The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-06-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране DM500HD - забивки...

От седмица съм с DM500HD. Сложих имиджа на Gemini от края на април (доколкото знам - единствения излязъл досега). Нямам много свободно време, но колкото ми остава го посвещавам на разцъкване на машинката. Нека кажа, че при мен приемниците не се изключват по принцип. Та ето какво се получава:
  • След 8 до 12 часа работа DM500 забива необяснимо и го оправя само пълен рестарт (чрез ключето отзад). Първия път се случи на HD-канал, но после стана и на БНТ по време на мач.
  • От два дни се получава нещо друго - както си гледам мача, изведнъж се появява надпис "Loading Enigma2". Рестартира се Енигма-та и почти със сигурност ми завърта антената на предпоследния спътник, където съм бил.
Пояснявам, че през това време не съм инсталирал нищо ново, приемника е студен като лед (47 градуса), скина е Kerni-HD1.

Последната забивка се случи преди малко - по време на Испания - Хондурас (БНТ). Картинката замръзна, но се оказа, че дистанционното действа и от пакета на БСК се гледа само "Канал 3". При мен DM500HD получава шер от DM500-S. След рестартиране на CCCam 2.1.4 нещата се оправиха...

Лошото в цялата работа е, че на мой приятел дадоха за пуск чистак нов DM500HD; помолих го да го остави през нощта да работи - на сутринта го намерил със замръзнала картина - дистанционното и бутона на дрийма не действат; за уточнение - той също сложи имиджа на Gemini.

Явно има проблем... Ще ми се да вярвам, че е въпрос на софтуер. Затова искам да попитам колегите по съдба дали имат подобни проблеми с техните DM500HD, особено ако са с Gemini. А как е с другите имиджи? В по-друго време щях да пробвам с NewNigma2, Dream-Elite и пр., но напоследък съм доста зает и едва успявам да гледам мачовете, какво остава да преинсталирам имиджи...

Предварително благодаря на всички, които споделят впечатленията си от работата на DM500HD. Нека кажа, че във всяко друго отношение приемника работи перфектно.
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Жоржи за този полезен пост :
палсекам (22-06-2010)
  #2  
Стар 22-06-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Това, което установих е, че CCcam 2.1.4/NewCS 1.67 предизвиква забивки в приемника, особено ако спре шейха отвън и приемника остане само на локална карта ... Преместих на CCcam 2.1.4 само и приемника се кротна ...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hajduk за този полезен пост :
plmko (22-06-2010)
  #3  
Стар 22-06-2010
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нашите са с DM500HD от седмица, Gemini, CCcam 2.1.4 и не е имало никакви проблеми.

Даже много ме кефи, повече от моята печка DM 800
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22-06-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

DM500HD е със CCCam 2.1.4 без да е включена опцията за NewCS. В приемника няма карта - той получава шер от съседния Max2000. Не ползвам шер отвън. Ще взема да сложа CCCam 2.1.3 - подочух от няколко места, че работи по-добре от 2.1.4, особено за някои канали...

Малко извън темата... Както казах, двата приемника са един друг - на около метър. Дистанционното на Max2000 не влияе на DM500HD, но дистанционното на DM500HD влияе и на двата приемника, което е доста гадно. Наврял съм светодиода на дистанционното на DM500HD навътре, както ме посъветваха от едно друго предаване, но отвреме навреме задействам и двата приемника. Ако има някой, който е запознат с дистанционните, да даде някакъв акъл как да елиминирам хардуерно честотата или поредицата импулси, които се излъчват от дистанционното на DM500HD към Max2000/DM500-S. Жичкаджия съм, тъй че няма проблем да се оправя с дистанционното. Ако пък има някъде схема...
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Жоржи за този полезен пост :
hajduk (22-06-2010)
  #5  
Стар 23-06-2010
филасат филасат не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 386
Благодари: 153
Получил благодарност:
87 пъти в 56 поста
Сваляния: 221
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Сложи тая Newnigma2-dm500hd от 16.05.10 и кажи как е ?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26-06-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Wink

Здрасти,
Качи си новия SSL 79 и новите драйвери на джеминито, и проблема се решава. Има ги на :
http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb...hreadid=133386
Успех!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
Жоржи (27-06-2010)
  #7  
Стар 27-06-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране Нови драйвери и SSL 79 за DM500HD

@dodo_pv
Изтеглих драйверите и SSL и ги инсталирах. В следващите 3 дни ще наблюдавам държането на приемника и ще публикувам резултатите. На прима виста прави впечатление доста по-бързото стартиране и може би леко по-добрата картина (това е субективно).

***
i-have-a-dreambox.com е немски сайт и много хора може да не разберат за какво става дума, пък и изисква сложна регистрация на немски език. Поради това съм качил драйверите (от 23.06.2010) и SSL 79 в ъплоуд-центъра - в раздела за DM500HD:

SSL 79: http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=2849

Драйвери: http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=2848

Важно: първо трябва да се инсталира SSL 79, пълен рестарт и след това се инсталират драйверите; отново пълен рестарт (от ключа, от менюто се обесва понякога :-).

P.S. Важно: за да не се заблуди някой, драйверите са за имидж Gemini 5.0 на DM500HD.
__________________
Няма начин да няма начин...

