The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Настройки на рутери

Настройки на рутери Как да настроите вашия рутер така, че да имате достъп до вашия сателитен приемник, или как да защитите вашия приемник от нежелан достъп отвън.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 04-05-2015
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Според мен ги измерва с нещо като hbogo приложението или друго подобно може и в рутера да има нещо което показва свързаността към безжичните клиенти. Естествено само предполагам. Относно канала да точно така е, колкото и да е зашумен да падне до 1.5 малко ме съмнява, все пак незнаем в тези 15 метра колко бетонни плочи има. Ако е къща на 3 етажа и рутера е на първият доста добро затихване ще се получи. Няма какво повече да пишем ако има възможност за кабел това е решението, както написа и колегата преди мен.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 04-05-2015
Мартин_89 Мартин_89 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2015
Мнения: 219
Благодари: 19
Получил благодарност:
109 пъти в 46 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на всички отзовали се. Измерването на достигащата скорост до SmartTv и жично свързания персонален компютър осъществявам чрез сайта Speedtest.net. На PC показва около 9mbps, а на TV е 1,5 Mbps. Нямам възможност да преместя рутера в стаята с телевизора. Предполагам, че в такъв случай единственото решение е репийтър. Ползвам Vivacom Adsl и съм с оригиналния им рутер
Отговори с цитат
  #13  
Стар 04-05-2015
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Сега пробвах въпросният сайт при мен не показва коректно скоростта на телевизора. Ако телевизора не е с достатъчно мощен процесор не може да се разчита на показанията от браузъра му.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 04-05-2015
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 640
Благодари: 126
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартин_89 Вижте мненията
Благодаря на всички отзовали се. Измерването на достигащата скорост до SmartTv и жично свързания персонален компютър осъществявам чрез сайта Speedtest.net. На PC показва около 9mbps, а на TV е 1,5 Mbps. Нямам възможност да преместя рутера в стаята с телевизора. Предполагам, че в такъв случай единственото решение е репийтър. Ползвам Vivacom Adsl и съм с оригиналния им рутер
Не каза каква е марката на ТВто ти? Възможно е да видиш информация за връзката ти с рутера. При ЛГ може да го направиш по следния начин: "MEHЮ" избиpaмe пyнĸт Hacтpoйĸa (бeз дa нaтиcĸaмe нa нeгo):
Haтиcĸaмe нa "1"-цaтa, 5-пъти и изĸaчa пpoзopeц. Taм щe видитe инфopмaция зa Wі-Fі cтaтyca.

За другите марки провери във форума на setcom.
Поздрави
Отговори с цитат
  #15  
Стар 04-05-2015
Вокстер Вокстер е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 184
Благодари: 35
Получил благодарност:
61 пъти в 39 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Решения има много....стига пари да има Напиши Power Lan в гугъл и гледай какво става
__________________
Golden Interstar XPEED LX1 powered by OpenVix v4.2; Cloud iBox III powered by OpenPli; Dish: Triax 78, 19.0E & 23.5E; Vivacom 65cm, 39E; Samsung UE40D6530
Отговори с цитат
  #16  
Стар 04-05-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Сега пробвах въпросният сайт при мен не показва коректно скоростта на телевизора. Ако телевизора не е с достатъчно мощен процесор не може да се разчита на показанията от браузъра му.
Абсолютно! Тествано с 3 телевизора на една жица Ама си мислех, че това е известно. Самсуняк Ф7000 почти се класира за вярната скорост

Цитирай:
Първоначално написано от Мартин_89 Вижте мненията
Благодаря на всички отзовали се. Измерването на достигащата скорост до SmartTv и жично свързания персонален компютър осъществявам чрез сайта Speedtest.net. На PC показва около 9mbps, а на TV е 1,5 Mbps. Нямам възможност да преместя рутера в стаята с телевизора. Предполагам, че в такъв случай единственото решение е репийтър. Ползвам Vivacom Adsl и съм с оригиналния им рутер
Познавам поне 3 модема на Виваком - 2 хуауея и един пирели. Единственото разумно решение при това на ниска цена е кабел. Винаги съм избягвал репитъри заради протоколното намаляване на скоростта. Има и други драми ако не се разберат помежду си. Жица може да се пусне дори в первазите на пода при условие, че има изискване за невидимост.

Цитирай:
Първоначално написано от Вокстер Вижте мненията
Решения има много....стига пари да има Напиши Power Lan в гугъл и гледай какво става
Това е добро решение! Но е кинти! В случая ако колегата напише в гугъл UTP ще види още по-интересни неща
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
турбо (04-05-2015)
  #17  
Стар 05-05-2015
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

С F8000 изкарва до 75 MBits (speedtest.net), а торенти с инсталираният в телевизора transmission си свалям с 18 MB/s което според мен е максимума, защото и каналите трудно се сменят тогава.

Само с жица естествено пробвах с wifi в началото - несериозна работа.

Ако колегата е с по стар Самсунг например може да тества както във видеото.

Отговори с цитат
  #18  
Стар 05-05-2015
Мартин_89 Мартин_89 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2015
Мнения: 219
Благодари: 19
Получил благодарност:
109 пъти в 46 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря ви за препоръките и коментарите
Отговори с цитат
  #19  
Стар 05-05-2015
Аватара на SKY DIGITAL
SKY DIGITAL SKY DIGITAL не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 152
Благодари: 0
Получил благодарност:
19 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Още едно решение

Понякога прекарването на LAN кабел наистина е проблем.
За това предлагам едно уместно решение за предаване на безжичен интернет по електрическата мрежа във вашия дом
виж XPEED 500 Powerline Ethernet Adapter


__________________
http://www.satshop.bg - Специализираният магазин за сателитна техника в центъра на София
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
smart, tv, wifi, Връзка, между, рутер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Връзка между Хард с Линукс и комп. с Уин7 64бит patzi КОМПЮТРИ и периферия 2 18-05-2013 12:43
FTP връзка между PC и Golden Media Spark Reloaded viktor Golden Media 0 19-06-2012 16:29
Връзка Блю Рей и ТВ Жоро Димов Въпроси и отговори 3 25-02-2012 17:48
Имам питане за връзка между....... sakry DREAMBOX 2 03-03-2010 13:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.