The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 09-01-2018
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бях писал в една друга тема, че на определен канал от 13Е нямам сигнал, а на другите имам. После пък и при мен спря да върти чинията - ту тръгваше, ту не, а сигнал има. И аз съм с муфа на прозореца.
Та, преди да застудее се качих и от бутоните си се въртеше ок, погледнах ф-овете и този, който влиза в конвертора едва не ми се счупи в ръката - кабелът почернял и жилото окислено. Оправих и края, който влиза в мотора - пак беше почернял, та сега всичко е наред - мотора върти и има сигнал навсякъде.
Успех.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #12  
Стар 09-01-2018
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Почерняващият кабел е с оплетка от отпадъчни метали. Смени го целия. Не е предназначен да провежда постоянен ток. Не, че и за фидер става, ама...

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #13  
Стар 11-01-2018
Аватара на Kosme
Kosme Kosme е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Свищов
Мнения: 245
Благодари: 125
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте колеги, последните няколко дни нямах възможност да пробвам съветите Ви относно проблемите ми с моя н-н мотор понеже бях на работа до късно.
Днес сторих следното:
1. Смених муфата и натегнах ф-конектрорите по всички краища (от приемника, двата свързващи муфата и този към мотора. Всички изглеждат в идеално състояние. Сигнал. от "запецналия" спътник 39е на макс, но резултат няма мотора само цъка и не се върти по никакъв начин дори и от бутоните.
............ядосах се
2. Взех чисто нов кабел от VEOS RG6 с носач, взех и чисто нови конектори от тези хубавите уж, направих кабела, свързах го директно приемник - мотор без муфи и др. неща. Сигнал от спътника отново на макс и мотора отново не се върти и това е....
Към нов ли мотор отивам>? имам един стар приемник.. Optibox Anakonda чудя се дали да не пробвам с него? Някакви съвети от Вас>?
__________________
Offset-120 см., LNB Hirschmann 0.3db, Amiko DM3800, Golden Interstar XPEED LX1, TV Samsung 55H6410, LG 42LM620s
Отговори с цитат
  #14  
Стар 11-01-2018
Аватара на бендо
бендо бендо е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 2,135
Благодари: 1,398
Получил благодарност:
512 пъти в 364 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разглоби го и смени двете реленца за ляво и дясноУспех
Отговори с цитат
  #15  
Стар 12-01-2018
trafik69 trafik69 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Stara Zagora
Мнения: 266
Благодари: 36
Получил благодарност:
21 пъти в 20 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране cv

И при мен случва ама мисля ,че е вирусссссс.Ама не му се сърдя ,13 г студ, вятър ,слънце ,дъжд.Години не се излага ,3 дена мръсотиииииии,после всичко ОК
Отговори с цитат
  #16  
Стар 12-01-2018
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kosme Вижте мненията
Към нов ли мотор отивам>? имам един стар приемник.. Optibox Anakonda чудя се дали да не пробвам с него? Някакви съвети от Вас>?
Ако въпроса е към мен, то по нагоре в темата написах доста, което не стана ясно дали си направил.
Логично щом сигнала е на макс и гледаш тв, пробвай така както е с бутоните на мотора да го раздвижиш. Пробвай и с другия приемник.
Зануляването на мотора от бутоните го направи след като откачиш кабела от приемника към мотора, натискаш едновременно двата бутона и държиш 10-15сек. След това включи приемника, като предварително си изпълнил това което ти писах в горния пост, и му подай командата "Иди на 0". Направи го два-три пъти, но само по Usals.
Ако пак не стане направи си бекъп файл на софта, зареди нов софтуер, занули пак от бутоните, включи Usals и му дай пак "Иди на О".
След като мотора проработи, качи от бекъп файла само "Потребителски настройки" и си готов.
Ако досега не си ползвал Üsals, влез в настройките му и си задай географските координати. Всичко друго става автоматично.
Успех!

