The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

 
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 21-09-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Цифровият приемник ми гаси телевизора... или не точно

Здравейте!
Имам следния проблем - цифров приемник Neta DCR-C и телевизор Филипс. Преди, с кабелната телевизия телевизорът не е правил проблеми. Откакто е този приемник, като не е работил няколко часа, трябва да се пуска и гаси около 10 пъти(или да се превключва между AV1 и AV2), докато може да проработи, понеже картината трепти.
Това като че ли е някакво смущение, при което телевизорът изгасва, за да се самопредпази. Интересното е, че не изключва напълно, понеже диодът на панела не светва, както когато е изключен, но екранът става черен и не свисти лъчевата тръба, както когато е включен. Трябва да се натисне бутонът за включване/изключване, за да се изключи и после пак да се включи или вместо това бутона за видео AV пак го включва.
Не е в приемника проблема май, понеже имам още 2, същите вкъщи, вързани на други апарати и при тяп няма подобен проблем - проверих, като ги размених. Макар че в началото, когато минах на цифрова ТВ не си спомням дали е имало подобен проблем. Като че ли не, но от едно време насам почна да става нетърпимо и ТВ-то се привежда в режим на нормална работа все по трудно, когато е седял дълго изключен.
Какво може да е? Прецакан тунер?


Преди имах един филипс, който губеше Дискавъри ченъл, после почна да дава черно-бял образ само и се оказа тунер. Дали и при този не е това? Май тунерите са им слабо звено?
Мерси за съветите!

Последно редактирано от bikerider : 21-09-2011 на 20:54
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
гаси, или, ми, не, приемник, телевизора, точно, Цифровият


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Bulsatcom на два телевизора n1nJa7a ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 11 12-04-2010 08:21
цифрова на 2 телевизора с 1 карта tonizdravkov КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 19 27-03-2010 09:38
КАК МОГА ДА ГЛЕДАМ НА ДВА ТЕЛЕВИЗОРА hepi Въпроси и отговори 12 18-03-2010 10:49
как да свържа два телевизора с един приемник на цифрова тв впд62000 КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 9 19-01-2010 23:16
Проблем с цифровия ефирен приемник simbion12 ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 19-11-2009 01:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.