The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 25-10-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Хубу, пушачите да го духаме, майната ни и още кво беше там. Хора, не сте прави. Аз съм пушач и нееднократно в този форум съм казвал, че съм ЗА забраната. Тук, в тролската държава, НИКЪДЕ не се пуши! Само в къщи и в колата(засега). Освен това обаче, цената на алкохола в кръчмите е мин. 5 пъти по-висока, отколкото в магазина, често 6, дори 7 пъти. Мезелъка също. А аз да ви питам, ако водката стане 20 кинта в кръчмата, ще нададете ли вой? Много ми е интересно. Ето, аз не пия (в кръчми) и съм за такъв закон, а вие? И не ми казвайте, че алкохола е по-малкото зло, щото не е! Не съм чул някой да е изпушил 2 цигари и да е утрепал с колата си някои заради това, нито пък някой под въздействието на тютюна да е наръгал, изкормил, изнасилил и т.н. Не съм чул и някой заради цигари да пребива семейството си. Злокобни алкохолни истории - хиляди.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Wanderer за този полезен пост :
koscom (25-10-2013)
  #32  
Стар 25-10-2013
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

спокойно, тук е европа - има си ред - едно по едно - първо се забранява пушенето, после пиенето, после клецането ...
Отговори с цитат
  #33  
Стар 25-10-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
спокойно, тук е европа - има си ред - едно по едно - първо се забранява пушенето, после пиенето, после клецането ...
... накрая ставаме по 150 кила и ни пишат Хамериканци
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Wanderer за този полезен пост :
Joe (25-10-2013)
  #34  
Стар 25-10-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
спокойно, тук е европа - има си ред - едно по едно - първо се забранява пушенето, после пиенето, после клецането ...
Е, това е съвсем законен начин на заличаването на една държава със 1300 годишна история.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 25-10-2013
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
... накрая ставаме по 150 кила и ни пишат Хамериканци
Това ми хареса...
Отговори с цитат
  #36  
Стар 25-10-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,811
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

В самата анти пушене кампания винаги е имало големи финансови интереси.
1. С вредата от тютюна се обяснявя увеличението на цените
2. Полезните лечебни ефекти на тютюнопушенете винаги са били като трън в гъза на фармацевтичните компании.
3. 1988 година фармацевтичното лоби прокара европейска директива за премахване ароматизирането на цигарите , с далечна цел да се засили по изкуствен начин нетърпимостта към пушачите.
4. Всички заместители на пушенето като лепенки , дъвки и подобни , непроверени за странични вредни въздействия , са едно доста добро перо на фармацията.
5. Намесиха се и в електронните цигари, ама там не успяха да монополизират пазара Естествено приеха ответни мерки и забраниха ползване на електронни цигари в самолетите за начало, а после и навсякъде.
6. Платените клакьори , ревящи че децата им миришели на пушак, а не на зеле и вкиснало , ще почнат да реват против огънчето на цигарите, независимо какви са , все пак трябва да се запази монопола на фармациите

Всеки средно интелигентен, незаслепен от някакви догми, човек много добре знае, че на управляваните трябва да се внася страх , паника и безпокойство за бъдещето, за да не вдигат поглед нагоре към измекярите, които смучат от всеки и заборчляват децата на нашите деца. А ако в тарапаната се създаде и вътрешен враг в лицето на пушачите - убийци , ами още по-добре.

Само едно ще кажа, че покрай миналогодишните полемики и филипики за пасивно и не знам си какво пушене, на сцената се появиха едни световно неизвестни, комплексирани и явно добре заплатени клакьори без теза, а само с дива и болна омраза.
Мен дали ще се пуши в заведения не ме и..бе, като изляза, отивам там където ще мога да пуша. Естествено за кефа на някой боклук , никога няма да изляза пред заведението и да пуша като някой ученик.

Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на yavor1 за този полезен пост
koscom (25-10-2013), rumen (26-10-2013), topshoker (26-10-2013), Veskop (25-10-2013), Wanderer (25-10-2013), Стефо (25-10-2013)
  #37  
Стар 25-10-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,811
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Фанатикът срещу тютюнопушенето Блумберг беше избран за кмет на Ню Йорк и така забраната за пушене беше въведена във всеки бар, ресторант и нощен клуб, с твърдението, че „пасивното пушене” е убило повече нюйоркчани в последните две години след катастрофата на 11 септември.
Това с пушенето го прави като бивш пушач, но както е известно той е и бивш хетеро, демек настоящ педераст, това повод ли е да се забрани и хетеро секса, а педерастията да стане основно практикуван секс ?
Това с бивш негър и бивш полицай или евреин , май е в пълна сила в света
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
om63 (25-10-2013)
  #38  
Стар 25-10-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Има още един факт, който обаче е покрит с похлупак и думичка не се дава да излезне - акциза и идеята му. Според един икономист, акциза от цигарите спокойно може да издържа Здравната каса, стига да отива там. А защо не отива там, не е вина на пушачите. По тази логика, непушещите братя трябва да са ни доста благодарни за данъка, който всички пушещи плащаме с всяка купена кутия цигари. И ако бяхме малко по-нормална страна, където се крадеше една идея по-малко, така оплюваната Здравна каса и здравеопазване може би щяха да си вършат работата далеч по-добре, "с любезната подкрепа" на... пушачите
Акциза, мисля доближава 50% от стойността на кутия папироси.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #39  
Стар 25-10-2013
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

@Явор - както вече казах, въпросът не е да се забрани или не пушенето. Въпросът е - до колко уважаме тези срещу нас.
Постът ти е ясен - трябва да мразим гадните непушачи, защото се пречкат на пушачите да правят каквото си искат, трябва да мразим хомосексуалистите, защото ... защо? Не ми е ясно.
Просто не знаете колко много български "мъже" си падат по мъже. Аз бях доста изненадан. Случайно научих за мой колеги. При това женени...
Но това не ме отблъсна от тях. Много са си печени даже. И няма да ме спре да си пия бирата с тях.
Толерантност му се вика това за което се борим. Да уважаваме околните.
Мен ми е все тая дали ще се пуши или не по заведенията. Както влизам в тях, така няма да влизам в тях. И без това няма заведение в БГ от което да излезеш и да не миришеш я на кенеф, я на цигарена смрад, я на манджа. Баси държавата сме.
Нагледен пример колко сме велики: преди няколко дни съсед така беше спрял на улицата, че никаква кола не можеше да мине. Когато го помолих да се съпбрази, че все пак на улицата живеят и други хора и минават други автомобили, знаете ли какъв беше отговорът?
Отговорът беше: "Ти ли ще ми кажеш къде да паркирам".
В същото време докато пушех, във Франция когато запалех цигара, така ме гледаха, че посмявах да запаля само в колата.
Иначе относно статисктиката - на запад от Белград пушачите процентно са доста по-малко от непушачите. На изток от Белград е обратното. По това сме редом с арабите, които също по необясними за мен причини много от българите мразят.
Иначе относно Блумберг - не знам хомо ли е, не знам пуши ли или не, но е факт, че Нюйоркчани СА ГО избрали за кмет. Което е показателен факт за толерантността на обществото там. Ти, by the way , би ли глазувал за хомо? 10 000% съм сигурен, че не. Докато мен ми дреме на оная работа. Ако човека му сече пипето - защо не?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Joe за този полезен пост :
register (26-10-2013)
  #40  
Стар 25-10-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
...
Толерантност му се вика това за което се борим. Да уважаваме околните....
Продължавам ти мисълта, ако позволиш...
Демократично и справедливо е да има възможности и за едните, и за другите. По твоята логика, аз спокойно мога да се възпротивя гейове да влизат в "нормални" кръчми. Тъпо е, нали? Ами тъпо е. А защо тогава има барове за педали? Ти влизаш ли в тях? А, на бас, че не! (Е, ако си от другата страна, може) Аз пък искам да има и барове за ПУШАЧИ! Нима искам нещо различно? Обратните искат права и си ги получават, пушачите, кучета ги яли. Бъдете справедливи и обективни.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Връщат, заведенията, се, случи, цигарите


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Не пожелавай това на ближния си защото може и на теб да ти се случи .. Mediadigital Монтаж и настройка на антени 10 20-07-2013 12:59
Връщането на цигарения дим в заведенията Хоризонт Дъра-Бъра 67 31-05-2013 13:54
Какво се случи с предването Минута по БНТ1 ? bokarium Дъра-Бъра 5 15-04-2013 20:19
Връщат България в списък 301 заради Zamunda kabel Дъра-Бъра 41 05-04-2011 23:14
Не им се връщат парички Боксер Дъра-Бъра 4 08-02-2011 18:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.