Последно редактирано от Жоржи : 28-06-2010 на 00:22
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Жоржи за този полезен пост :
dodo_pv (28-06-2010)
  #8  
Стар 28-06-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Question

Как ги качваш там тия работи, от мойто РС не става...

P.s: След инсталиране на джеминито и преди инсталирането на новия SSLoader РЕСТАРТИРАШ ЛИ приемника? Много ми е важно да знам. По принцип, веднага след инсталиране на имиджа иска настройка на всичко от а до я. Ти прескочи ли я, или инсталира новия лоудер след това?

Последно редактирано от dodo_pv : 28-06-2010 на 10:35
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28-06-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране DM500HD - инсталиране на SSL и драйвери за Gemini 5.0

Получих няколко въпроса за начина на инсталиране на SSL и драйверите, затова ще отговоря по-подробно. Изпълняват се следните стъпки:
  1. С FTP-клиент (напр. FileZilla) или през браузера на компютъра се копира файла dreambox-secondstage_79-r1_dm500hd.ipk от компютъра в папка TMP на приемника.
  2. Избира се Blue Panel -> File Manager. Намира се папката TMP (в края на списъка) и се влиза в нея. В списъка на файловете трябва да фигурира dreambox-secondstage_79-r1_dm500hd.ipk.
  3. Избира се файла, при което става достъпен зеления бутон - Install.
  4. Натиска се зеления бутон на дистанционното и се изчаква инсталацията.
  5. След инсталирането се извършва "топъл" рестарт от менюто - Main menu -> Standby/Restart -> Restart.
Повтаря се същата процедура с файла dreambox-dvb-modules_2.6.18-7.3-dm500hd-20100623-r0_dm500hd.ipk. След инсталирането се опитва топъл рестарт от менюто. Ако приемника забие (на моя приемник се случи, но на друг - не), следва изключване от ключето и включване след 10-на секунди. Всичко трябва да е наред.

След инсталиране на SSL и драйверите не се изискват никакви нови настройки - всичко си тръгва от раз, както е било настроено преди това.

Ако работите с FileZilla, чукнете с десен клавиш в десния панел ("Отдалечени") и опреснете списъка с файлове преди да копирате файла с драйверите, защото списъка най-вероятно се чете от кеша на компютъра и не отговаря на реалното съдържание. Нормално след рестарт на приемника от папка TMP трябва да изчезне всичко, което сте копирали там преди това.

Инсталирането на файлове с разширение .ipk чрез копиране в папка TMP и използване на File Manager ми се струва най-лесния възможен начин на инсталиране. За приемниците с USB-портове инсталирането става и директно от флашка, без да е необходима връзка с компютъра.

Успех!
__________________
Няма начин да няма начин...

Последно редактирано от Жоржи : 28-06-2010 на 11:23
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Жоржи за този полезен пост
dodo_pv (28-06-2010), hajduk (28-06-2010), филасат (28-06-2010)
  #10  
Стар 28-06-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от Жоржи Вижте мненията
Получих няколко въпроса за начина на инсталиране на SSL и драйверите, затова ще отговоря по-подробно. Изпълняват се следните стъпки:
  1. С FTP-клиент (напр. FileZilla) или през браузера на компютъра се копира файла dreambox-secondstage_79-r1_dm500hd.ipk от компютъра в папка TMP на приемника.
  2. Избира се Blue Panel -> File Manager. Намира се папката TMP (в края на списъка) и се влиза в нея. В списъка на файловете трябва да фигурира dreambox-secondstage_79-r1_dm500hd.ipk.
  3. Избира се файла, при което става достъпен зеления бутон - Install.
  4. Натиска се зеления бутон на дистанционното и се изчаква инсталацията.
  5. След инсталирането се извършва "топъл" рестарт от менюто - Main menu -> Standby/Restart -> Restart.
Повтаря се същата процедура с файла dreambox-dvb-modules_2.6.18-7.3-dm500hd-20100623-r0_dm500hd.ipk. След инсталирането се опитва топъл рестарт от менюто. Ако приемника забие (на моя приемник се случи, но на друг - не), следва изключване от ключето и включване след 10-на секунди. Всичко трябва да е наред.

След инсталиране на SSL и драйверите не се изискват никакви нови настройки - всичко си тръгва от раз, както е било настроено преди това.

Ако работите с FileZilla, чукнете с десен клавиш в десния панел ("Отдалечени") и опреснете списъка с файлове преди да копирате файла с драйверите, защото списъка най-вероятно се чете от кеша на компютъра и не отговаря на реалното съдържание. Нормално след рестарт на приемника от папка TMP трябва да изчезне всичко, което сте копирали там преди това.

Инсталирането на файлове с разширение .ipk чрез копиране в папка TMP и използване на File Manager ми се струва най-лесния възможен начин на инсталиране. За приемниците с USB-портове инсталирането става и директно от флашка, без да е необходима връзка с компютъра.

Успех!
Имах в пред вид как качваш файлове в ъплоудцентъра на форума...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm500hd, забивки


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DM500HD: Newnigma2 v3.1.2 dsc DREAMBOX 0 17-12-2010 17:34
Newnigma 2 v3.1.1 - DM500HD hajduk DREAMBOX 5 18-11-2010 11:13
DM500HD или IpBox910HD? joroblue ДРУГИ 21 30-10-2010 01:21
DM500HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 18 25-02-2010 14:39
Dreambox DM500HD Ники DREAMBOX инфо 0 23-02-2010 12:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.