The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 12-03-2016
Аватара на bonbonko
bonbonko bonbonko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 1,358
Благодари: 77
Получил благодарност:
864 пъти в 413 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

тунера е за смаяна
изсъхнали кондензатор
Отговори с цитат
  #22  
Стар 13-03-2016
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от севал Вижте мненията
В момента нямам друг приемник, но съвсем спокойно мога да кажа че пробвах всичко: смених конвертора, кабелите, пробвах с друг тунер, настроих възможно най тънко и пак нищо.
Спад на сигнала на всички спътници. И като по този начин честотите с по слаб сигнал ми изчезнаха.
Това как да се разбира - сменял си тунера на приемника ли?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 13-03-2016
цвети цветанов цвети цветанов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 73
Благодари: 76
Получил благодарност:
35 пъти в 20 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вземи от комшийте една делтичка от по-старите с картата отпред( все някой гледа булсатком) и си настрой антената. И ако след настройката показателите на дримбокса са лоши си за тунер, в момента само гадаеш къде може да е проблема.Успех
Отговори с цитат
  #24  
Стар 06-05-2016
Черкеза Черкеза не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,както преди време предположих - пак до тоз форум ще опра.Сега на кратко ще опиша ситуацията. Параболична антена 1.60 м ,конвертор фланцов приемник vivacom -ски ,мотор за въртене(който вече рядко ползвам) Преди време бях описал сходна ситуация : всичко си работи нормално,отивам до стадиона ,връщам се и няма абсолютно никакъв сигнал по цялата дъга.Тишина от всякъде.Ядове ,проверки на кабели разглабяне на конвертор - без резултат. Изкривих едната от трите пръчки които фокусират конверторът и .... всичко тръгна. Днес както си гледам филмът "Вчера" и .... същата ситуация. Сигналът внезапно изчезна.Тишина. В моментът съм без идееен и конверторът е до мен .Многократно го закривявах на където се сетя с надежда да е разфокусиран и ...... спеках. Някой има ли желание да ми помогне със съвет понеже аз се поизчерпах откъм идеи. Взех да си мисля безумия като например как да измеря ъгълът на наклона на антената спрямо хоризонта и .......след това да го склоня чрез тригонометрия към екваторът ,не че знам каква е сферичността на фрагментът... В нищото съм. Нямам и втори конвертор за проба.
Някой може ли да м икаже със сигурност като е монтиран конверторът и като погледна зад чинията през отворът и в средата ,която е на INTELSAT (vivacom-ският сигнал) пръчицата,която се вижда накъде трябва да е ориентирана ???

Последно редактирано от Черкеза : 06-05-2016 на 23:44
Отговори с цитат
  #25  
Стар 06-05-2016
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Eми може конвертора да е заминал... вземи друг за проба и тествай!
Може в кабел да е проблема може в F конектор да е... може и антената да се е разместила и затова да нямаш сигнал. Почвай едно по едно да елиминираш и сигнала ще дойде.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 06-05-2016
Черкеза Черкеза не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За съжаление нямам втори конвертор. Антената я размърдах с моторът малко на изток - запад.Ако е мръднала трябваше да компенсира - поне от части. Мисля си да не е мръднала на север - юг,но няма как да измеря ъгълът за да съм сигурен. Утре ще я разместя с гайките,като ще измервам разстоянията за да мога да я върна в изходната и позиция ако се проваля. А конверторът ако знаеш би ли ми казал как да го позиционирам ? Едва ли е в кабел проблемът. За конверторът си мисля - да я позиционирам на Thor 1W (приблизително) и като погледна зад нея през отворът - конверторът да е перпендикулярно към земната повърхност.
След първоначалните ми изчисления ъгълът на наклона на антената спрямо нормалата към земната повърхност ,когато е насочена на 45 градуса ( INTELSAT 12 ) трябва да е 6.8 градуса . Което може да си е чиста глупост

Последно редактирано от Черкеза : 07-05-2016 на 00:21
Отговори с цитат
  #27  
Стар 07-05-2016
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 597
Благодари: 49
Получил благодарност:
106 пъти в 70 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз имах проблем с една антена на Булсатком, офсетова. Четворен конвертор, с един zhd-200. Пуснах си приемника, всички транспондери бяха с добри нива. После някои транспондери на вертикалата ги нямаше - след два дни се появиха. Пробвай с нов.конвертор или изчакай да се самооправи.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 07-05-2016
Черкеза Черкеза не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моята е параболична. Едва ли ще се самооправи - според мен де. Конверторът съм го слвалил и му махнах капакът. Вътре всичко си изглежда нормално.Точно както предният път. Това е някакво безумие. Някой може ли да ми каже поне как точно да съм сигурен,че при монтаж съм позиционирал правилно конверторът ???? Това би било от изключителна важност за мен. За да знам как да процедирам по план. Да търся втори за проба и т.н.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 07-05-2016
Виктор Виктор е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,377
Благодари: 496
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://satellite-bg.blogspot.bg/2008...-diseqc12.html
Отговори с цитат
  #30  
Стар 07-05-2016
Черкеза Черкеза не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За конверторът нищо не казвате. А като я докарам до финна настройка ...... >нека не избързваме. Последователно да я карам. Аз цялостен сигнал изгубих без видима причина. Ей тъй - от нищото. Утре по светло ще я захващам. Аман !
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
загуба, на, сигнал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мултиплексът излезе на загуба Дато ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 11 04-04-2015 03:56
Възможна загуба на сигнал от сателитите Бижев Дъра-Бъра 0 04-10-2012 10:11
конвертиране без загуба на субтитри magnate ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 15 04-09-2012 01:10
загуба на сигнал valu DREAMBOX 3 30-01-2011 14:52
Временна загуба на поляризация - липсващи пакети Стоян САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 26 12-03-2010 11:53


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.