The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #81  
Стар 27-01-2019
Аватара на Ачо
Ачо Ачо е на линия
пенсионер
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Търговище
Мнения: 449
Благодари: 134
Получил благодарност:
193 пъти в 115 поста
Сваляния: 268
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DIMCHO Вижте мненията
Явно и твоята булсатска антена не е наред,А1 бече монтират на 39 същите като на булсат антени.
Може,но нямаше време да си играя,а и времето днеска беше лошо,но аз си мисля,че тунера на телевизора е по калпав,показва доста ниски нива на програми от астрата и съответно при сканиране са по малко като бройка.Докато през приемник положението е съвсем друго.Мислех да му взема 4К приемник с модул,но там пък други проблеми с модула,тъй че ако е само до сигнала,ще го оправя,но не и сега.
__________________
GIGABLUE QUAD4K TRIPLE,GIGABLUE UE 4K CABLE COMBO,OctagonSF4008,AB PULSe 4K UHD COMBO,AB IPBox TWO COMBO
Samsung 65NU7102-4K,Samsung 55KU6072-4K...
Отговори с цитат
  #82  
Стар 27-01-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИнСайт Вижте мненията
И аз ползвам Булсатска антена (според мен е 60см), но специално помолих техниците да впишат в протокола, че не ми е предоставена А1 антена (която пък доколкото разбирам е 50см?).
И каква полза от това, че са вписали? Те операторите след договора, НЕ си прибират антените...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #83  
Стар 05-02-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ачо Вижте мненията
А на какво се дължи разграждането при MAX Sport HD 1 и 2 например,днеска бях при сина на вилата,ами то не става за гледане,на 16гр. няма проблем.
Същият проблем при мен - на Max Sport HD е най-очевиден, има го на всички, като на SD каналите се проявява като едва доловимо няколколко милисекунди прекъсване на звука през полвин минута.

Не е от антената - имам и втора, въртяща, същата работа. Същевременно свободни UHD канали, като например NASA UHD на 13e са перфектни. По време на пробите сигнала е на 100%, няма нищо подозрително, което да ми е направило впечатление. От 16e всички канали са без забележки в това отношение.

Става въпрос за VU+ Zero4K със CI+ модул и OpenPLI 7. Моля някой колега с VU+ да сподели, ако при него всичко е нормално. Вече и аз не знам какво да гледам. Моля за съвети. Дори да не сте с VU+ и споделите с какъв приемник приемате въпросните канали добре, пак ще ми е от помощ, за да знам с какво да заменя приемника, ако се наложи.
Отговори с цитат
  #84  
Стар 05-02-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alexandrow Вижте мненията
Дори да не сте с VU+ и споделите с какъв приемник приемате въпросните канали добре, пак ще ми е от помощ, за да знам с какво да заменя приемника, ако се наложи.
Няма значние имиджа. Играх си да сложа VTI на Uno-то и Zero-то, вместо Pure2. Същатата работа. Освен това тествах и на Zgemma H7S. Във всяка от тези комбинации по Макс спорт дават "Татко Барба". Останалите канали изглеждаха нормално, но е възможно да има кратки и незабележими сривове. Бъди сигурен, че не е от нашите приемници, защото Антик на 16е си вървят перфектно.
__________________

Отговори с цитат
  #85  
Стар 05-02-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
... Бъди сигурен, че не е от нашите приемници ...
В такъв случай въпросът става по-общ - дали има въобще приемници, изключвам операторските, които приемат задоволително тези два канала? По-горе един колега е написал, че ги приема перфектно, но от контекста не ми стана ясно с какво точно... Всъщност в целия форум аз не намерих пост, който категорично да потвърди, че с CI+ модул всичко върви наред без изключения на каквото и да е устройство или телевизор. Мненията сякаш варират от "не работи въобще" до "късметлии" като нас, дето само на някой HD канали прави мазало и не става за гледане въобще, а на някои SD канали е почти нормално...
Отговори с цитат
  #86  
Стар 05-02-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Продполагам, защото сме сравнително малко хората със собствено оборудване при това към новата позиция и с необходимият hevc хардуер. За съжаление не ми остава моного време да си играя и да тествам различни комбинации.
__________________

Отговори с цитат
  #87  
Стар 05-02-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Продполагам, защото сме сравнително малко хората със собствено оборудване при това към новата позиция и с необходимият hevc хардуер. За съжаление не ми остава моного време да си играя и да тествам различни комбинации.
Сигурно хората са малко, но все пак преди да излъчват не минават ли някакви тестове? При мен на два телевизора, все пак разпространени в България, които работят отлично с HEVC, картина въобще няма от А1 от 39е - само звук. На VU+ Zero4K все пак картина има, но явно от някаква резолюция нагоре става проблем.

