The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Вижте резултатите от анкетата: Плазмен или LCD телевизор?
1. Плазма 59 57.28%
2. LCD 44 42.72%
Гласували: 103. Вие може да не гласувате в тази анкета

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 08-11-2009
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 797
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от plmko Вижте мненията
и аз да повторя една истина за новите телевизори ,когато им подаваш хд сигнал и лсд и плазма са супер,когато сигнала е sd плазмите се държат по добре.Въпросът е колко хора могат да си позволят да подават ХД сигнал на ТВ тата си
Напълно съм съгласен с колегата колкото до разхода на ток, новите плазми на панасоник харчат колкото LCD-тата;;598
Отговори с цитат
  #52  
Стар 08-11-2009
tonibg tonibg не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 392
Благодари: 295
Получил благодарност:
351 пъти в 159 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Аз имам 42 инча плазма и 37 инча ЛСД, при ЛСД то наистина цветовете са неестествени
Отговори с цитат
  #53  
Стар 08-11-2009
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jack Вижте мненията
На мен лично (а вероятно и на други хора) плазмите не ми допадат поради следните причини:
1. Не могат да се използват за втори монитор към компютъра (освен ако не си мазохист).
2. HD-сигнала на LCD-то е много по-детайлен, изострен и жив отколкото при плазмите, където ми изглежда леко замазан.
Но това са личните ми впечатления и избор - не ги налагам на никой.
На кой му е нужно да закача 2-ри монитор за компютъра? И ако му е нужно да си купи 2-ри монитор. Иначе си прав, за монитор LCD-то е по-добре.
По точка 2. обаче не съм съгласен. Моите наблюдение, както и всички практически тестове показват точно обратното. При движещ се образ LCD-то маже по 2 причини. От бавната реакция на пиксела, който е около 2000 пъти по-бърз при плазмата и от ниската резолюция при бързи движения /motion resolution/.
По другия показател детайлност. В какво се изразява той? Във възможността да различиш повече отделни елементи и обекти в образа. Най-голям принос за това има контраста. И то реалния контраст. По-този показател предимството все още е на страната на плазмата.
"Изострения образ" пък за мен е недостатък. При LCD този острота много често е пресилена и само разваля усещането. Особено при филми. При разни рекламни клипчета се ядва.
Аз също не налагам своите впечатления на никой. Все пак всеки е свободен да живее в собствените си заблуждения.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 08-11-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

На който му е нужно закача 2-ри монитор за компютъра, въпреки че ти се чудиш защо...
Аз нарочно изострям допълнително настройките на образа, защото дребните детайли при HD-то още повече изпъкват. Ако искаш можеш да преброиш стръкчетата трева по футболния терен, така добре се виждат детайлите при LCD-то. На мен така ми харесва.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #55  
Стар 09-11-2009
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jack Вижте мненията
На който му е нужно закача 2-ри монитор за компютъра, въпреки че ти се чудиш защо...
Аз нарочно изострям допълнително настройките на образа, защото дребните детайли при HD-то още повече изпъкват. Ако искаш можеш да преброиш стръкчетата трева по футболния терен, така добре се виждат детайлите при LCD-то. На мен така ми харесва.
Аз на два монитора съм работил години наред, но тук говорим за домашно ползване. Един 24 инча widescreen монитор струва 500 лева. Два са 1000 лева. Един телевизор струва 2-3000 лева. Защо да го хабиш за монитор.
За допълнителното изостряне си в голяма заблуда, но както и да е. Тази опция Sharpness е напълно излишна и използването й само влошава нещата. Време е да я махнат при всеки LCD/плазма.
При производството на Блу-рей диска тази острота се постига чрез супер сложни алгоритми и филтри чрез скъпо оборудване. Някаква си опцийка в телевизор за 1000 лева нищо не може да подобри.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 09-11-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Не разбирам защо ми говориш като консултант от техномаркет за неща които не са ти ясни, за да ми налагаш мнението си да сложа два десктоп монитора на бюрото си? Всеки носи глава на раменете си, да прецени какво му трябва. На мен не ми трябват два монитора на бюрото, да заемат място. Достатъчен ми един, като от време на време използвам като втори монитор LCD-телевизора си. И ми е важно когато го използвам да може да се ползва а не да е голям компромис, какъвто би бил плазмата като втори монитор.
Нека да съм си в "заблуда" за изострянето, щом изострения образ ме кефи, става ли?
И не разбирам какво му се хаби на един телевизор когато го използваш и като компютърен монитор? Е да, ако беше плазма не е препоръчително...
Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
Тази опция Sharpness е напълно излишна и използването й само влошава нещата. Време е да я махнат при всеки LCD/плазма.
Тук вече съм убеден, че твърде насериозно си се взел. Тя затова е опция, за да може всеки да я настрои според вкуса си, а не производителите на телевизори от цял свят да я махнат, за да произвеждат телевизори по твоя вкус и всички останали потребители да гледат картина, която на теб ти харесва. То ако ставаше така всички трябваше да ходим с червени дрешки, защото на марийка червенкото й харесва и е крайно време да спрат да се произвеждат дрешки с други цветове, защото само развалят визуалното усещане на марийка.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #57  
Стар 09-11-2009
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,237
Благодари: 395
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Всеки сам си преценя ,какво му харесва и какво не.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 09-11-2009
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране

