The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 12-05-2017
steff steff не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 7
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Има ли интересни FTA канали между 50W и 33Е?

Като прост новобранец моля не ме засипвайте с техн. термини, тях евентуално ще ги уча по-нататък... И така, питането ми е просто за знаещите, но за мен не е и ще обясня по-подробно:

Живея в блок, на 3-ти етаж, с перфектно южно изложение, без високи препятствия (най-близкият блок е на 75м.)- дотук лесно. Поради едно вече пораснало на ширина дърво от 3-4г. Булсат ми е недостъпен- според дишпойнтер-а виждам всичко между 50W и 33Е... Понеже скоро смених ТВ-то и новият има DVB-S, а старата чиния на Булсат (от първите- май е 60см.) още стои в мазата питането ми е следното:

В диапазона от 50W до 33Е има ли спътници които да предлагат интересни FTA канали и да са достъпни с наличната чиния? Под "интересни" разбирам разнообразен спорт (но не гледам футбол), научно-популярни, музика, детски канали и филми като приемливи езици са английски, руски, италиански, немски... Мога да си осигуря и Виваком-ска антена- не мисля, че ще мога да сложа по-голяма антена поради леко сложният достъп за настройка...
Има ли нещо което да си заслужава в този обхват или да не се занимавам с глупости? Приемам варианти и за мултифийд, но максимума си остава Виваком-ска чиния- поне за началните проверки не ме кефи да харча излишни пари...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12-05-2017
Аватара на johnfogerty
johnfogerty johnfogerty не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 133
Благодари: 8
Получил благодарност:
54 пъти в 35 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На 19.2Е имаш много свободни немски. Ако търсиш само FTA канали, този спътник е почти задължителен, особено щом немският е приемлив за теб.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12-05-2017
steff steff не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 7
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от johnfogerty Вижте мненията
На 19.2Е имаш много свободни немски. Ако търсиш само FTA канали, този спътник е почти задължителен, особено щом немският е приемлив за теб.
За сега се търсят само FTA понеже искам да се възползвам от сат. тунер на ТВ-то и да проверя дали изобщо ще се гледа толкова много телевизия. Тоест поне 3-4 месеца ще се правят тестове, а после ще се решава...

Благодаря, немските ги уредихме ама да кажем, че ако 19.2Е е възможен при мултифийд всичко е ОК- те са ми последни по важност, пустият му конски език
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12-05-2017
Аватара на johnfogerty
johnfogerty johnfogerty не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 133
Благодари: 8
Получил благодарност:
54 пъти в 35 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На 13Е има малко свободни руски и италиански, както и много арабски. Можеш да направиш мултифийд 13+19,2, но май ще ти трябва 80 см чиния.
Свободни канали на английски трудно ще намериш в големи количества. Поне не и с тази чиния.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12-05-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от johnfogerty Вижте мненията
На 13Е има малко свободни руски и италиански, както и много арабски. Можеш да направиш мултифийд 13+19,2, но май ще ти трябва 80 см чиния.
Свободни канали на английски трудно ще намериш в големи количества. Поне не и с тази чиния.
Перфектните спътници за steff. Даже между тях може да се намърда на 16Е и някой друг свободен сръбски. 80см антена е достатъчна, аз с такава гледам от 9 до 19. А на 19 има всичко - филми, детски, документални... спорта е малко, но има страшно много HD.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
steff (12-05-2017)
  #6  
Стар 12-05-2017
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С тоя S тунер е за никъде. Доста ще го ограничава.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12-05-2017
steff steff не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 7
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дай да изясним нещо- с 80см. антена май единственото смислено решение за FTA канали е мултифийд от 9 до 19, така ли излиза? Поне според данните за покритието на сателитите и излъчваните канали които аз чета това е резултата- или греша някъде, а?

ПС: Моя грешка- DVB-S2 е тунера.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12-05-2017
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Общо взето - да. 13-16-19.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12-05-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от steff Вижте мненията
Дай да изясним нещо- с 80см. антена май единственото смислено решение за FTA канали е мултифийд от 9 до 19, така ли излиза? Поне според данните за покритието на сателитите и излъчваните канали които аз чета това е резултата- или греша някъде, а?

ПС: Моя грешка- DVB-S2 е тунера.
При това положение ще имаш загуби на 9, но 19 е достатъчно силен и се гледа много добре и в лошо време. Но да, 13-16-19 е добро начало за начинаещ. Отдели си един ден да разгледаш всичките спътници на lyngsat или kingofsat. Там подробно са описани FTA каналите, както и какво с каква антена можеш да гледаш и къде. За да видиш кое ще ти е интересно.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
steff (13-05-2017)
  #10  
Стар 13-05-2017
steff steff не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 7
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разгледах ги вече нещата и загубата на 9 не ми е проблем- 13-16-19 са ми напълно достатъчни за да внесат малко разнообразие...
И тук изниква другият въпрос- колко е сложно да се настрои антената за мултифийд? Няколко пъти съм монтирал и настройвал антени за Булсат и Виваком и имам представа, ама с мултифийд никога не съм се занимавал- да си викна ли специалист за настройката или да седна да се образовам по темата и сам да се захвана?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
33Е, 50w, fta, Има, интересни, Канали, ЛИ, между


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Интересни футболни срещи astra19 СПОРТ 30 27-01-2021 14:53
Интересни канали по спътниците на турски език баисар Новини 4 14-05-2016 08:44
Интересни гръцки канали? pe6o1975 Кошче 0 27-09-2013 22:42
прехвърляне на канали между два приемника Ariva Стивън_Джерард FERGUSON 6 31-03-2013 09:34
интересни новини mmsf67 Новини 2 28-09-2008 16:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.