The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 15-06-2016
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 772
Благодари: 117
Получил благодарност:
305 пъти в 171 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам Elgato EyeTV Hybrid тунер и се пробвах да изкарам сигнал на него от приемника на Близу (от SCART към composite), но на Елгатото не излиза никакъв сигнал.

Ако мушна коаксиала направо в Елгатото намира без проблеми аналоговите и цифровите канали, като последните не могат да се гледат по разбираеми причини.

Това, което не мога да разбера е (и се надявам, ако може да ми отговори някой) дали в същност не приема цифров сигнал само от антенния вход?!

В упътването има раздел „Support for Set Top Boxes“, но там изрично пише, че „Set Top Box support is currently limited to the USA
and Canada“
. Дотук добре, аз и не очаквам да има поддържка за измислените приемници на Близу, но по-долу следват инструкции за настройка на STB и си пише, че „EyeTV can be connected to a set top box using either the composite, S-Video, or RF port.“

Тоест, хипотезата ми, че входът за composite преходника не приема цифров сигнал не би следвало да е верна, ОБАЧЕ:

Ако не е избрана държава Канада/САЩ не излиза меню за настройка на сигнал от композит/с-видео:


Ако е избрана Австрия примерно:




С две думи: Как да разбера дали приема цифров сигнал през composite входа когато не е настроен за прием от STB?? (Не мога да го излъжа с държава САЩ/Канада.)
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15-06-2016
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здрасти,
Темата ти ме жегна, защото и аз съм фен на разни усб тунерчета, та без да претендирам за компетентност се поразрових и намерих това: http://eyetv.support.elgato.com/cust...nada-?b_id=361

Тук обясняват точно това, което ти искаш - да можеш да гледаш/записваш сигнала идващ от stb, като джиджавката тегли списъка с каналите и епг-то от бокса.

Обаче... според мен лимитацията за САЩ и Канада те спира в точка 4) където за Service ти казва невалиден uuid. Това uuid ми звучи като идентификационен номер на мрежа/оператор, и явно са зададени само тези за двете държави. Също така се споменава, че без нет не може да конфигурираш джиджавката, дори и да са изпълнени горните.
По-надолу се казва, че ако избереш cable connection би трябвало да хванеш аналоговите канали, които са фрий.

Дано съм бил полезен
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Мартинския за този полезен пост :
Глаголица (16-06-2016)
  #13  
Стар 16-06-2016
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 772
Благодари: 117
Получил благодарност:
305 пъти в 171 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здрасти,

Да, точно това са инструкциите от „мануала“. Ако това невалиден uuid наистина е някаква идентификация на мрежата, за която приемникът проверява и сравнява с база данни и вижда, че не е част от предварително зададените, наистина е добро обяснение защо не става.

Благодаря
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16-06-2016
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Надинче Вижте мненията
- Един STB и след него кабел към телевизора и кабел към програматора и съответно след програматора към тунера.
В този случай втория кабел към PC тунера с DVB софтуер, като например ПрогДВБ с добавен акамд плъгин, за да чете един от посочените на снимката програматори с карта. Не мога да кажа как се настройва акамд за съответния com порт който се появява с инсталацията на драйвера на програматора, зашото ползвам друга ОС и друг кам.
Или както каза колегата вместо програматора изхвърляй операторския боск, взимай един енигма приемник с оскам приемерно да чете вградения четец и да пее и на акамд с PC тунера.
За колегите борещи се с кепчър карта? Пробвайте vlc, с него би трябвало без проблеми да се провери дали работи AV/S-Video входа или драйвера е орязан. Също трябва да се провери аналогивия изход на приемника на каква резолюция е настроен, ако има такава настройка.
__________________


Последно редактирано от bate_dino : 16-06-2016 на 16:10
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
Liberator (23-06-2016)
  #15  
Стар 06-09-2016
Надинче Надинче не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 58
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Все пак ще ми трябва програматор м/у STB и ТВ тунера, нали така? Като посочения на снимката.

http://i66.tinypic.com/qpi33o.jpg

Много се извинявам, ако се повтарям, но тези у-ва са ми непознати за момента и всеки път като прочета отговор се чудя дали съм го разбрала правилно.

Във всеки случай вчера отидох в един магазин на Близоо да пробвам и нищо не се получи. Без STB тунера намира всички канали, само че кодирани (очаквано). Със STB не намира абсолютно нищо - списъкът е празен.

