The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > ESPECTA

ESPECTA 1130, 1030 и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11-06-2011
манира манира не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 15
Благодари: 19
Получил благодарност:
15 пъти в 3 поста
Сваляния: 202
Ъплоуди: 0
По подразбиране ЗОВ ЗА ПОМОЩ ! eSPECTA ES-1240S !

Пиша ви относно especta ES-1240S на ITV Partner. Рових се доста в двата основни Български форума за сателитна тв и не успях да открия нещо което може да ми помогне в моя случай . Има няколко форумци които споменават за този проблем , но не откривам нищо конкретно .
Подариха ми такъв приемник и се опитвам да го флашна с
Loader Soft Especta 1240S.rar (535.1 КБ) който си го свалих от ъплоуд сентъра на DTV-BG http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=556 .
Молбата ми е към всички които имат възможността , времето и желанието , да помогнат с инсталацията на Loader-а .

Това което аз правя е :

1.Осъществявам връзка м/у компа и приемника с помоща на RS232 кабел .
2.Старирам " Loader.exe " и от прозорчето му избирам " ZMODEM32.DLL " ( през това време приемникът не е включен )
3.Включвам приемника и на дисплейчето му индикира текст " UpgrD " , след като броячът отброява от 0 до 100 , и на дисплея се появява текст " FAIL "

Това което ме учудва е , че успявам да направя инсталация и ъпгрейд единствено на " ITV Partner Especta 1240S Bg Soft " бях с версия 1.07 , а след ъпдейта съм с 1.09 .
Това което се опитвам да направя е да гледам свободните програми с този приемник и от това което успях да открия като инфо в нета разбирам ,че има такава възможност .
Силата на сигнала варира от порядъка на 45-65 % по скалата ( незнам дали е достатъчно ), при опит да сканирам за канали ( било то ръчно или автоматично )след като съм избрал спътник и съм направил и останалите настройки в менюто на приемника , в долната лява част на менюто до честотите непрекъснато премигва надписчето " FAILED " , и приемникът НЕ открива ТВ или РАДИО програми !
НА какво може да се дължи това , дали е от това ,че не е направен пълен ъпдейт на FLASH -a или поради това , че сигнала варира между 45-65 % т.е. Сигналът е слаб ? Молбата ми е да помогнете с инфо . Предполагам някъде бъркам и заради това не се получава .

Благодаря Предварително за Съдействието на Всички Отзовали се !
С най-добри Пожелания .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на манира за този полезен пост :
amsori (18-12-2014)
  #2  
Стар 11-06-2011
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

а антената дали е настроена правилно?
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11-06-2011
fadromata_sad fadromata_sad не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 97
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 63
Ъплоуди: 0
По подразбиране

така както описваш с флаша всичко е добре.провери disegca и антената
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11-06-2011
манира манира не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 15
Благодари: 19
Получил благодарност:
15 пъти в 3 поста
Сваляния: 202
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей Васил .
Новак съм в тази сфера и относно анетната е възможно и да не е позиционирана както трябва . Но основният въпрос който ме мъчи е свързан с флашването на приемника нормално ли е след като се флашне с Loader Soft Especta 1240S.rar (535.1 КБ) който си го свалих от ъплоуд центъра на DTV-BG
http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=556, ъпдейта да приключи със съобщението което гласи " FAIL " ? Прилагам и снимка за ориентир !
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg IMAG0193_.JPG (73.1 КБ, 96 разглеждания)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11-06-2011
манира манира не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 15
Благодари: 19
Получил благодарност:
15 пъти в 3 поста
Сваляния: 202
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Привет и на теб Fadromata SАD .
Благодаря за бързото отзоваване . Честно казано да си призная все още съм в мъглата по отношение настройките на антената , и това което успях да направя за сега е : Hotbird2,6,7A . Част от нещата които откривам на него са : EuroNews , BBC Word , Fashion TV предполагам не са кодирани канали , не трябва ли да мога да ги гледам без карта ? За всеки случай и към този пост ще приложа някоя снимчица за да се ориентирате !
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg IMAG0195_.JPG (62.2 КБ, 122 разглеждания)

Последно редактирано от манира : 11-06-2011 на 23:35
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12-06-2011
fadromata_sad fadromata_sad не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 97
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 63
Ъплоуди: 0
По подразбиране

пробай на Неlas sat там е наи лесно 12524 Н 30000 .12647 Н 30000 .12565 Н 30000
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12-06-2011
Валентинко Валентинко е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 627
Благодари: 91
Получил благодарност:
82 пъти в 59 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от манира Вижте мненията
Привет и на теб Fadromata SАD .
Благодаря за бързото отзоваване . Честно казано да си призная все още съм в мъглата по отношение настройките на антената , и това което успях да направя за сега е : Hotbird2,6,7A . Част от нещата които откривам на него са : EuroNews , BBC Word , Fashion TV предполагам не са кодирани канали , не трябва ли да мога да ги гледам без карта ? За всеки случай и към този пост ще приложа някоя снимчица за да се ориентирате !
А,този надпис-"няма сигнал" не ти ли говори нещо?
Намирисва ми на ненастроена антена,както ти е казал колегата по-горе.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12-06-2011
prilep prilep не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fadromata_sad Вижте мненията
пробай на Неlas sat там е наи лесно 12524 Н 30000 .12647 Н 30000 .12565 Н 30000
kolega az sashto imam sashtiq problem obshto vzeto tezi cifti bukvi na helas sat kade da gi napisha ? ne sam obnovil vse oshte softuera si shte go napravq tezi dni da si namerq kabel parvo
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12-06-2011
Аватара на черните ягуари
черните ягуари черните ягуари не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 517
Благодари: 156
Получил благодарност:
54 пъти в 40 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей преди 1 ден инсталирах същия приемник с loadera който си свалил но при мен накрая излезна друг надпис INST

