The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ФИЛМИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 01-01-2016
tiefighter tiefighter не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 206
Благодари: 2,169
Получил благодарност:
182 пъти в 66 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз сколасах да гледам любимият ми филм и то на първият ми IMAX
Щях да го гледам на следващият ден и на 4DX, ама се промениха плановете...

Много ми хареса и не ми се искаше да свършва... Както винаги, останаха много въпроси
Отговори с цитат
  #22  
Стар 01-01-2016
Полтъргайст Полтъргайст не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2015
Местоположение: Kepler-452b
Мнения: 44
Благодари: 3
Получил благодарност:
20 пъти в 12 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Случи се така, че миналата седмица гледах филма и в IMAX. И сега имам 6 чифта очила в жабката. По 3 за IMAX и 3 за Real 3D. Някой знае ли дали очилата са съвместими, за да се отърва от половината?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 01-01-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Различни технологии са, не би трябвало да са съвместими!

Иначе филма супер ми хареса, без да претендирам да съм фен на поредицата (гледал съм ги всички части 10-тина пъти)

Но определено от новите части (1, 2, 3) тази ми хареса най-много. Някак се затвърждава сагата като виждаш "оригиналните" актьори пак в действие след толкова много години
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #24  
Стар 01-01-2016
антена антена не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 1,112
Благодари: 7
Получил благодарност:
118 пъти в 70 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 4
Question

казаха ,че ще има още 2 последни епизода иначе накрая не се разбра
Отговори с цитат
  #25  
Стар 01-01-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

8-ми се снима в момента и трябва да е готов 2017-та

http://www.imdb.com/title/tt2527336/?ref_=nm_flmg_act_1
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #26  
Стар 01-01-2016
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Различни технологии са, не би трябвало да са съвместими!
Някой познава ли по детайлно двете технология да сподели?
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 01-01-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Оригиналната статия http://joro.me/technologies/3d-cinema-technologies/


Цитирай:
IMAX 3D възпроизвежда филми снимани на 70мм лента (два пъти повече от стандартната 35мм), за да задоволи нуждите на големия екран. Технологията ползва линейната поляризация и съответните очила. Може да се нарече и най-впечатляваща, тъй като предоставя на зрителя така наречения “изкачащ” ефект, на който много хора се любуват, особено децата, които се опитват да хванат с ръка обекта пред тях. Създаването на илюзията, че обектът излиза извън екрана обаче е доста натоварващо за мозъка. Точно за това на този тип екрани се прожектират кратки, документални филми, препълнени с този “изкачащ” ефект, за сметка на дълбочината. Все пак има случаи, в които се пускат и пълнометражни заглавия, дори доста дълги, като Аватар, например. Недостатък на технологията за трудното фокусиране върху различни обекти е налице, то може да се почувствате замаени в някоя по-бърза и продължителна екшън сцена, но това адски много зависи как е заснет филма. Освен това доста хора казват, че при линейната поляризация има много по-ясно изразен “ghosting” ефект, но това не е точно така. Всъщоност проблема е по-скоро в самата линейна поляризация и конкретно движението на главата на зрителя, за което говорихме по-нагоре. Така че ако не движите главата си ще имате минимален ghosting.
Цитирай:
RealD са сравнително нова компания – освнована през 2003-та, но се занимава с дигитално 3D кино след 2005-а. В момента RealD 3D е най-разпространената технология в цял свят. Тя използва само един прожектор и евтини очила, но пък се нуждае от “сребърен” екран, така че не е от най-евтините за инсталация. От началото на миналата година имат сключен договор със Sony за техните 4К прожектори (4096×2160 резолюция). При нея, за разлика от аналоговите технологии, като IMAX 3D, имаме 144 кадъра в секунда (по 72 кадъра за всяко око) и с толкова висок фреймрейт, натоварването върху мозъка е много по-малко, защото очите ви приемат доста повече информация и не е нужно той да попълва “липсващите парчета”. Също така искам да вметна, че всеки кадър се прожектира по три пъти на всяко око, точно за да става по-плавен прехода и след това се преминава към следващия кадър, т.е. 24 fps x 3 = 72 кадъра на око. RealD 3D използва кръгова поляризация за прожекция и съответно на очилата си. Т.е. тук няма да имате проблема на IMAX 3D и колкото и да въртите главата си, образът ще си остава 3D. Също така при IMAX 3D, както вече говорихме – обектите изскачат извън екрана, но тук е обратното и е заложено на дълбочината и всъщност екрана ще е най-предната равнина на случващото се, а самото действие ще изглежда сякаш е навътре. Това напряга много по-малко мозъка и за това технологията се препоръчва за пълнометражни филми. Въпреки по-добрия “ghosting-убиец”, линейната поляризация принуждаваше зрителите да държат главите си неподвижни, за да е ефективна. При кръговата поляризация ghosting-a е по-слабо изразен, защото зрителите могат да местят главите си без проблем. Но въпреки тези плюсове и минуси личното ми наблюдение е, че трябва много обучено око, за да види разликите, при това само в определени ситуации.
RealD технологии се очаква да виждате много в близкото бъдеще, тъй като преди броени дни от Samsung, JVC, Sony, Mitsubishi и Toshiba подписха договори за съместни разработки за 3D телевизорите, които се очаква да залеят пазара през настоящата година.
п.п. Статията е от 2010, така, че последното (в червено) е факт от доста време
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #28  
Стар 01-01-2016
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

до 2020та всяка година ще гледаме нов епизод! планирани са 5 филма, 2 от които вървят по номерацията а други три се развиват между по-старите серии
на 16ти декември 2016 е премиерата на Rogue One: A Star Wars Story
http://www.denofgeek.us/movies/star-...lease-calendar

Последно редактирано от register : 01-01-2016 на 20:56
Отговори с цитат
  #29  
Стар 01-01-2016
Полтъргайст Полтъргайст не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2015
Местоположение: Kepler-452b
Мнения: 44
Благодари: 3
Получил благодарност:
20 пъти в 12 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като знам, че и двата вида са поляризирани очила, се надявах да се отърва от едните, но явно не ми е писано. Според горе написаното едните са с линейна поляризация, а другите с кръгова. Ако бях голем сат-маняк, щях да сложа на линейните по една пластина на 45 градуса и с тях да гледам и кръгова поляризация. Но понеже не съм сат-маняк, а само голем, ще си купувам всеки път очила.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 01-01-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е,ако не ги гледаш тия глупости,може и да минеш метър!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
Stuka (03-01-2016)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
star, vii, wars, епизод, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Sky Star Wars HD (UK): (Astra 2F) 4K UHD HDTV нови канали и новини 0 17-08-2015 14:20
Sky Star Wars HD: (Astra 1N) 4K UHD HDTV нови канали и новини 0 15-12-2014 23:10
STAR WARS radovan1973 ФИЛМИ 5 02-12-2014 03:51
“Star Wars” недели по bTV ТИНТИН ФИЛМИ 0 03-09-2011 17:40
Бен 10 маратон и Star Wars Clone Wars – декември по Cartoon Network ТИНТИН ФИЛМИ 0 26-10-2009 15:47


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.