The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 24-05-2012
Аватара на skycube
skycube skycube не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 45
Благодари: 14
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 67
Ъплоуди: 0
Post Tooway - някой ползва ли го?

Здравейте колеги,

Имам следния казус: Иде реч за една вила, където покритието на мобилните оператори е толкова зле, че телефони едвам има, но пък сателитна телевизия гледам. Сега имам нужда от интернет и май единствения вариант ми е Tooway. Искам да мога да си ползвам каката Шер, както и да си браузя нетя. Ще ползвам основно скайпе-то, но може и да помисля върху някое VOIP решение, за да си прехвърля офис телефоните там... не съм го мислил още в конкретика...Та... въпросът ми е: Може ли някой да даде впечатление от използването на услугата? И преди да започнете да ме съветвате да търся начин да накарам местните там доставчици на интернет да ми дръпнат кабелче или да ми насочат wi-fi, ще ви кажа, че местото е толкова затънтено, че пряка видимост няма към никъде.. м/у два планински ската е... единственото ми решение за нет е сателитния и затова искам да знам.. Ако някой може да предложи и по-евтино оборудване, моля - не се стеснявайте - приемам оферти. По принцип ако всичко е ток, насочил съм се към план, който е 40-ина лева на месец или 4 GB FAP. Всякакви идеи и съвети са добре дошли
__________________
Triax TD110 Black + Multifeed (19.2E, 23.5E, 28.2E, 39E) + DM800se + Sony KDL-46EX720 + DM500hd + Sony KDL-32BX420
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24-05-2012
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, ти да не си от братята Галеви, че да се криеш в тази затънтена вила
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24-05-2012
Слави2 Слави2 не е на линия
оглеждам се ...
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 406
Благодари: 4
Получил благодарност:
51 пъти в 34 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 1
Talking

туй е много скъпо удоволствие както каза колегата треба да си некаде вискоко или далеко за да има ефект иначе повечето места има ефтин инет до 25-30 лв на мес
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24-05-2012
Аватара на skycube
skycube skycube не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 45
Благодари: 14
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 67
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Рафаело - Ако бях някой от Галевите, нямаше да търся сателитен интернет за затънтена вила, а по-скоро за някоя луксозна яхта или за новата ми къща я на Сейшелите, я в Доминиканската република За мое съжаление (или пък не) не съм едър набит бизнесмен от Дупница, който е обявен за национално издирване, а човек който има вила на прекрасно място с прекрасен въздух и природа, но без прекрасни комуникации и затова търся решение.

@Слави2 - Колега, "много скъпо"-то зависи от необходимостта, желанието и възможностите на всеки за това какво търси и от какво има нужда, защото всеки прекрасно знае собствените си възможности и базира покупката си на причина, оправдана от потребности и точно тези възможности. Да не забравяме, че други опции за интернет там няма! Да не говорим, че 39 лв с ДДС изобщо не е високо като сума за сателитен интернет на място където няма други комуникации.. И сега си представи един офис, в който се работи с електронна поща, скайп и се ползват 2 телефонни линии (БТК-ски).. и всичко това може да се пренесе посредством тази сателитна връзка на това място, където така или иначе се ходи всяка събота и неделя. Икономически погледнато - едно пътуване до там и обратно излиза средно 20 лв или с други думи - ако си спестя 2 ходения, защото съм там и през седмицата, защото мога да си върша работата без да идвам до София, то аз съм вече 40 лв напред. Т.е. от 39-те лева такса, извади ДДС-то което е 6.50 лв (ще си го приспадна, защото съм регистриран по ДДС), остават 32.50 лв или аз вече съм напред. Това разбира се е просто един пример, но и доста възможен сценарии. Колкото до първоначалното оборудване, което в зависимост от къде се купи е около 800 лева с ДДС-то, то аз го виждам по-скоро като инвестиция (разход за фирмата) в моето спокойствие... Да не говорим, че спокойно мога да сложа едно Wi-fi и да разпръсна сигнала м/у останалите къщи наоколо, които също се ослушват за интернет (от потреблението съответно ще зависи и плана, който си платя)... може пък и цялата работа да ми излезе по-евтино отколкото първоначално съм си мислил... Така че - "много скъпо" за едни може да бъде "добра инвестиция" за други...

