The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > Новини > НОВИ СПЪТНИЦИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #501  
Стар 17-02-2016
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Онджичек Вижте мненията
Конвертора на бест може би при повече играчка, може да даде и 10 дб сигнал, защото докато го намествах, даде 10 дб, но сигнала ту се дигаше, ту падаше.
Много вярно заключение. След доста тестване съм с двоен Бест. Работи малко по-добре от двойно Inverto Black Pro и доста по-добре от МТИ. Но има тънкост при монтажа.

По време на тестването с Блек про и МТИ разбрах, че на мойта антена най-добри резултати дават, когато конвертора се бутне максимално напред към антената. Обаче! На конвертора Бест, монтиран по стандартния начин, тялото опираше в рейката и държача, така че не може да се избута максимално напред. Държача го захващаше по средата на шийката. За да го избутам максимално напред, завъртях конвертора на 180 градуса - с входовете за кабелите нагоре. Така пластината пак остава на 45 градуса. Но това завъртане ми дава възможност да избутам конвертора максимално напред, за да попадне във фокуса на лъча.


(Вторият отляво надясно).

Така монтиран, сканира и през деня всички слаби транспондери, които излизаха с МТИ и Блек Про само вечер. Дори най-слабите през деня се гледат с леко пикселизиране, докато с инверто пикселизирането беше ужасно, а с МТИ през деня падаха под прага на прием.

Ето малко снимков материал от тестовете - какво остана от конверторите Inverto и MTI след тях



Обяснявам причината довела до това състояние на конверторите. В петък вечерта се сдобих с двойно инверто, тъй като съм си пич и понеже съм още по-голям пич на следващия ден докато го замествах с Бест-а за сравнение, го изтървах от втория етаж. След това инвертото спря да приема дясна поляризация. Така ми хрумна храбрата мисъл да извадя пластината на инвертото и да я монтирам в МТИ - за да създам чудовище.

Така или иначе, след като видях че Инверто работи по-добре от МТИ, отписах МТИ като вариант, а в понеделник щях да взема ново двойно инверто. Нищо не губех от този експеримент. Освен времето за провеждането му. Пластината на МТИ бе твърде различна от пластината на Блек Про - по-тънка и с различна форма. Залепена здраво с лепило тип канукулит. С ръка не можеше да се извади. Опитах с клещи - половината остана в клещите, другата половина в конвертора (време за смях). Така преебах и МТИ, но остана надеждата да създам своето чудовище. Изкарах останките от пластината и сложих на нейно място пластината на инвертото точно под 45 градуса. После си играх да я мърдам напред-назад, но безсмислено - най-добрите резултати бяха по-слаби с децибел от предишната работа на МТИ с неговата си пластина. И логично - в МТИ са тествали далеч преди мен оптималната пластина за техния конвертор, нормално е по-дебелата и с различна форма пластина от инверто да не си партнира добре с конвертора на МТИ. Така двата конвертора се озоваха на пода в състоянието което са на снимките по-горе и се видях принуден да посегна отново към Бест-а, който бях забравил вече. И покрай неволята открих как работи най-добре - монтиран по описания в началото начин на мойта антена дава по-добри резултати от Блек Про и МТИ. Не е гаранция, че и на вашите антени ще работи по-добре - може фокуса на лъча да попада в него без да има нужда окото да се измества напред. Но при мен нужда имаше. И затова е завъртян в това положение и избутан напред към отражателя. Нека bate_dino и Онджичек да пробват с техните бест-ове, ако искат. Може и при тях да даде по-добри резултати.

Това е антената ми:





На рейката са наредени 19Е, 23.5Е, 28Е, 36Е, 39Е и 45Е

Последно редактирано от Светия Дух : 17-02-2016 на 12:03
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Светия Дух за този полезен пост
bate_dino (17-02-2016), gogyto (17-02-2016), дтв-бг (17-02-2016), Онджичек (17-02-2016), фолкръм (17-02-2016)
  #502  
Стар 17-02-2016
Аватара на oldman
oldman oldman не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Във връзка с въртенето на конвертора на 180 градуса от предния пост искам да попитам има ли значение как е завъртян конверторът за кръгова поляризация?
Отговори с цитат
  #503  
Стар 17-02-2016
дтв-бг дтв-бг не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 264
Благодари: 143
Получил благодарност:
14 пъти в 14 поста
Сваляния: 32
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Много вярно заключение. След доста тестване съм с двоен Бест. Работи малко по-добре от двойно Inverto Black Pro и доста по-добре от МТИ. Но има тънкост при монтажа.