На този въпрос ( Плазма или LCD?) няма правилен отговор! Просто тук не става дума за обективни причини, а за чисто субективно мнение! Просто хората са разделени на два "лагера". Едните харесват повече топлото излъчване на плазмата, а другите студения и отчетлив ( в някой случаи с не-много точни цветове) образ на LCD то.
Няма смисъл да се убеждава някой че нещо което му харесва не е хубаво и обратно! Така че всички които са дали мнения са прави за себе си. Не мога да се съглася само с твърдението че плазмите се справяли по добре на SD или че LCD то не се справяло добре. Няма такова нещо!
Всичко зависи от класа на телевизора! Една висок клас плазма наистина се представя на SD по добре от един нисък клас LCD, обаче и обратното е абсолютно вярно: един висок клас LCD телевизор се справя по добре на SD от един нисък клас плазма.
На HD обикновенно и двата вида телевизори се справят добре.
Аз лично съм привърженик на LCD технологията и притежавам висок клас телевизор, който се справя много добре с SD сигнала. По въпроса за 2 рия монитор - отдавна съм се отказал да ползвам телевизора като такъв - главно поради недомислици и откровенни глупости във тази функционалност на новите (и не само на тях) драйвери и на двата големи производителя на видео карти - Ati и NVidia.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 09-11-2009
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jack Вижте мненията
Нека да съм си в "заблуда" за изострянето, щом изострения образ ме кефи, става ли?
Виж, за правилната настройка на Sharpness се ползват едни специални схеми. Идеята е да се получи ясна граница между обектите без изкуствени орели/рингове/ около тях. Досега съм тествал дестки модели и НЯМА модел, при който най-добрия резултат да не е бил при изключена опция или на да е сложена на минимума. До същия резултат са стигнали и всички сериозни сайтове за ревюта на телевизори. Затова смятам, че е излишна екстра. Тя е била полезна при кинескопите, които са работили с аналогов сигнал.

Цитирай:
И не разбирам какво му се хаби на един телевизор когато го използваш и като компютърен монитор? Е да, ако беше плазма не е препоръчително...
Хаби се единствено паричен ресурс. Плащаш четворно за нещо, което може да получиш по-евтино.
Аз също не смятам, че плазмата е подходяща за монитор. Да, има хора, които ползват телевизора за монитор. Не мога да ги упреквам, и винаги съм им препоръчвал LCD в случая.
Според мен обаче това не е много удобно. Пиксела на един ТВ е 3-4 пъти по-голям от на монитора. За да получиш същия образ трябва да го гледаш от 2-3 пъти по-далече. Тогава обаче вече 1920х1080 ти идва дребна и трябва да увеличават размера на иконите, текста и тн.

Нека не излиза, че прокламирам единствено за плазмата. Напротив, помогнал съм на десетки хора да си купят нов ТВ и повечето от тях са взели LCD. Просто не бива плазмата да се отхвърля на общо основание, а да се избира според конкретните нужди.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 09-11-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Аз не съм казал "не си купувайте плазми", а изброих причините поради които аз не съм си купил. За мен тези причини са важни, за друг може да не са.
Телевизора като го използвам за монитор разбира се, не го глезам от 50-60 сантиметра растояние. Гледам го отдалеч въпреки, че и от 1 метър не можеш да му видиш точката на матрицата на екрана, за разлика от плазмите.
Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
Хаби се единствено паричен ресурс. Плащаш четворно за нещо, което може да получиш по-евтино.
Всъщност в моя случай ще е по-скъпо да си купя втори монитор на бюрото (а и естетически грозно и ненужно), вместо да използвам телевизора като втори монитор когато ми потрябва. Затова нека не обобщаваме под общ знаменател кое е по-скъпо и да не пренареждаме мебелите (пардон мониторите) на хората без да имаме поглед върху техните конкретни нужди.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lcd, или, Плазма


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
плазма valu ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 10 13-12-2010 18:32


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.