The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #91  
Стар 08-05-2016
Аватара на angeljorj
angeljorj angeljorj не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Лом
Мнения: 404
Благодари: 37
Получил благодарност:
56 пъти в 51 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране offset

Цитирай:
Първоначално написано от garanciq Вижте мненията
Много си любопитенКупи и пробваай
А нема нужда мисля че имам достатъчно всекакви размери ..Чудно ми е това дето го казва колегата ако е така на какво се дължи.Все трябва да има причина ? АКО искаш и на теб да ти продам една и за Севал една че е грехота да не се ползват.

Извън темата малко минавам в София покраи едно заведение и гледам една антена подпрена в двора собственика отвън и му викам.Продавате ли антената а тои защо трябва ли ти ?Аз му викам не тои е защо питаш тогава?Викам му гадно ми е като е гледам на земята и тои колко даваш ?Питах го колко искаш стиснахме си ръцете сложих е на покрива и да съм гледал 1-2 дни на нея така си седи помисли си ако ти трябва още една garanciq
  #92  
Стар 08-05-2016
севал севал не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 180
Благодари: 4
Получил благодарност:
10 пъти в 4 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Тая кривка/замръзналата/ и на менгеме няма да можеш да изправиш без чук!Там не се криви,а се спуква!Най много да има деформация 1см за конвертора,което е 1-2 % и не е фатално!Може да се компенсира с вертикална корекция!Плюс това,отгоре има черна тапа,така че трудно ще влезне вода!

Мечтателю,
Да,определени транспондери е възможно,затова и аз се чудя,явно си се объркал!Арабите едно време се гледаха,сега не може,преди 2-3 години е било възможно да гледаш старите Тор и Сириус,сега са други спътници и не може с тая бангия!И във Видин да я закараш,пак ще е проблем!
сутрин излизат и след час два изчезват

Цитирай:
Първоначално написано от Онджичек Вижте мненията
При тях нямаш загуби на сигнал, така ли?
не

Цитирай:
Първоначално написано от севал Вижте мненията
не
На всички спътници и честоти имам спад на сигнала. В момента съм на оптимално положение. Ако се усили сигнала на запад- изток се губи, ако се усили сигналана изток- запад се губи.

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Тая кривка/замръзналата/ и на менгеме няма да можеш да изправиш без чук!Там не се криви,а се спуква!Най много да има деформация 1см за конвертора,което е 1-2 % и не е фатално!Може да се компенсира с вертикална корекция!Плюс това,отгоре има черна тапа,така че трудно ще влезне вода!

Мечтателю,
Да,определени транспондери е възможно,затова и аз се чудя,явно си се объркал!Арабите едно време се гледаха,сега не може,преди 2-3 години е било възможно да гледаш старите Тор и Сириус,сега са други спътници и не може с тая бангия!И във Видин да я закараш,пак ще е проблем!
за някои араби и израелци ДА, но някои скандинавски канали на ТОР и Сириус все още се „ловят„-за тях казвам

Цитирай:
Първоначално написано от баисар Вижте мненията
Колега тази антена е тип долноводенска..независимо какво пише на нея.та като нови тези антени работят отлично..но след известно време започват ядовете..и това е от рефлектора !!!Това е антена botech.имал съм такава 90см.изкара 1,5г.Проблемите бяха сходни с твоите..Моя съвет купи си 120см.офсет и си свиркай..това е истинска антена http://diablosat.net/bg/tecatel/72-tecatel-120-pro.html
антената е 120см офсет СТРОНГ и близо 6 години нямах проблем!!!!

