The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > OPTIBOX

OPTIBOX Всичко за приемниците Optibox - Optibox 500s, Optibox 7710 и други ...

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-08-2012
Аватара на Kosme
Kosme Kosme е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Свищов
Мнения: 245
Благодари: 125
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с пресканиране на канали - Optibox Gekko HD

Здравейте колеги,
Ето в какво се състои моя проблем от известно време:
На въпросния приемник Оптибокс Геко с моторизирана антена 120 см. при пресканиране на всeки отделен спътник не ми зарежда никакви канали т.е не открива никакви новонамерени програми и съществуващи на спътника до момента.
Всички запомнени позиции на позиционера са коректни. Антената се върти нормално, спира си по спътниците, работят всички канали настроени от предното пресканарине, фрии, кодирани(кака) всички сигнали са супер силни децибели без грешки и т.н.
Бях сложил един дисек ключ, понеже имам и стационарна антена на 39е. Реших че проблема е от ключа - махнах го. Проблема си остана: запаметените канали си работят по спътниците, но при пускане от моя страна на пресканиране на спътника нови канали не ми зарежда никакви програми.
Ще Ви бъда благодарен за съвети някакви на какво може да се дължи този проблем!
Поздрави,
__________________
Offset-120 см., LNB Hirschmann 0.3db, Amiko DM3800, Golden Interstar XPEED LX1, TV Samsung 55H6410, LG 42LM620s
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-08-2012
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kosme Вижте мненията
Здравейте колеги,
Ето в какво се състои моя проблем от известно време:
На въпросния приемник Оптибокс Геко с моторизирана антена 120 см. при пресканиране на всeки отделен спътник не ми зарежда никакви канали т.е не открива никакви новонамерени програми и съществуващи на спътника до момента.
Всички запомнени позиции на позиционера са коректни. Антената се върти нормално, спира си по спътниците, работят всички канали настроени от предното пресканарине, фрии, кодирани(кака) всички сигнали са супер силни децибели без грешки и т.н.
Бях сложил един дисек ключ, понеже имам и стационарна антена на 39е. Реших че проблема е от ключа - махнах го. Проблема си остана: запаметените канали си работят по спътниците, но при пускане от моя страна на пресканиране на спътника нови канали не ми зарежда никакви програми.
Ще Ви бъда благодарен за съвети някакви на какво може да се дължи този проблем!
Поздрави,
При положение,че няма нови сетенги няма как да има нови програми.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-08-2012
Аватара на Kosme
Kosme Kosme е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Свищов
Мнения: 245
Благодари: 125
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре колега, дори и да е така, преди на пресканиране отново на каналите си се зареждаха в секция TV досегашните който има на спътника т.е препокривахаха се.
А сега не е така, дори и като избера само отделен транспондер от даден спътник (сила на сигнала и децибелите са отлични) дава също 0 нови програми.
Като сканираните и запаметени преди това програми по спътниците си работят перфе.
..........................................................................
П.С. Сега се сетих.
А дали няма връзка с това че вчера му дадох на приемника

Store system data : If you want to use system parameters and service data in the future, this menu allows you to store current state. Press the OK button to store current state.
__________________
Offset-120 см., LNB Hirschmann 0.3db, Amiko DM3800, Golden Interstar XPEED LX1, TV Samsung 55H6410, LG 42LM620s
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-08-2012
Петио77 Петио77 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 293
Благодари: 65
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kosme Вижте мненията
Здравейте колеги,
Ето в какво се състои моя проблем от известно време:
На въпросния приемник Оптибокс Геко с моторизирана антена 120 см. при пресканиране на всeки отделен спътник не ми зарежда никакви канали т.е не открива никакви новонамерени програми и съществуващи на спътника до момента.
Всички запомнени позиции на позиционера са коректни. Антената се върти нормално, спира си по спътниците, работят всички канали настроени от предното пресканарине, фрии, кодирани(кака) всички сигнали са супер силни децибели без грешки и т.н.
Бях сложил един дисек ключ, понеже имам и стационарна антена на 39е. Реших че проблема е от ключа - махнах го. Проблема си остана: запаметените канали си работят по спътниците, но при пускане от моя страна на пресканиране на спътника нови канали не ми зарежда никакви програми.
Ще Ви бъда благодарен за съвети някакви на какво може да се дължи този проблем!
Поздрави,
Колега пълна ти е паметта можеш да запаметиш максимум 10000 канала премахни някой от транспондерите който не ползваш
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31-08-2012
даниел станев даниел станев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

DOVECERA SHTE TI OPRAVQ PROBLEMA. IDVAM S ICKO NA BIRA .
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
gekko, hd, optibox, Канали, на, пресканиране, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Softcam.key за Optibox Gekko HD Kosme OPTIBOX 3 28-06-2012 22:52
Проблем с мотор OPTIBOX DM-3800 PayNera МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 12 29-04-2012 00:04
Проблем с канали HD Стихия Въпроси и отговори 2 05-01-2012 13:31
проблем със Optibox 7710 komar OPTIBOX 2 15-10-2009 21:09
проблем с канали extrem DREAMBOX 8 08-07-2009 23:22


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.