P.S. На времето, когато и аз сложих мотор, го въртях по Дайсек и от време на време мотора спираше, "чудеше се" дали да върви и не спираше точно, след като "занулих" всичко смених софта и минах на Usals, не е имало никакъв проблем повече.....вече 2години

Последно редактирано от Вас : 12-01-2018 на 12:23
Отговори с цитат
  #17  
Стар 16-01-2018
Аватара на Kosme
Kosme Kosme е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Свищов
Мнения: 245
Благодари: 125
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Предполагам, че въртиш мотора с Golden Interstar XPEED LX1(от подписа), а не с някой от телевизорите.
Ако е така, влез в менюто на приемника на сателитна настройка и премахни командите за DiSEqC ключа към различните чинии(ако вече не си го сторил).
Ако на всеки спътник поотделно трябва да се запамети командата DiSEqC 1.2 (за управление на мотора) я изключи. Направи го за всички спътници, които гледаш, излишните ги изтрий! След като си изключил всички спътници от менюто на приемника, влез на Хелас 39Е, където ти се намира антената и включи Usals. След това пусни "Иди на 0", О.К. антената ще се върне пак на 39Е. След това вървиш по "дъгата" отключвайки всеки един от спътниците, които ще гледаш по Usals.
Забрави го DiSEqC 1.2. Н-Н мотора не го долюбва много.
Ако всичко това не помогне, повторно инсталиране на читав софтуер и навсякъде Usals
Направих всичко както ме посъветва по-горе колега - никакъв резултат! Мотора не мърда чува се само почукване/цъкане!
Направих и друго.. закачих един му един Optibox Anakonda с цел да елиминирам проблема с тунера на XPEED-a LX1. Безрезултатно и по усалс и по дисек 1,2 мотора не мърда сигнал от 39е на Анакондата на макс.
Единственото което не съм пробвал, но за сега няма как (понеже трябва да се свали цялата антена от стойката понеже нямам достъп до конвертора) е смяна на кабела от конвертор --> мотор.
Някакви препоръки за здрав мотор да ми дадете ? В предвид, че терасата ми е ъглова югоизток и е много ветровито...сегашния ми мотор е слаган 2012 г. има и луфт на хобота, който си е от 3 години, но неми пречеше.
__________________
Offset-120 см., LNB Hirschmann 0.3db, Amiko DM3800, Golden Interstar XPEED LX1, TV Samsung 55H6410, LG 42LM620s
Отговори с цитат
  #18  
Стар 16-01-2018
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

При скапан конвертор, моторът наистина не върти! Можеш да свържеш към мотора някакъв изправен конвертор, за какъвто тип е настроен тунера и да подадеш команда "goto 0". Ако завърти, значи си е наред мотора.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #19  
Стар 16-01-2018
Аватара на Kosme
Kosme Kosme е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Свищов
Мнения: 245
Благодари: 125
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хм...имам в мазата една булсатска антена, която до последно работеше. Ще и сваля конвертора и ще го свържа към мотора без антена..и ще изпълня go to 0. Това ще е май последното което ще опитам!
__________________
Offset-120 см., LNB Hirschmann 0.3db, Amiko DM3800, Golden Interstar XPEED LX1, TV Samsung 55H6410, LG 42LM620s
Отговори с цитат
  #20  
Стар 16-01-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kosme Вижте мненията
Единственото което не съм пробвал, но за сега няма как (понеже трябва да се свали цялата антена от стойката понеже нямам достъп до конвертора) е смяна на кабела от конвертор --> мотор.
Направо от мотора разскачи кабела към конвертора и така пробвай дали върти, провери и съпротивлението на кабела към конвертора, замери и напрежението на изхода от НН-мотора към конвертора
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Kosme (16-01-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
amiko, dm3800, hh, мотор, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с DM3800 ultra fast Бавареца МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 3 07-07-2013 23:17
Проблем с Amiko Alien 2 / Spark julisimo ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - 5 25-05-2013 22:42
POWERSAT DG380S или AMIKO DM3800? Zzipper МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 2 05-01-2013 20:58
Настройки на DM3800 или друг H-H lordzerg МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 40 25-02-2011 12:41
Помощ за настройка на мотор Optibox DM3800 fox МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 23 21-01-2011 22:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.