По време на тестването с Блек про и МТИ разбрах, че на мойта антена най-добри резултати дават, когато конвертора се бутне максимално напред към антената. Обаче! На конвертора Бест, монтиран по стандартния начин, тялото опираше в рейката и държача, така че не може да се избута максимално напред. Държача го захващаше по средата на шийката. За да го избутам максимално напред, завъртях конвертора на 180 градуса - с входовете за кабелите нагоре. Така пластината пак остава на 45 градуса. Но това завъртане ми дава възможност да избутам конвертора максимално напред, за да попадне във фокуса на лъча.

Така монтиран, сканира и през деня всички слаби транспондери, които излизаха с МТИ и Блек Про само вечер. Дори най-слабите през деня се гледат с леко пикселизиране, докато с инверто пикселизирането беше ужасно, а с МТИ през деня падаха под прага на прием.

Това е антената ми:



На рейката са наредени 19Е, 23.5Е, 28Е, 36Е, 39Е и 45Е
благодаря за детайлния пост
като гледам 36е не ти е в центъра, а 19е и 45е много встрани
достатъчно ли са силни нивата от изброените за гледане
напр. с какви нива приемаш виваком и IdmanTV
замислял ли си се да вдигнеш размера на антената

Последно редактирано от дтв-бг : 17-02-2016 на 12:31
Отговори с цитат
  #504  
Стар 17-02-2016
pyda76 pyda76 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: София
Мнения: 88
Благодари: 44
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 214
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Много вярно заключение. След доста тестване съм с двоен Бест. Работи малко по-добре от двойно Inverto Black Pro и доста по-добре от МТИ. Но има тънкост при монтажа.

По време на тестването с Блек про и МТИ разбрах, че на мойта антена най-добри резултати дават, когато конвертора се бутне максимално напред към антената. Обаче! На конвертора Бест, монтиран по стандартния начин, тялото опираше в рейката и държача, така че не може да се избута максимално напред. Държача го захващаше по средата на шийката. За да го избутам максимално напред, завъртях конвертора на 180 градуса - с входовете за кабелите нагоре. Така пластината пак остава на 45 градуса. Но това завъртане ми дава възможност да избутам конвертора максимално напред, за да попадне във фокуса на лъча.


(Вторият отляво надясно).

Така монтиран, сканира и през деня всички слаби транспондери, които излизаха с МТИ и Блек Про само вечер. Дори най-слабите през деня се гледат с леко пикселизиране, докато с инверто пикселизирането беше ужасно, а с МТИ през деня падаха под прага на прием.

Ето малко снимков материал от тестовете - какво остана от конверторите Inverto и MTI след тях



Обяснявам причината довела до това състояние на конверторите. В петък вечерта се сдобих с двойно инверто, тъй като съм си пич и понеже съм още по-голям пич на следващия ден докато го замествах с Бест-а за сравнение, го изтървах от втория етаж. След това инвертото спря да приема дясна поляризация. Така ми хрумна храбрата мисъл да извадя пластината на инвертото и да я монтирам в МТИ - за да създам чудовище.

Така или иначе, след като видях че Инверто работи по-добре от МТИ, отписах МТИ като вариант, а в понеделник щях да взема ново двойно инверто. Нищо не губех от този експеримент. Освен времето за провеждането му. Пластината на МТИ бе твърде различна от пластината на Блек Про - по-тънка и с различна форма. Залепена здраво с лепило тип канукулит. С ръка не можеше да се извади. Опитах с клещи - половината остана в клещите, другата половина в конвертора (време за смях). Така преебах и МТИ, но остана надеждата да създам своето чудовище. Изкарах останките от пластината и сложих на нейно място пластината на инвертото точно под 45 градуса. После си играх да я мърдам напред-назад, но безсмислено - най-добрите резултати бяха по-слаби с децибел от предишната работа на МТИ с неговата си пластина. И логично - в МТИ са тествали далеч преди мен оптималната пластина за техния конвертор, нормално е по-дебелата и с различна форма пластина от инверто да не си партнира добре с конвертора на МТИ. Така двата конвертора се озоваха на пода в състоянието което са на снимките по-горе и се видях принуден да посегна отново към Бест-а, който бях забравил вече. И покрай неволята открих как работи най-добре - монтиран по описания в началото начин на мойта антена дава по-добри резултати от Блек Про и МТИ. Не е гаранция, че и на вашите антени ще работи по-добре - може фокуса на лъча да попада в него без да има нужда окото да се измества напред. Но при мен нужда имаше. И затова е завъртян в това положение и избутан напред към отражателя. Нека bate_dino и Онджичек да пробват с техните бест-ове, ако искат. Може и при тях да даде по-добри резултати.

