качеството, спираш и стягаш този който ще мръдне антената в противоположната посока. И двата болта за елевацията ( нагоре надолу ) също мърдат антената, понеже нежната ламаринена конструкция се огъва и ефектът е все едно че мърдаш ти антената.
Бих те посъветвал, ако позволиш, елевацията да я настройваш като пускаш да пада надолу антената, особено при стари използвани се е получило едно напасване на определен ъгъл и все там иска да се спре. Ако можеш да наклониш тръбата, за да избягаш от това създало се напасване на метала и да настройваш на ново място , малко по-нагоре или надолу, ще стане много по-лесно. Нищо че на теория тръбата би трябвало да е отвесна.
А дългошиестите конвертори могат да се избутват напред към центъра на антената, а не само да са в крайно отдалечена позиция от нея, както се случва с късошиестите такива. При някои антени като избутам конвертора напред и качеството на сигнала се подобрява значинтелно.
Ако антената не е огъната, да й се е размазъл центъра, трябва да излязат всичките транспондери добре. При това без никаква нужда от специален уред.
С една нова неизстрадала антена, ще стане по-лесно да се настрои. Има една известна марка, на която гайките се затягат на ръка ( като пеперудки са). Има един техен модел завършващ на 88. Твоята сегашна антена, която си я измерила че е 70 см, най-вероятно се води за 80 сантиметрова, те така си пишат производителите, маркетинг.

п.п.
ако бхме съседи и ти покажа половин кашон конвертори от различни марки и модели и форми, вероятно щеше да ми повярваш , че един и същи конвертор се държи различно на различни антени. Та се пробва с кой модел работи най-добре, точно определена антена.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Эхьты за този полезен пост :
4oker (03-06-2017)
  #23  
Стар 02-06-2017
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Погледни да нямаш някое разлистено дърво по пътя на сигнала.
  #24  
Стар 02-06-2017
Аватара на SERHI1970
SERHI1970 SERHI1970 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Търговище
Мнения: 3,148
Благодари: 529
Получил благодарност:
493 пъти в 383 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всяка една тема се превръща в мерене на пишлета!
  #25  
Стар 02-06-2017
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Със една снимка на антената много писания могат да се спестят ...
__________________
· Radio Viva BG
  #26  
Стар 02-06-2017
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Ако бе написал(А) местоположение на антената, много от написаното щеше да липсва, защо ли ми е познат начина на изложение, май трябва да има бан по ИП, въпреки че има начини за заобикаляне

Много поздрави на Танчето
  #27  
Стар 02-06-2017
Ирис Ирис не е на линия
Инженер
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 12
Благодари: 8
Получил благодарност:
14 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Още не разбирам защо се настоява за местоположението на антената, след като ясно е написано, че последните 3 месеца е този проблем, а предните години е работела идеално - без да е местена!!!

Ще кача снимка, но и това не разбирам как ще помогне...при всичките описания до момента

SERHI1970 съгласявам се с теб )))) и не разбирам защо така се получава )))

oldman няма нищо пред, около антената

Эхьты мили колега, май не сте прочели внимателно - това не е първоначалното настройавне на антената, иначе съм съгласна, но - пак ще кажа - след мъките при монтирането ѝ и настройването ѝ и при положение, че не мога да местя и въртя антената и конвертора и да гледам индикацията едновременно (просто такива са ми условията) не бих развила в момента нито един винт за да си правя експерименти
  #28  
Стар 02-06-2017
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Повдигни "пръчката" с конвертора с около 1-2 см и и някой около теб да види как е сигналът при това положение
  #29  
Стар 02-06-2017
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

АЗ едно нещо да питам колежката.....12647 го разбрахме както и 11 135,но на мен си губи от сюжета баналния за настройка 12524 Х , с него положението какво е? Ако той ти е една идея по-зле логично е че и споменатите ще бягат.Ако става дума за местоположение в БГ ,абсурдно е да не ти излиза каквото и било.....Аз залагам лично на конвертор или антена .Успех
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV

Последно редактирано от Астрал : 02-06-2017 на 19:07
  #30  
Стар 03-06-2017
сателита сателита не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 85
Благодари: 23
Получил благодарност:
23 пъти в 18 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ирис Вижте мненията
Антената е 70 см. .
Имам един уточняващ въпрос. Каква марка е тази антена, или покажи снимка на лични за да не правим реклама. Вече 90 % съм готов да ти помогна.
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, За, конвертор, на, Настройка, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
съвет за настройка жоркин29 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 14 25-01-2015 00:39
Съвет за конвертор BULLET КОНВЕРТОРИ 17 10-06-2014 14:45
Търся съвет за настройка на антена на Астра 19 Е В Швеция Норман Монтаж и настройка на антени 21 19-03-2014 15:39
Настройка на антена и конвертор велодог САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 16-05-2013 22:24
Настройка на H/V конвертор сателитков КОНВЕРТОРИ 18 21-05-2012 17:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.