Т.е. хората и да са малко, оборудването, което се ползва от такива големи фирми, очаквах да е тествано и да е конфигурирано така, че да е съвместимо поне с всички най-известни марки телевизори на пазара. За VU+ - да речем, че е ОК да не работи, но то е обратното - приемника все пак зацепва в някаква степен, а нормални и сравнително модерни телевизори - не. Това ми се вижда принципно несериозно отношение към клиентите - щом сме малко, да не предлагат CI+ модул. Като предлагат, да бъдат добри да тестват - на сайта им няма и дума за несъвместимост с определени модели телевизори или нещо подобно. Пише да има HEVC, а се оказва, че и да има, може да не работи. Дано го оправят, защото според няма никакъв начин да не знаят за проблема.

Дано и се появи някой колега, който да потвърди, че е възможно да се приемат всички канали нормално с CI+ модул - поне да се ориентираме от какво може да е и къде да се търси проблема, а не да се окаже, че директно са си знаели, че с CI+ няма да работи в общия случай и да не са споменали нищо.
Отговори с цитат
  #88  
Стар 05-02-2019
DIMCHO DIMCHO не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 484
Благодари: 8
Получил благодарност:
241 пъти в 150 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alexandrow Вижте мненията
Сигурно хората са малко, но все пак преди да излъчват не минават ли някакви тестове? При мен на два телевизора, все пак разпространени в България, които работят отлично с HEVC, картина въобще няма от А1 от 39е - само звук. На VU+ Zero4K все пак картина има, но явно от някаква резолюция нагоре става проблем.

Т.е. хората и да са малко, оборудването, което се ползва от такива големи фирми, очаквах да е тествано и да е конфигурирано така, че да е съвместимо поне с всички най-известни марки телевизори на пазара. За VU+ - да речем, че е ОК да не работи, но то е обратното - приемника все пак зацепва в някаква степен, а нормални и сравнително модерни телевизори - не. Това ми се вижда принципно несериозно отношение към клиентите - щом сме малко, да не предлагат CI+ модул. Като предлагат, да бъдат добри да тестват - на сайта им няма и дума за несъвместимост с определени модели телевизори или нещо подобно. Пише да има HEVC, а се оказва, че и да има, може да не работи. Дано го оправят, защото според няма никакъв начин да не знаят за проблема.

Дано и се появи някой колега, който да потвърди, че е възможно да се приемат всички канали нормално с CI+ модул - поне да се ориентираме от какво може да е и къде да се търси проблема, а не да се окаже, че директно са си знаели, че с CI+ няма да работи в общия случай и да не са споменали нищо.
Които работят отлично с HEVC, не означава че и тунера им работи отлично с HEVC.
__________________
САТ-TV Стара Загора
0888 45 76 90 , 042 68 08 15
ICQ 52330474
Skype dimcho_64
Отговори с цитат
  #89  
Стар 05-02-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DIMCHO Вижте мненията
Които работят отлично с HEVC, не означава че и тунера им работи отлично с HEVC.
Еми тунера е същия, който работи отлично с HEVC на 13е на NASA UHD канала, например. Не намирам при А1 някакви специални изисквания към тунера, пише телевизора да поддържа HEVC. Поддържа, истински UHD канали работят перфектно - аз не се сещам за друг критерии, че телевизора и тунера принципно работят с HEVC, при това добре. Въпросът е защо с този доставчик не работят и защо никъде не е загатното за възможни проблеми с тунер или каквото и да е?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на alexandrow за този полезен пост :
satuser (05-02-2019)
  #90  
Стар 05-02-2019
Gena_Bs Gena_Bs не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защото никой нищо не знае от А1 и затова не е написано нищо конкретно! Както и докато не се видигне голяма врява, няма да си мръднат и малкия пръст, за да разберат къде е проблема
Предалагат "гениално" решение - ако не работи телевизора с CAM, А1 ще ви предостави операторски приемник.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Gena_Bs за този полезен пост :
bate_dino (05-02-2019)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
a1, hellas, sat, вече, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 15 (0 членове и 15 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Вече сме на позиция tedy58 Кошче 177 06-07-2017 01:04
тв + и Ф+ вече при Виваком!!! Нандо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 112 10-12-2013 03:17
DSF вече е Sport1 naskol77 СПОРТ 14 12-04-2010 15:59
Platforma DV - вече с EPG Джак HDTV нови канали и новини 0 24-05-2009 11:24
MGM вече и в Словения ТИНТИН Новини 0 18-04-2009 22:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.