Това е антената ми:





На рейката са наредени 19Е, 23.5Е, 28Е, 36Е, 39Е и 45Е
Мултифийда изглежда добре, един анонс да ти дам.При мен с четворни инверто 4 бр. ТД110 рейката увисва леко от теглото на конверторите.Помисли върху това.
Отговори с цитат
  #505  
Стар 17-02-2016
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дтв-бг Вижте мненията
благодаря за детайлния пост
като гледам 36е не ти е в центъра, а 19е и 45е много встрани
достатъчно ли са силни нивата от изброените за гледане
напр. с какви нива приемаш виваком и IdmanTV
замислял ли си се да вдигнеш размера на антената
Размера на антената мога да вдигна само, като монтирам по-голяма в двора. Във връзка с това исках да питам дали ще е проблем, ако кабелите от антената са вкопани в земята (около 30 метра растояние)?

IdmanTV не гледам, но мога да проверя по-късно дали се хваща. От 45Е гледам (по-скоро слушам) българските цифрови радиостанции на NURTS. Това е моето решението за прием на радио вкъщи - вместо тунер съм свързал сателитния приемник със стерео-ресивъра и слушам радиостанциите без смущения.

На другия краен 19Е се хваща всичко (или поне аз не съм забелязал липси). По спомен при последното сканиране изкара около 1440 канала. Най-слабите са около 7 dB, а HD-тата като DasErste или Sat1 ги приемам с около 10 dB. С 2-3 dB над прага на прием, което е достатъчно дори и при слаб дъжд да не изчезват.

Цитирай:
Първоначално написано от pyda76 Вижте мненията
Мултифийда изглежда добре, един анонс да ти дам.При мен с четворни инверто 4 бр. ТД110 рейката увисва леко от теглото на конверторите.Помисли върху това.
Всичко е оптимизирано спрямо тежестта на рейката и конверторите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светия Дух за този полезен пост :
дтв-бг (17-02-2016)
  #506  
Стар 17-02-2016
дтв-бг дтв-бг не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 264
Благодари: 143
Получил благодарност:
14 пъти в 14 поста
Сваляния: 32
Ъплоуди: 0
По подразбиране

за истински фен, слагай поне 2.10 след като ще е на двора
естествено, че ще вкопаеш кабелите, но положени в пвц тръба
на Idman дават доста интересни мачове
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дтв-бг за този полезен пост :
Светия Дух (17-02-2016)
  #507  
Стар 17-02-2016
Аватара на Sharp987
Sharp987 Sharp987 не е на линия
Потребител
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,617
Благодари: 749
Получил благодарност:
2,657 пъти в 884 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 113
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jack82 Вижте мненията
Sharp987 Колега исках да те попитам с 140 ката на 36 център ли ти е конвертора
В центъра е Линеен конвертор Инваком двоен.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Sharp987 за този полезен пост :
jack82 (17-02-2016)
  #508  
Стар 17-02-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
.. Във връзка с това исках да питам дали ще е проблем, ако кабелите от антената са вкопани в земята (около 30 метра растояние)?
..
Няма да е проблем, но ги положи в ХДП тръба или по-здрава гофрирана.
Хем ще ги пазиш, хем ще ти е ремонтопригодно!
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
Светия Дух (17-02-2016)
  #509  
Стар 17-02-2016
Аватара на jack82
jack82 jack82 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,213
Благодари: 603
Получил благодарност:
473 пъти в 336 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sharp987 Вижте мненията
В центъра е Линеен конвертор Инваком двоен.
Направо не мога да повярвам в София с 140 антена да не може да извадиш 12073 но щом казваш значи е така
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
  #510  
Стар 17-02-2016
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Трябва да отбележа, че рейката не е оригиналната на Triax, а турска. Тя е по-дълга. С колко точно не помня, но в спомените ми се въртят около 3-4 cm. Това позволява да се хванат 19Е-45Е без разни удължители и допълнителни приспособления по рейката. Дори струваше по-евтино от оригинала. Не знам дали все още се продава някъде.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светия Дух за този полезен пост :
дтв-бг (17-02-2016)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
360°, 36c, eutelsat, на, покритие


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 8 (0 членове и 8 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Карта на покритие на Eutelsat 3D- 3.0 ° E. dsc НОВИ СПЪТНИЦИ 12 15-05-2013 20:24
Покритие на ДВБ-Т на "Широка поляна" Рувас ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-04-2013 14:23
Eutelsat Ultra HD Bottom Right: Channel in test (Eutelsat 10A) 4K UHD HDTV нови канали и новини 0 09-01-2013 06:11
DVB -T карта на покритие във Хърватско ТИНТИН ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 27-06-2009 01:59
Карта на покритие на новата Астра 1М Джак САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 5 10-01-2009 21:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.