Единственото неизвестно към момента е - как се справя този нет... затова е тази тема тук и затова събирам мнения от хора, които го ползват...
__________________
Triax TD110 Black + Multifeed (19.2E, 23.5E, 28.2E, 39E) + DM800se + Sony KDL-46EX720 + DM500hd + Sony KDL-32BX420
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на skycube за този полезен пост :
Brian (24-05-2012)
  #5  
Стар 24-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Абсолютно си прав. Много ни куцат комуникациите в България все още. Правилно се правят пътища и се опъват оптики към селата.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-05-2012
boyan88 boyan88 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 174
Благодари: 41
Получил благодарност:
31 пъти в 19 поста
Сваляния: 57
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от skycube Вижте мненията
.........а човек който има вила на прекрасно място с прекрасен въздух и природа, но без прекрасни комуникации и затова търся решение.
Стая комуникация ще съсипеш всичко
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на boyan88 за този полезен пост :
painkillerbg (24-05-2012)
  #7  
Стар 24-05-2012
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам,дали ще съм ти от полза,но от хора в Германия,които ползват Сат-интернет от Астра 19.2,съм чувал,че е добър. Просто е по-скъп. Интересувах се преди време,защото и аз бях на косъм да се включа. Колкото и странно да звучи,в Германия още има села,които не са добре подсигурени откъм комуникации.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-05-2012
Слави2 Слави2 не е на линия
оглеждам се ...
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 406
Благодари: 4
Получил благодарност:
51 пъти в 34 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 1
Wink

аз просто си реших проблема с едно блакберру има алтерантивен скаип програма ,офис емаил друго не знам за какво ти е нет ,но ако имаш парите си земи
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-05-2012
Аватара на Юлиян
Юлиян Юлиян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 363
Благодари: 52
Получил благодарност:
74 пъти в 45 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от skycube Вижте мненията
@Рафаело - Ако бях някой от Галевите, нямаше да търся сателитен интернет за затънтена вила, а по-скоро за някоя луксозна яхта или за новата ми къща я на Сейшелите, я в Доминиканската република За мое съжаление (или пък не) не съм едър набит бизнесмен от Дупница, който е обявен за национално издирване, а човек който има вила на прекрасно място с прекрасен въздух и природа, но без прекрасни комуникации и затова търся решение.

@Слави2 - Колега, "много скъпо"-то зависи от необходимостта, желанието и възможностите на всеки за това какво търси и от какво има нужда, защото всеки прекрасно знае собствените си възможности и базира покупката си на причина, оправдана от потребности и точно тези възможности. Да не забравяме, че други опции за интернет там няма! Да не говорим, че 39 лв с ДДС изобщо не е високо като сума за сателитен интернет на място където няма други комуникации.. И сега си представи един офис, в който се работи с електронна поща, скайп и се ползват 2 телефонни линии (БТК-ски).. и всичко това може да се пренесе посредством тази сателитна връзка на това място, където така или иначе се ходи всяка събота и неделя. Икономически погледнато - едно пътуване до там и обратно излиза средно 20 лв или с други думи - ако си спестя 2 ходения, защото съм там и през седмицата, защото мога да си върша работата без да идвам до София, то аз съм вече 40 лв напред. Т.е. от 39-те лева такса, извади ДДС-то което е 6.50 лв (ще си го приспадна, защото съм регистриран по ДДС), остават 32.50 лв или аз вече съм напред. Това разбира се е просто един пример, но и доста възможен сценарии. Колкото до първоначалното оборудване, което в зависимост от къде се купи е около 800 лева с ДДС-то, то аз го виждам по-скоро като инвестиция (разход за фирмата) в моето спокойствие... Да не говорим, че спокойно мога да сложа едно Wi-fi и да разпръсна сигнала м/у останалите къщи наоколо, които също се ослушват за интернет (от потреблението съответно ще зависи и плана, който си платя)... може пък и цялата работа да ми излезе по-евтино отколкото първоначално съм си мислил... Така че - "много скъпо" за едни може да бъде "добра инвестиция" за други...

Единственото неизвестно към момента е - как се справя този нет... затова е тази тема тук и затова събирам мнения от хора, които го ползват...
Колега заповядай http://tooway.bg/home - от KA-SAT
http://www.quantis.bg/ -ASTRA2Connect
надявам се да съм изчерпателен с тази информация.

Последно редактирано от Юлиян : 24-05-2012 на 13:11
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-05-2012
Аватара на Liberator
Liberator Liberator не е на линия
форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: София
Мнения: 75
Благодари: 205
Получил благодарност:
15 пъти в 11 поста
Сваляния: 88
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://www.vivacom.bg/bg/residential...rzanost/tooway

Sent from my XT720 using Tapatalk 2
__________________
Xtrend ET8000/1xDVB-S/2xDVB-C/T2 - OpenPli 6,2,Triax TD110, BEST Single; TBS5922SE DVB-S2 TV Tuner USB Box; Dreambox 500S,SkyStar 2,Triax TD78
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
tooway, го, ли, някой, ползва


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Някой гледа ли и как? коко DREAMBOX 17 29-03-2012 21:43
Безплатни SMS-и,ако някой ползва такива още.. gogyto Дъра-Бъра 1 26-07-2010 11:45
Sifteam 12947 ползва ли го някой. encho.popov IPBOX 6 20-07-2010 00:32
Spanish distributor for Eutelsat’s Tooway сат-инфо Новини 0 07-05-2009 10:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.