The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11-08-2011
mga1981 mga1981 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 14
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Какво мога с Булсатска антена и ZHD100??

Здравейте и благодаря за прекрасния форум от който научих доста неща.
Имам няколко питания:
1. Имам оборудване от Булсатком, HD приемник и антена 60см. Със това оборудване мога ли да гледам свободни канали по други спътници, като идеята ми е да си купя някакъв друг конвертор и евентуално мотор който да ми врътка паницата

2. Имам телевизор Samsung UE40D6510 който има вграден сателитен тунер, пробвал съм го сканирам за канали както е настроена чинията в момента и намира всичко, но доколкото разбрах няма как да гледам Булсата с него защото не мога да ползвам CAM модул.

3. Защо нямам Discovery HD, видях в една друга тема пише да оставя за половин час на БНТ1 и после да видя дали се е появил канала, пробвах но не се получи. Гасих от токове пусках но без никакъв успех.

Само искам да вметна че място за друга или по голяма от тази чиния нямам, дори и да имах не искам да си опасвам тераската с панички.
Само искам да знам дали с това което имам в момента мога да гледам поне безплатни канали по други спътници.

И последно питане, търсих във форума но не намерих какво аджеба е "FTA" и как го гледате това нещо))))) Босичък по сателитната технология но искам да се образовам.
Пък за в бъдеще мога да помисля евентуално за смяна на чиния, приемник и т.н. за да гледам повечко неща.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11-08-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Какво мога с Булсатска антена и ZHD100?
Можеш да гледаш програмите на булсатком.
Дискавър ХД в момента не се излъчва официално от бск, но можеш да го откриеш на транспондер 11012 V 30000, трябва сам да сканираш.
Ако искаш повече ще те трябва 2-ра, 3-та антена, дисек ключ..., но щом нямаш място забравяш за други свободни канали по спътниците.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11-08-2011
mga1981 mga1981 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 14
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи за бъдеще може и да се премисля за по-голяма чиния, но току що попаднах на една тема дето коментираха че са пробвали мотор на такава антена и от по силните спътници можело да се гледа все нещо. Ако сложа един двоен конвертор няма ли да мога да ползвам тунера на ТВ-то поне за други свободни канали, като естествено имам мотор на чинията?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11-08-2011
Аватара на мултиплекс
мултиплекс мултиплекс не е на линия
безплатна сателитна тв
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 115
Благодари: 5
Получил благодарност:
6 пъти в 3 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

защо да не гледа други канали ако сложи мотрче ама да си купи ново че тука заради един употребван и развален мотор купен от един колега ореваха форума и като си сложи мотора на 60 см офсетка на булсата ще може да гледа каналите от тюрксата на 42е които са над и ако има видимост по на юг югоизток 28.2е там има музикални анимацинни и няколко филмови безплатни с 60 см антена съм ги гледал без проблем както и на 13е хотбърд пък е пълно с безплатни канали
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11-08-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Тунера на телевизора го забрави, след като четеш по форумите си разбрал, че зхд100 е дърво, е тунера на телевизора ти е още по-голямо дърво.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
БАЙ ИВАН (11-08-2011)
  #6  
Стар 11-08-2011
mga1981 mga1981 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 14
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

мултиплекс мерси за отговора точно това ми беше и на мен идеята, каквото може да се хване сега с това оборудване няма как да искам всичко. Добре а по въпроса с тунера на ТВ-то не мога ли да го ползвам, да речем за булсатските канали ще си ползвам техния приемник, а като въртя чинията да имам кабел в телевизора и да гледам каквото се хване някъде свободно?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11-08-2011
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mga1981 Вижте мненията
И последно питане, търсих във форума но не намерих какво аджеба е "FTA" и как го гледате това нещо))))) Босичък по сателитната технология но искам да се образовам.
FTA - Free To Air. демек безплатни канали
колега, започнеш ли веднъж няма спиране
Казвам ти го от личен опит. Страшна мания е... едно конверторче, едно моторче, една антенка още еднно приемниче....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11-08-2011
mga1981 mga1981 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 14
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Тунера на телевизора го забрави, след като четеш по форумите си разбрал, че зхд100 е дърво, е тунера на телевизора ти е още по-голямо дърво.
ОК явно си по просветен от мен, но не мисля че е чак такова дърво каквото го изкарваш, понеже като сканирах на него и ми показа всички канали че и повече от техния приемник, даже които бяха свободни и можех да видя картина беше с една идея по добра от онова дръвце. Не казвам че разбирам но такива мнения като твоите очаквах, но не мисля да ги взимам впредвид. Ако можеш да помогнеш по въпроса ОК, ако не мерси за коментарите
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11-08-2011
Аватара на БАЙ ИВАН
БАЙ ИВАН БАЙ ИВАН не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 368
Благодари: 657
Получил благодарност:
115 пъти в 85 поста
Сваляния: 157
Ъплоуди: 22
По подразбиране

Кое от двете дървета ще върти паницата .
Пробвай и пиши ко стана
__________________
Всичко може, но не всеки го може!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11-08-2011
mga1981 mga1981 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 14
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rafaello Вижте мненията
FTA - Free To Air. демек безплатни канали
колега, започнеш ли веднъж няма спиране
Казвам ти го от личен опит. Страшна мания е... едно конверторче, едно моторче, една антенка още еднно приемниче....
Да знам и усещам как се запалвам по това но предпочитам един ден като има кинти да се обзаведа и да си зяпам каквото искам отколкото някой друг да ме ограничава
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
zhd100, антена, булсатска, какво, Мога


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Търся окачване за булсатска антена+стойка Най-баннатият измамник САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 7 18-06-2011 10:39
мотор на 60 см Булсатска антена драго1 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 15 16-10-2010 22:13
Подариха ми Антена и dreambox и какво ?! мили4ък САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 16 09-05-2010 20:18
Мога ли да гледам сателитни канали на компютъра без Антена? kostianev Въпроси и отговори 7 23-03-2010 14:32
Какво мислите за антена 1.20 Параб. ... Крал Артур САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 30-04-2008 23:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.