Или вариант 2:
Махам STB и слагам на негово място нещо такова:
http://www.ebay.co.uk/itm/Zgemma-Sta...oAAOSwwpdW6hnW
и всичко започва да "пее"
Отговори с цитат
  #16  
Стар 06-09-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Надинче Вижте мненията
Все пак ще ми трябва програматор м/у STB и ТВ тунера, нали така? Като посочения на снимката.

http://i66.tinypic.com/qpi33o.jpg

Много се извинявам, ако се повтарям, но тези у-ва са ми непознати за момента и всеки път като прочета отговор се чудя дали съм го разбрала правилно.

Във всеки случай вчера отидох в един магазин на Близоо да пробвам и нищо не се получи. Без STB тунера намира всички канали, само че кодирани (очаквано). Със STB не намира абсолютно нищо - списъкът е празен.

Или вариант 2:
Махам STB и слагам на негово място нещо такова:
http://www.ebay.co.uk/itm/Zgemma-Sta...oAAOSwwpdW6hnW
и всичко започва да "пее"
Тука работата е мноо мътна, какво значи между STB и ТВ Тунера? На практика двете са независими и нямат нищо общо освен източника на сигнал.

Този така наречен програматор не ти върши никаква работа с приемника на близу.

Ако приемника е на близу значи той трябва да има канали, как така ще е празен? Ако е празен значи трябва да си сканираш каналите наново

Това което виждам в линка също е STB , та как така ще махнеш един STB , ще сложиш друг и положението ще се промени ?!?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 06-09-2016
Надинче Надинче не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 58
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами не знам, затова питам.
В магазина на Близу, кабела който отива от STB-то към телевизора (изходящия), го изключих от телевизора и го включих в тунера. Сканирането не показа нищо - празен списък. Сканирах 2 пъти и нищо.
След това включих към тунера кабела който предава сигнала към STB-то (входящия) и сканирането показа всички канали, само че заключени.

Бях убедена, че ще стане, но не стана и търся решение.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 06-09-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Надинче Вижте мненията
Ами не знам, затова питам.
В магазина на Близу, кабела който отива от STB-то към телевизора (изходящия), го изключих от телевизора и го включих в тунера. Сканирането не показа нищо - празен списък. Сканирах 2 пъти и нищо.
След това включих към тунера кабела който предава сигнала към STB-то (входящия) и сканирането показа всички канали, само че заключени.

Бях убедена, че ще стане, но не стана и търся решение.
Това означава, че сигнала който влиза в приемника на близу е бил ужасно слаб(нищо че е в техен офис) и съответно на изхода е бил с толкова ниско ниво, че тунера ти не е намерил никакви канали. Другия вариант е приемника да е бил с изгорял сплитер.

Между другото, нали не си очаквал/а каналите от рф изхода на приемника да са отключени?!?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 07-09-2016
monk1987 monk1987 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 183
Благодари: 89
Получил благодарност:
25 пъти в 21 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
Post

Ако ме беше послушала сега одавна да си забравила но така е
Отговори с цитат
  #20  
Стар 07-09-2016
Надинче Надинче не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 58
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията

Между другото, нали не си очаквал/а каналите от рф изхода на приемника да са отключени?!?
Разбира се, че не съм Просто исках да видя дали изобщо нещо ще засече.

monk1987 бих те послушала, ако разбирах какво имаш предвид:
Цитирам те: "вземи си приемник със Линукс оперативна система с отворен код (Enigma2) и попитай във магазина да ти свалът сателитния тунер и да ти сложат кабелен DVB-C и ще си решиш проблемите"

Аз ако разбирах, нямаше да се налага да питам. В магазините разбират по-малко и от мен.

Последно редактирано от Надинче : 07-09-2016 на 08:30
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
blizoo, Запис, кабелната, на, от


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
"Пази се от живите мъртви" стана сериал №1 в историята на кабелната телевизия в САЩ Chello Central Europe ФИЛМИ 0 27-08-2015 14:15
Не ми работи кабелната на Сamsung le32s81b момца1212 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 0 26-08-2015 01:56
Кабелната не тръгва на LG 32LE5900 ДжимБийм КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 30 19-02-2015 12:23
Концерт по кабелната телевизия PhilipZ Обмяна на линии 2 09-01-2012 18:55
bTV властва в ефира, каналите на Nova – в кабелната мрежа ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 1 02-11-2011 23:17


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.