Зарежда като се изпрати фаил през zmodem. Windows може да праща фаилове през zmodem с Hyper Terminal. Hyper Terminal има стандартно във всеки windows
Кабела е DB9 женски към DB9 женски. Кроснат (2 и 3 краче разменени). След като стартирате изпращането на файла от компютъра трябва да пуснете приемника. Зареждането започва автоматично. На LED на приемника се отброява от 1 до 100. След това се записва във флаша. Трябва да изчакате да мине записа и тогава да изключите. Край има или като мигат 0000, или като пише INST без да мига точка.--Така пише във фаила,който изтеглих и опитах с --null--и после с моя и стана!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-06-2011
манира манира не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 15
Благодари: 19
Получил благодарност:
15 пъти в 3 поста
Сваляния: 202
Ъплоуди: 0
По подразбиране Благодаря на ВСИЧКИ които се отзоваха и помогнаха !

Здравейте .

Искам да БЛАГОДАРЯ на всички които предложиха своята помощ и помогнаха на един прохождащ любител в сателитната бездна .

Не знам дали тук е правилното място , но ми се иска да напиша малка инструкцийка , за да помогна на всички онези които във бъдеще ще се сблъскат с подобен проблем . Също така искам да поясня , че няма да се разсърдя ако модераторите на форума сметнат , че тук не е правилното място на тази тема !

Софтуерът който може да ви помогне да гледате свободните канали на приемник eSPECTA ES-1240S , можете да свалите от ъплоуд сентъра на DTV-BG http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=556

ВАЖНО!
За да можете да направите ъпдейт ( update ) на софуера , ви е нужен компютър с COM порт ( RS-232 ) , ако нямате такъв порт можете да си закупите Docking Station с такъв порт ! Кабела за връзка между компа и eSPECTA ES-1240S , е задължително да бъде DB9 женски към DB9 женски , кроснат (2 и 3 краче разменени)

1. Приемникът eSPECTA ES-1240S е включен в ел. мрежата и като за начало не е задължително да е свързан към телевизор !
2. Сваляте и разхивирате .rar файлчето на компютъра !

През цялото това време , приемничето е включено само към захранващата мрежа ( ел. контакта ) , но не трябва да го стартираме ( т.е. не трябва да е вклюен от '' POWER '' бутона , който се намира в лявата част , близо до захранващият кабел на гърба на устройството!

3. Отваряме разхивираната папка и в нея виждаме две подпапки .
едната е " loader " , а другата " ITV Partner Especta 1240S Bg Soft ".
Избираме папката " loader " , след като я отворим стартираме файлчето с името " loader " ( иконката е : две ръчички , които се здрависват )
На дисплея на компа се показва едно правоъгълно прозорче с името " loader " , на което имаме четири опции :

3.а Otworz Plik
3.б Tuner PC
3.в PC Tuner
3.д Wyjscie

4. Клик върху " Otworz Plik " , след като сме го маркирали се отваря нов подпрозорец , от който трябва да намерим " ITV Partner Especta 1240S Bg Soft " и да маркираме " especta_last " !
5. След като сме открили и маркирали правилният файл , трябва да стартираме приложението с помоща на опцията " PC Tuner "
6. Без да се бавим стартираме и eSPESCTA-та от '' POWER '' бутона , който се намира в лявата част във близост до захранващият кабел на гърба на устройството !
7. На дисплея на приемникът се появява текст "UpgD" и започва отброяване от 0 до 100 !
8. След като приключи отброяването се появява текст " Inst " , и след него на дисплейчето светват " 0000 " ( четири нули )

С появяването на " 0000 " ( четирите нули ) ние можем да кажем ,че вече можем да гледаме спокойно , всички свободни сателитни канали след като сме направили и правилната настройка на нашата сателитна антена !


Какви грешки допусках при обновяването на софтуера :

При избора на файла от " Otworz Plik " , аз маркирах " ZMODEM32.DLL " , той стартира но винаги завършва със съобщението " FAIL " , и си мислех , че това е правилният файл , но за съжеление не излезнах прав . ТОЗИ ФАЙЛ НЕ СЕ ИНСТАЛИРА , той е библиотека за уина ( Windows ) която се ползва от програмата "Loader.exe" за връзка м/у приемника и компа по COM порта. Също така , не бях направил и настройка на антената . Характерното при този приемник е , че задължително трябва сигнала от сателита да е над 70% , за да можете да хванете нещо !

Искам да БЛАГОДАРЯ за помоща на : Gentu , T0ni , Пламен Пловдив , Антена , Отчето , Shemetcho , Dido sat 2010 , Jassen , Netman , Failure , Mezdrata , Зизо , Fadromata sad , Валентинко , Prilep , Черните ягуари !

Бъдете Живи и Здрави !

Последно редактирано от манира : 14-06-2011 на 22:42
Отговори с цитат
Следните потребители (7) благодарят на манира за този полезен пост
amsori (30-12-2015), dido sat 2010 (14-06-2011), ge6 (29-07-2011), jassen (15-06-2011), Пламен Пловдив (14-06-2011), суперКуче (03-02-2012), черните ягуари (14-06-2011)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
es1240s, especta, За, Зов, Помощ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Especta 1240S от 01.03.2011 FREEEEE mezdrata ESPECTA 17 12-02-2012 10:21
eSpecta 1240s shemetcho ESPECTA 10 11-09-2011 00:13
Флашване на Especta 1240S роумен ESPECTA 2 06-03-2011 21:47
Especta 1240S и Мотор роумен ESPECTA 0 06-03-2011 20:04
За Еspecta ES-1240S Нервен потребител Уроци и съвети за начинаещи 1 28-02-2011 08:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.