The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1231  
Стар 14-02-2017
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако е фабрично оборудването, е още по-интересно, че преди е ловял MPEG-2, а сега работи и с MPEG-4, защото съм виждал 3-4 автомобила(немски2010-2012г), които не работеха вече с MPEG-4.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #1232  
Стар 14-02-2017
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някой пробва ли вече това:

Intelsat 33e @ 60° East
11077 V DVB-S2/8PSK MPEG-4 8332 5/6

bTV
Nova TV Bulgaria
BNT 1
BNT 2
BNT HD (SD)
Bulgaria On Air

NOT Encrypted.
Отговори с цитат
  #1233  
Стар 14-02-2017
lynx lynx е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 155
Благодари: 96
Получил благодарност:
81 пъти в 45 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Онджичек,
Моят тунер е от така наречените диверсивни-с входове за 2 автономни антени със собствено 12 волтово захранване и са залепени на малките прозорчета отзад в багажника на джипа.
Пробвал съм и с антени на които тунера им пуска 5 волта-нищо общо с истината.
Според мен ако тунера ти е само с 1 антена, може и да е проблемно да зяпаш в движение, но трябва да се пробва.
Антените ми съм ги купувал от Ибей преди 6-7 години и уж ги даваха с много децибели усилване и бяха доста скъпи.
Сега най-вероятно са с някаква смешна цена, поевтиняха тия техники вече.
Нещо подобно представляват като на снимката която съм дал:
(задължително трябва да имат червената жица за 12V !!!)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на lynx за този полезен пост :
Онджичек (14-02-2017)
  #1234  
Стар 15-02-2017
tonibg tonibg не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 392
Благодари: 295
Получил благодарност:
351 пъти в 159 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Ами оказа се, че проблема е в нашия телевизор :

Прикрепени изображения
Тип файл: jpg scan_0081web.jpg (96.4 КБ, 219 разглеждания)
Отговори с цитат
  #1235  
Стар 15-02-2017
Аватара на notwist
notwist notwist е на линия
a wolf at the door
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 397
Благодари: 486
Получил благодарност:
442 пъти в 172 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tonibg Вижте мненията
Ами оказа се, че проблема е в нашия телевизор :

Не е възможно да са толкова тъпи. Явно го правят нарочно - хем приключват жалбата, хем не дават отговор по въпроса за изчезналите за HD-канали.
__________________
Panasonic OLED TX-55GZ950E||Apple TV 4K HDR 2021+ 2 броя Apple HomePod Gen2||Amazon Firestick 4K MAX HDR|| Smart IPTV Player
Отговори с цитат
  #1236  
Стар 15-02-2017
Аватара на tedy58
tedy58 tedy58 е на линия
пенсиониран сат-манияк
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Местоположение: Smolyan
Мнения: 351
Благодари: 501
Получил благодарност:
264 пъти в 116 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 5
Lightbulb

Цитирай:
Първоначално написано от tonibg Вижте мненията
Ами оказа се, че проблема е в нашия телевизор :

В България ВИНАГИ проблема е в НАШИЯ телевизор, а не в предвателят на предаващия!
И това е глвания въпрос, че има само едностранна комуникация.
В момента този диспут тука (и със самите институции) е все едно да спориш с радио за това което бърбори в момента и с което не си съгласен, но ти го набиват в главата. т.е. ние ТИ правим така пък ти се сещай за какво ти говорим!
__________________
The world is small, but enough, isn't it?
Vu04k; DM800§каквото попадне.Paraclips 2,4m,Triax-TD88

Последно редактирано от tedy58 : 15-02-2017 на 12:46
Отговори с цитат
  #1237  
Стар 15-02-2017
Аватара на Миро.Добрев
Миро.Добрев Миро.Добрев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Местоположение: София
Мнения: 139
Благодари: 24
Получил благодарност:
75 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дори да не е проблема *в нашия телевизор*, както чиновниците и всяка власт си мислят, това не означава, че ние трябва да мълчим и да се съгласяваме. Напротив, трябва често да ги будим от дрямката, в която са, и да изискваме съдействие и отговори. Вижте съседите от Румъния и Гърция - не дращят виртуално по форуми.
Отговори с цитат
  #1238  
Стар 15-02-2017
dokodoko dokodoko не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 265
Благодари: 81
Получил благодарност:
39 пъти в 27 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

