The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > ECHOSMART

ECHOSMART 770, 790 ,791 и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 09-08-2010
Аватара на бебезавър
бебезавър бебезавър не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 373
Благодари: 184
Получил благодарност:
280 пъти в 100 поста
Сваляния: 219
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Е те точно с такъв преходник като в поста на Ятак не можах да подкарам ехото. Нулл модемеа ми е верен като кабел, понеже от стационарния комп с ком порт се прехвърля без проблем и софт и каквото друго ми трябва. Не е нужно да държите архаичен комп има PCI разширителни карти все пак.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25-04-2011
botod botod не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 35
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 67
Ъплоуди: 0
По подразбиране usb-kom232

Цитирай:
Първоначално написано от tstassen Вижте мненията
Аз мисля, че всички usb-rs232 адаптери стават. Трудно е да се повярва, че някой ще продава боклук за 14 лв, а друг много стойностен адаптер за 24 лв. Смешно е да се мисли, че цвета на пластмасата на куплунгите променя функционалноста. А да, има и ръчно направени добичета, но това по никакъв начин не значи, че купеното с нещо е по-лошо. И аз изчетох какво ли не (понеже и при мен не тръгна от раз), как си купил някой 3-4 различни модела и как само един станал, как някой си взел от някъде много спец. кабел с който тръгнало и т.н. Аз ползвам лаптоп с Vista OS и MANHATTAN USB to Serial Converter
http://www.manhattan-products.com/en...rial-converter
Както сте писали трябва ви null modem кабел, от 2-те страни с женски куплунги. Ако разгледаме DB9 куплунга, той има 9 пина. От тях задължителни да стане предаване са 2, 3 и 5. 5 е обща маса, а 2 и 3 са предаване и приемане. При право свързване 2 се свързва с 2, 3 с 3, а 5 с 5. Null modem се казва при свързване на кръст. 2 се свързва с 3, а 3 с 2. 5 с 5. И тук е главната разлика м/у usb-rs232 адаптерите и свързване на rs232 устройство с компютър с rs232 порт. Докато например echosmart 791 ще работи само с 3 проводника свързани по схема null modem когато е свързан към комп. с rs232 порт, то ако имате usb-rs232 адаптер ще ви трябват още връзки. За да работи направете (купете) null modem кабел свързан така: 2-3;3-2;5-5;4-6;6-4;7-8;8-7. 1 и 9 не се свързват. Ако свържете коректно няма начин да не тръгне. Гледайте номерата, пиновете са номерирани.
Аз примерно купувам 2 DB9 куплунга по 0,50 лв и 4 метра LAN кабел и си правя null modem кабела сам.
Когато сложите usb-rs232 адаптер-а на лаптоп-а проверете в Device Manager->Ports. При мен се появява като "Prolific USB to Serial Comm Port (COM1)". Ако не е на COM1, можете от там да смените кой да е порта или от приложението - по ваш избор. Проверете и properties. При мен на properties излиза като 9600, 8, None, 1, None. Use FIFO buffers e избрано и буферите са на max (high).
Анахронизъм е да държите стар комп. само заради COM порта му или да тичате при приятел да си зареждате софт. Да не говорим, че не само за зареждане на софт. може да се използва връзката, а и за други активности.
направих си кабел както е указано тук така: 2-3;3-2;5-5;4-6;6-4;7-8;8-7. 1 и 9 не се свързват,но не става не тръгва пак по някога на определени неща става дори и с 2-3,3-2,5-5 но се оказва преходния кабел проблемен не е важен цвета но има значение свързването на чипа в самоя кабел и аз не мога да попадна на подходящ кабел имам такъв в зелен цвят но работи само за определени неща не може всичко да качва,а на комп с rs232 всичко върви.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
791, echosmart, rs232, проблем, рїсђрѕр±р»рµрј


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем със субтитри със Echosmart DSBHD 7109 HD Jovanoty ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 26-12-2010 02:32
DM500 RS232 Георги1 Домашен майстор 0 16-11-2010 22:02
проблем с ECHOSMART 792 HQ антена ECHOSMART 4 10-08-2010 10:45
ш....г по rs232 Вальо DREAMBOX 2 21-05-2010 11:58
RS232 -> USB Niksyna ECHOSMART 2 19-04-2009 10:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.