The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 26-05-2017
dokodoko dokodoko не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 265
Благодари: 81
Получил благодарност:
39 пъти в 27 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

аз имам това има си диск с драйвери и програма с която се осъществява записа лесна за употреба http://easycapexpertti.mybisi.com/pr...pture-xp-vista

от двата ни познати бг сайта да не ги споменавам ги има , моят си го купих за 20 тина лева, и се работи много лесно с него .трябва да имаш и разбирас е читаво видео поне плеър .
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26-05-2017
тин тин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 169
Благодари: 1
Получил благодарност:
61 пъти в 44 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Става, както с комбинирано устройство двд рекордер с видео плеър, така и с отделни двд рекордер, свързан с видео.При първия вариант просто се слага касетата във видеото и се пуска, слага се диск в двд рекордера и се натиска едно копче dubbing.Поне така беше ма моето устройство преди.При втория вариант двд рекордерът се свързва с телевизор посредством кабел, след това с друг кабел се свързва с видеото, целта е сигналът от видеото да излезе през двд рекордера.Например ако се свържат с кабел скарт или чинч/камбанки/, на двд рекордера трябва да се отиде на av 1, 2 ,3-там където излезе сигнал, зависи от това на кой вход-изход са свързани двете устройства.Иначе като нови видео има тук
http://volta.bg/?page=item&ref=searc...=&itemID=20001
Двд рекордер скоро нов по сайтовете не съм видял, само втора употреба.В Техномаркет има два блу рей рекордера, ама са доста скъпи.
http://www.technomarket.bg/dvd-playe...-450h-09063140
http://www.technomarket.bg/dvd-playe...r-500-09077267
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27-05-2017
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Проблема на почти всички е че, нямат читаво видео да възпроизведе касетите! Освен това като не е пускатана касетата тя е залепнала и иска развъртване за да бъде възпроизведена. И най лошият сручай ако са съхранявани в някой влажен таван или мазе и са мухлясали, то те немогат да бъдат презаписани.
__________________
Отговори с цитат
  #14  
Стар 28-05-2017
Em Em не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 33
Благодари: 165
Получил благодарност:
12 пъти в 7 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от тин Вижте мненията
Става, както с комбинирано устройство двд рекордер с видео плеър, така и с отделни двд рекордер, свързан с видео.При първия вариант просто се слага касетата във видеото и се пуска, слага се диск в двд рекордера и се натиска едно копче dubbing.Поне така беше ма моето устройство преди.При втория вариант двд рекордерът се свързва с телевизор посредством кабел, след това с друг кабел се свързва с видеото, целта е сигналът от видеото да излезе през двд рекордера.Например ако се свържат с кабел скарт или чинч/камбанки/, на двд рекордера трябва да се отиде на av 1, 2 ,3-там където излезе сигнал, зависи от това на кой вход-изход са свързани двете устройства.Иначе като нови видео има тук
http://volta.bg/?page=item&ref=searc...=&itemID=20001
Двд рекордер скоро нов по сайтовете не съм видял, само втора употреба.В Техномаркет има два блу рей рекордера, ама са доста скъпи.
http://www.technomarket.bg/dvd-playe...-450h-09063140
http://www.technomarket.bg/dvd-playe...r-500-09077267