не знам за другите но аз съм у варна, с ефирната тв проблеми нямам имам видимост към кула Франгата, сигнала е на макс , със стайна антена дипол съм .
Отговори с цитат
  #1239  
Стар 15-02-2017
Аватара на Миро.Добрев
Миро.Добрев Миро.Добрев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Местоположение: София
Мнения: 139
Благодари: 24
Получил благодарност:
75 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не става дума за сила на сигнала на ефирната телевизия изобщо, а за качеството. А качеството на изображението е ниско, пусни кой да е ефирен канал на модерен телевизор над 32 инча диагонал с ЛЕД екран и ще видиш мазнотията (мазни лога на БНТ1 и НОВА - най-зле е, мазни надписи и др., същата мазнотия на картината е и от регионалния мултиплекс за София-град на 27-ми канал).
От НУРТС изобщо не отговарят защо не излъчват БНТ1 и БНТ HD с висока резолюция, все едно няма проблем, че са SD.

Последно редактирано от Миро.Добрев : 15-02-2017 на 20:08
Отговори с цитат
  #1240  
Стар 16-02-2017
Аватара на Миро.Добрев
Миро.Добрев Миро.Добрев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Местоположение: София
Мнения: 139
Благодари: 24
Получил благодарност:
75 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На вниманието
на д-р Веселин Божков
Председател на КРС
София, ул. „Гурко“ №6

Относно:
Наземно цифрово телевизионно и радиоразпръскване (DVB-T)

Уважаеми господин Председател,

Обръщам се към Вас с настоящата жалба по повод осъществяваната дейност на предприятието - оператор на цифров мултиплекс „НУРТС Диджитъл“ ЕАД.

Както знаете, от края на м.г. на територията на цялата страна работи единствено т.нар. Национален мултиплекс-2, който излъчва ефирно програмите на обществената БНТ, програмите на търговските телевизии bTV, NOVA и BG on AIR.

На територията на София функционира и регионален мултиплекс, т.нар. MUX-12, на 27-ми ефирен канал, който излъчва свободно програмите на ТВ Европа, BG on AIR, The VOICE, Фолклор ТВ, Фен Фолк ТВ и Канал 3.

Разбрах, че във Вашата институция е постъпил сигнал от потребител на наземната цифрова телевизия, препратен по компетентност от СЕМ. По него сте поискали становище от предприятието оператор „НУРТС Диджитъл“ ЕАД (Ваш Вх. № 04-09-4/02.02.2017г.)

Проблемът, адресиран в цитираната по-горе жалба относно прием на наземна цифрова телевизия за територията на София-град (важи и за цялата територия на България), изобщо не е в силата на сигнала. Замервания на Ваши служители през м. януари т.г. показват, че няма проблем.

Истинският проблем е качеството на телевизионното изображение. Казано на разговорен език картината, ако гледате телевизия ефирно на съвременен телевизор с LED екран по-голям от 32-инча, стои „мазна“, надписите върху екрана са неясни, логата на телевизионните програми също са „мазни“.

Влошеното качество на картината е най-видимо при програмите на БНТ, особено на БНТ1. Те, както и всички други програми, качени на Мултиплекс-2 и също на регионалния столичен мултиплекс, се излъчват в стандартна (SD) резолюция.

Струва ми се, че потребителите на ефирна телевизия в голямата си част са достатъчно технически грамотни, нямаме нужда от лекции как да приемаме сигнала ефирно. Никъде в почти назидателния отговор от г-н Изпълнителния директор на „НУРТС Диджитъл“ ЕАД до Вас не се обяснява защо бе прекратено ефирното разпространение на програмите на БНТ (БНТ1 и БНТ HD) с висока резолюция. Понастоящем същите се излъчват в стандартна (SD) резолюция.

