The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 21-03-2016
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Самсунга ми чете през длна и субтитрите, ползвам minidlna като сървър. Сонито обаче чете субтитри само от самба шер. Случвало ми се е да се различават правата за четене на субтитрите, затова в длна сървъра винаги ги записвам кликвайки върху името на филма и преименувам само разширението на srt, да съм сигурен, че всички атрибути са си както трябва.
__________________
Отговори с цитат
  #12  
Стар 21-03-2016
нккалфа нккалфа не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2016
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Колегата има предвид, че конкретният DLNA сървър в nas4free, а не DLNA сървърите по принцип. Serviio, Plex, Homemedia са сървъри, които поддържат субтитри на външен файл. Този който ползвате в случая вероятно е minidlna или fuppes. И то като плъгини. Може да опитате да направите инсталация на някой от гореспоменатите в самия nas4free като jail - доколкото съм наясно го позволява. Въпреки, че лично предпочитам истинска виртуализация. Гадното е че дори да смените софта на сториджа с нещо като freenas или openmediavalut, интегрираните им DLNA обикновено са пак minidlna базирани и вероятно резултатът ще е подобен.
да вграденият dlna е fuppes.вероятно трябва да инсталирам друг, сървър, но не съм достатъчно запознат с линукс и май ще се наложи прехвърляне на филмите на уин машина.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 22-03-2016
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от нккалфа Вижте мненията
да вграденият dlna е fuppes.вероятно трябва да инсталирам друг, сървър, но не съм достатъчно запознат с линукс и май ще се наложи прехвърляне на филмите на уин машина.
Избягвам да ползвам уиндоус за сървърна ОС, но това е дълга и различна тема. А и линуксът съвсем не е тера инкогнита и се учи именно с такива домашни проектчета.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22-03-2016
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Самсунга ми чете през длна и субтитрите, ползвам minidlna като сървър. Сонито обаче чете субтитри само от самба шер. Случвало ми се е да се различават правата за четене на субтитрите, затова в длна сървъра винаги ги записвам кликвайки върху името на филма и преименувам само разширението на srt, да съм сигурен, че всички атрибути са си както трябва.
Извинете, не разбрах как с rename проверявате атрибутите. Може ли пояснение. На мен мисълта ми беше, че не е ясно ( поне на мен ) с какви права работи dlna сървърът в nas4free ( съвсем не е задължително да се стартира с рут права. даже е нежелателно) .... и оттам дали чете всичко.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23-03-2016
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Всъщност ползвам Save As на субтитрите, отворени в текстов редактор, така не проверявам атрибутите, а създавам нов файл на който аз съм собственик и атрибутите му са дефолтни.

Подробно:
1. Отварям архива на субтитрите.
2. Отварям текстовия файл на субтитрите.
3. Записвам като нов файл във фолдера на филма точно с неговото име и разширение srt

Естествено фолдера ми е шернат със самба за да мога да пиша, трия и чета от него. Също така е шернат и с minidlna за да може тв-то да си чете от там, но с Андроид ТВ става единствено с КОДИ безпроблемно да тръгват субтитрите от сървъра.
минидлна е стартирано с минидлна потребител, който има права да чете фолдера с филмите, но само моя потребител може да трие. Също така и трансмишън деймона има права да пише във фолдера, а него го действам с Трансмишън ремут ГУИ
__________________

Последно редактирано от Brian : 23-03-2016 на 09:38
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23-03-2016
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Всъщност ползвам Save As на субтитрите, отворени в текстов редактор, така не проверявам атрибутите, а създавам нов файл на който аз съм собственик и атрибутите му са дефолтни.

Подробно:
1. Отварям архива на субтитрите.
2. Отварям текстовия файл на субтитрите.
3. Записвам като нов файл във фолдера на филма точно с неговото име и разширение srt

Естествено фолдера ми е шернат със самба за да мога да пиша, трия и чета от него. Също така е шернат и с minidlna за да може тв-то да си чете от там, но с Андроид ТВ става единствено с КОДИ безпроблемно да тръгват субтитрите от сървъра.
минидлна е стартирано с минидлна потребител, който има права да чете фолдера с филмите, но само моя потребител може да трие. Също така и трансмишън деймона има права да пише във фолдера, а него го действам с Трансмишън ремут ГУИ
Просто не съм разбрал какво искате да кажете по повод преименуването Благодаря !
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
длна, субтитри


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
3D субтитри Sisyphus ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 10 27-01-2013 21:31
БГ Субтитри Момчил Минков NEXT 2 05-09-2012 13:11
Субтитри nykabc OPTICUM / GLOBO 8 16-01-2011 22:02
без субтитри milo65 ECHOSMART 15 23-11-2010 09:45
субтитри biser YU-MA-TU / VOLTEL 0 26-10-2010 12:17


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.