Тези устройства не са точно блу-рей рекордери, не записват блу-рей, а само правят запис само върху външен харддиск, нещо като новите телевизори.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31-05-2017
teolink teolink е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,610
Благодари: 460
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Колегата dokodoko по-горе е дал рецептата, това е най-лесния начин. Ако не е кепчър устройство почти всеки тв тунер ще свърши работа, има и някои PCI платки или комбинирани устройства - сат.тунер с копозитен видео in вход от серията Pinnacle, Aver Media и др. Но трябва едно видеоплеърче за да се вкара сигнала в компютъра и да се обработвна впоследствие. Колкото до драйверите най-вероятно ще тръгне с тези за 7-цата, ако пък не, една преинсталация със 7 на актуален компютър отнема около 30-40 минути, свършвате си работата и се връщате на 10. Или пък инсталирате 10 след 7 и се получава меню с дуал боот.
Колкото до качеството - няма как да е по-добро от това на източника, дори при тези дето вземат по 15 лв на час.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 12-07-2017
Аватара на Агуа де вида
Агуа де вида Агуа де вида не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 11
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Намерих решение като си купих един JVC плеър комбиниран vhs+dvd специално за прехвърляне на касети на диск и обратно. Проблема е че го купих на старо и нямаше дистанционно и в началото си мислех че спокойно ще мина без него, обаче уви. Оказа се че като презапиша касетката на диск, за да мога да гледам диска на друго устройство трябва да го финализирам, а това става само от дистанционното тъй като трябва да се влезе в set up менюто, а от самия плеър няма такъв бутон и няма как. Иначе качеството на записа е точно като на vhs касетката (в моя случай много добро!) и съм много доволна, но..... Случайно някой да има на идея*от къде мога да си намеря дистанционно? Модела е JVC DR-MV5SE... Иначе първата ми работа беше да потърся в ebay, но са доста скъпи, ще ми излезе около 40лв някъде, което не си заслужава особено. Пробвах да потърся някъде да програмират дистанционни и намерих две места в моя град, но и на двете места не им излезе моя модел, а пък мисля да отида и до*София, но там нямам представа къде да търся. Звънях и на човека от който купих плеъра, той се опита да потърси оригинално дистанционно от колеги, но май отпадна този вариант и сега обеща да пита за програмиране дали могат да ми програмират дистанционно, ама..ще видим с какъв резултат. Та ако някой може да помогне по някакъв начин ще съм страшно благодарна...
__________________
"Everything happens for a reason. Sometimes I'd like to know the reason." ~ Unknown
Отговори с цитат
  #17  
Стар 12-07-2017
Аватара на амиго
амиго амиго е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 441
Благодари: 118
Получил благодарност:
144 пъти в 80 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Предполагам , че това ще ти свърши работа.http://www.shop.pacostar.com/product...e-prc6242.html Може да инсталираш програмата и да провериш дали става .
Отговори с цитат
  #18  
Стар 12-07-2017
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колежке, ако имаше дистанционно вероятно нямаше да се продава този комбайн. Боклука от контейнерите за еллектроника на запада ни домъкнаха за да го продават.
Конкретно по темата, няма какво да експерементираш с дистанционни заместители, защото още ще се набуташ. Ако имаш компютър или лаптоп с двд записвачка си сваляш програмката Ashampoo Burning Studio 2016 може и по старите версии. Абсолютно същата работа е както неро и по-добра е според мен.
Та след като запишеш двд диск на жвцто слагаш диска в компютъра и с тази програма извъшваш финализирането на диска и после диска може да се чете от всякъкъв плеер.

ПС ако не можеш да се оправиш по гореспоменатия начин купуваш си DVD+RW disk и на него записваш при него няма нужда от финализиране и после го презаписваш и след това го търкаш и наново използваш многократно.
__________________

Последно редактирано от Хоризонт : 12-07-2017 на 15:59
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хоризонт за този полезен пост :
Агуа де вида (13-07-2017)
  #19  
Стар 12-07-2017
тин тин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 169
Благодари: 1
Получил благодарност:
61 пъти в 44 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пиши на conel-m@botevgrad.com в бившия завод за полупроводници в Ботевград правят дистанционни-заместители на оригиналните.В сайта им има едно за JVCDR-MV1 (DVD1 mode)9950DVD13.50

По принцип струват 13,50 плюс доставката.Досега колкото пъти съм писал, нито един път не съм бил подвеждан.В случай, че не може да се намери дистанционно, може да се изпрати уредът при тях и те да направят дистанция специално за него, на същата цена.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 12-07-2017
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Агуа де вида Вижте мненията
Случайно някой да има на идея*от къде мога да си намеря дистанционно? Модела е JVC DR-MV5SE... Иначе първата ми работа беше да потърся в ebay, но са доста скъпи, ще ми излезе около 40лв някъде, което не си заслужава особено.
- ето ти за 20лв.- Дистанционно управление за JVC RMSDR045E
-а и почти всяко читаво универсално би свършило работа!

п.п. - а тук може да намериш оригинала:Original Remote Control for JVC DVD Recorder DR-MV5SE
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 12-07-2017 на 22:34
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvd, usb, Запис, записващо, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
запис от ZHD100? register ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 15 14-05-2012 23:35
Запис на dm800se - как? toi35 DREAMBOX 6 06-02-2011 21:06
Запис ТВ фат2000 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 3 09-01-2011 19:13
Запис на DVD veravera Уроци и съвети за начинаещи 2 22-02-2010 16:05
запис oт PC на Boxa toni DREAMBOX 9 03-02-2009 00:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.