Проблемът с влошеното качество на изображението на програмите на БНТ, пък и на другите телевизии, разпространявани ефирно, се коментира напоследък в специализираните форуми на www.dtv-bg.com и www.predavatel.com.

Миналата седмица се обърнах с писмо до Генералната директорка на БНТ г-жа Вяра Анкова, но изпратих писмото и до г-жа Десислава Преображенска – член на Управителния съвет на обществената телевизия, в чийто ресор попада ефирното разпространение. (Прилагам текста на писмото).

Причината да сезирам БНТ, е, че в интернет форума на www.dtv-bg.com бе публикуван отговор от „НУРТС Диджитъл“ ЕАД, в който се твърди: „Програмите се разпространяват в непроменен вид и съдържание, така както ги предоставя обществената телевизия, която ги създава. Доколкото няма нормативни изисквания относно резолюциите на излъчваните програми, това зависи от желанието на създателя на програмата, както и от капацитета на мултиплекса. Към момента НУРТС разпространява програмите на БНТ с SD резолюция.“

Уважаеми господин Божков, мисля, че „прехвърлянето на топката“ е последното, което трябва да занимава „НУРТС Диджитъл“ и държавната БНТ. Затова настоявам да съдействате потребителите на цифрова ефирна телевизия да узнаят защо след спирането на т.нар. Мултиплекс-3, опериран от „Фърст Диджитъл“ ЕАД, качеството на разпространяваните от „НУРТС Диджитъл“ ЕАД телевизионни програми рязко се влоши. Да разбирам ли, че след като „нормативни изисквания относно резолюциите на излъчваните програми няма“, те могат да се излъчват с влошени параметри и как / дали се следят тези технически характеристики?

Програмите наистина изглеждат „смачкани“ и „мазни“. Също бих искал да науча, като потребител имам това право, каква е причината за спирането на програмите на БНТ с HD качество? Каква е причината в края на м.г. да бъде преустановено цифровото излъчване на програмите на БНР за София на 27-ми ефирен канал?

Моля, постарайте се да разберем – ние, зрителите на ефирна телевизия, ясните и правилните отговори. Ефирната цифрова платформа (DVB-T) в България има незавидната съдба да продължава да бъде в хватката на модела #КОЙ, да бъде монополно разпространявана, неглижира се социалната й функция, подиграват се със зрителите й, открито се работи – с действие и бездействие, за увеличаване перцепцията на платената телевизия.

Очаквам своевременна реакция, съобразно компетенциите на институцията, която ръководите.

С уважение,
Добромир Добрев
гр. София
16.02.2017 г.

Последно редактирано от Миро.Добрев : 16-02-2017 на 13:54
Отговори с цитат
Следните потребители (15) благодарят на Миро.Добрев за този полезен пост
111111 (16-02-2017), denyo (27-02-2017), notwist (16-02-2017), rumentz (21-02-2017), tedy58 (17-03-2017), tonibg (16-02-2017), wassl (16-02-2017), yvor (16-02-2017), БатеГойко (17-02-2017), БониБо (16-02-2017), Виктор (16-02-2017), митко1979 (16-02-2017), Пепи73 (16-02-2017), Стефо (15-04-2017), цидаемон (04-03-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Ефирна, на, района, софия, Телевизия, Цифрова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 13 (0 членове и 13 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова ТВ или Кабелна цифрова в тунер за ефирна цифрова dulan Въпроси и отговори 12 05-05-2014 18:18
ВВТ става национална ефирна телевизия ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 22-01-2011 00:50
Не се приема ефирна цифрова телевизия Алекс1956д ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 12 22-11-2010 17:03
Търся С от района на София Емилстар CCcam 0 23-06-2010 21:56
Вътрешна цифрова ефирна антена STRONG SRT ANT10 - 24 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-11-2009 03:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.