Този мотор (на снимката) може ли да завърти по голяма офсетка. Дават и 12 кг максимум. Общото тегло на сегашната антена(на снимката) е 8,600 кг. Имали по-голяма офсетка до 12-13 кг?
  #93  
Стар 08-05-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,387
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колкото по голяма слагаш на този мотор,толкова по неоптимално ще става положението с двата края!
Цитирай:
Първоначално написано от севал Вижте мненията
На всички спътници и честоти имам спад на сигнала. В момента съм на оптимално положение. Ако се усили сигнала на запад- изток се губи, ако се усили сигналана изток- запад се губи.
Ето това казва всичко!Когато стане оптимално от двете страни,тогава антената ще заработи оптимално!Та даже и по добре,откокото е била възхитителна в Кърджали
  #94  
Стар 08-05-2016
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,060
Благодари: 710
Получил благодарност:
508 пъти в 277 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от баисар Вижте мненията
Колега тази антена е тип долноводенска..независимо какво пише на нея.та като нови тези антени работят отлично..но след известно време започват ядовете..и това е от рефлектора !!!Това е антена botech.имал съм такава 90см.изкара 1,5г.Проблемите бяха сходни с твоите..Моя съвет купи си 120см.офсет и си свиркай..това е истинска антена http://diablosat.net/bg/tecatel/72-tecatel-120-pro.html
Колега , аз имам 90 см ботек антена пише го отпред на нея и рейката за конвертора е захваната най долу за антената а не минава зад нея . Ето и снимка - осма година не е мръднала от 30 запад .
http://prikachi.com/images.php?images/689/8793689f.jpg
__________________

  #95  
Стар 08-05-2016
Аватара на angeljorj
angeljorj angeljorj не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Лом
Мнения: 404
Благодари: 37
Получил благодарност:
56 пъти в 51 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране offset

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Колега , аз имам 90 см ботек антена пише го отпред на нея и рейката за конвертора е захваната най долу за антената а не минава зад нея . Ето и снимка - осма година не е мръднала от 30 запад .
http://prikachi.com/images.php?images/689/8793689f.jpg
И аз така колега нямам такива оплаквания затова ми е чудно ?А за параболите някои ако ми каже че им пада сигнала ми те са на по 20-30 години .Сложена и забравена от години единствено 1-2 при много силен вятър леко разместване и дума не може да става за такова нещо .
  #96  
Стар 08-05-2016
Аватара на angeljorj
angeljorj angeljorj не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Лом
Мнения: 404
Благодари: 37
Получил благодарност:
56 пъти в 51 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране offset

Севале бих ти предложил нещо да кажем имаш проблем с антената пусни в темата честотите които те интересуват на запад и да помолим колегите да кажат те имат ли сигнал и с каква антена ги ловат .Сила на сигнала местоположение и с каква антена ги ловят.Има колеги от Варна Пловдив София дано да са съгласни да видим въобще ловят ли се и каква антена трябва .
  #97  
Стар 08-05-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,387
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какво има да му предлагаш,като и в двата края прави компромис,за сметка на срещуположния,което означава,че е добре само в средата!Ако настрои оптимално Хелас,няма да има Хиспасат и Тор,ако настрои Хиспасат,няма Тюрксат и Хелас,какво има да мери!?
  #98  
Стар 08-05-2016
Аватара на angeljorj
angeljorj angeljorj не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Лом
Мнения: 404
Благодари: 37
Получил благодарност:
56 пъти в 51 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране offset

Това е друга тема дали е на дъгата или не .Да видим там при него в Кърджали някои друг лови ли ги и по другите градове.Да напише 5-6 честоти и ще се види става или не става за неговия регион.
  #99  
Стар 08-05-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Севале бих ти предложил да си намериш отнякъде, може и от магазина, едножилен проводник 3-4 мм2 (към 1-2лв за 2-3м),който да използваш като тиранти, единия им край закрепваш в отворите на антената, другите два в отвор на рейката, като фиксираш максимума на сигнала . Така ще компенсираш провисването на рейката и евентуалното и изкривяване спрямо фокуса на антената. След това проверяваш с нивел вертикалата на стойката. Използвай талреп ( най-малкия от магазина, на цена ~1лв ) и регулирай вертикалата на стойката си!


Последно редактирано от yavor1 : 08-05-2016 на 12:22
  #100  
Стар 08-05-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,387
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Изводът:
Всеки да си носи по един талреп в джеба!
Или всяка кака,в чантата,на кутия презервативи по един талреп!от 1 лев!
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
помогнете, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помогнете севал МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 73 09-05-2016 22:10
адсл интернет проблем помогнете моля bokarium ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 04-03-2014 21:10
помогнете к-минков ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 3 14-12-2013 12:34
помогнете! немога САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 73 11-11-2013 11:13
помогнете tanitadt Въпроси и отговори 0 25-12-2009 18:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.