The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 06-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ти си в грешка, приятелю - Филипс далеч не са боклуци, даже имам един който е по-стар от мене и не е мръднал. Виж за измишльотините на жълтурите от Самсунг, елем пък Нео въобще не съм сигурен...
Впрочем екранът на по-стария ми Филипс, за който говоря е Тошиба и според техника, който ме одруса със 100лв. си е перфектно телевизорче.
Ако токът ми не спираше по 10х в месеца, надали щях и този проблем да имам с по-новия.

Последно редактирано от bikerider : 06-12-2011 на 20:59
  #12  
Стар 06-12-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Колега, започнах да ремонтирам телевизори през далечната 1982, а малко по-късно да се подпомагам сериозно с това. Та по онова време още никой колега не искаше да поправя телевизори Philips защото бяха известни с лошата си технология на производство и безкрайните студени спойки. Да, те бяха (а може би все още са) най-добрите в това да направят схемата и "чипсета", но винаги се проваляха на финалната права - най-висок процент дефекти! Вече никой не иска да поправя телевизори защото клиентите не са готови да плащат. Аз лично не ремотнирам от 9 години - няма смисъл при тези цени. Съжелявам, че си попаднал на некоректен колега - има и такива, но не го осъждам за парите които ти е взел, а за това че не си е свършил работата както трябва. Освен това не си прав да му се сърдиш, че за половин час ти е поправил телевизора - напротив това говори колко добре е бил подготвен (разбирай колко телевизора са му минали през ръцете) за да се справи за толкова кратко време. Докато работех, винаги съм поправял без пари, ако се появал отново дефект особено в толкова кратък срок, освен това се и извинявах на хората за причиненото неудобство. Смятам че ако отидеш при него с телевизора, покажеш му проблема и му припомниш, че е поправял този телевизор скоро, като тогава си му дал достатъчно пари да си купиш нов, може и да му заговори съвестта и да ти помогне без пари.
Проблема ти от това което виждам на снимката се дължи на изсъхнали кондензатори в захранването или след ТХО-то ако се прави напрежение за захранване на сихропроцесора там, според мен.
П.С. Прочетох още веднъж последното ти мнение и реших да ти кажа още 2 неща: Онзи стария ти телевизор дето е на 30 години, защо мислиш, че не е бил ремонтиран през годините. Филипс си произвеждаха кинескопи, които даже продаваха на много други фирми и се познаваха по по-топлото червено. Та в техните си телевизори слагаха само техни кинескопи. Какъв е размера на кинескопа ти че в телевизор Филипс е сложен кинескоп Тошиба - да не би отново да е 14"
И за изсъханлите кондензатори, повярвай ми не е виновно енергото което ти спира тока по 10 пъти в месеца, а колкото и да не ти се вярва Филипс! Да си чувал нещо за програмирано остаряване? Има един филм в youtube за една крушка и един принтер. Ако не си го гледал - направи го. Едни от пионерите в тази сфера са именно Филипс (които са се провалили с този 30 годишен телевизор :-))))).

Последно редактирано от PhilipZ : 06-12-2011 на 21:21
  #13  
Стар 06-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам колко са се провалили с този мой стар Филипс - той не е мръднал не за 30, но за 25г. живот.

А този новичкият... еми не знам, ще отида да си поговоря отново с техника, щото ако ми вземе 2х100 за 2 месеца... извинявам се обаче... той явно не си върши работата както трябва, за да взима пари пак.

И не е, като да не е от тока - когато газовият ми котел беше чисто нов, ми направиха токов удар на Коледа и ми изгориха газовия детектор, и баласта на една луминисцентна лампа. На стария компютър ми бяха съсипали харддиска от постоянното спиране на тока по време на работа на РС-то и забождането на иглата в него. Кондензаторите че стареят, стареят, но и енергото помага дефектите да растат.

Последно редактирано от bikerider : 06-12-2011 на 22:22
  #14  
Стар 06-12-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,081
Благодари: 69
Получил благодарност:
598 пъти в 309 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Аз не мисля, че всички телевизори с марката Филипс трябва да се слагат под общ знаменател. От модел до модел има огромна разлика. Това последното важи за всяка една марка за битова електроника. От личен опит мога да потвърдя, че е напълно нормално да попаднеш на модел телевизор Филипс, с който буквално да остарееш!!!
През далечната вече 1994 една русенска фирма внасяше в България същата марка и имаше подписан договор за доставка с РеПеКа-тата в цялата страна, тогава бяха под една шапка и си беше сериозна цифра броя на магазините им. Разбирай сериозността на количеството внесени телевизори. Та от едно такова РПК си взех и аз случайно един телевизор Филипс. Моделът беше морално остарял дори за тогавашното време - 20gx1550. Толкова стар, че дори:
- нямаше скарт
- нямаше телетекст
- имаше само 70 канала
Но пък за сметка на това беше истински "Made in Holland" с кинескоп Филипс made in Singapore!!!
За първи път виждах такава брилянтна картина и чувах такъв звук от който и да е телевизор до тогава. А бе любов от пръв поглед!
Този същия телевизор преживя преди десетина години токов удар - при една лятна буря двете жици с фазата се оплетоха на стълба до нас и познайте колко волта тръгнаха към таблото вкъщи. Е тогава си рекох, че този телевизор е безсмъртен! Единствен той оцеля от електроуредите, може би защото беше в режим стендбай?!
Та до днес контраста и яркостта не са мръднали изобщо. Единствено т.нар. цветност съм увеличил само с две стъпки. Картината му бие дори сега тази на всички нови "правнуци" излезли на пазара. Преди 20 години Китай още дремеше и доктрината за планираното остаряване беше все още в главите на търговските директори, които бяха подчинени на шефове инженери.
Сега ролите са разменени и е истинско чудо да попаднеш на модел, в който инженерната мисъл е победила финансовата!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
  #15  
Стар 06-12-2011
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БатеГойко Вижте мненията
Далече си от истината,приятелю.Точно Филипса са боклуци,иначе не би търсил сервиз. Всички части в НЕО са на Самсунг,кинескопа също.Сглобяват ги в разни държави,най-вече в Турция.Един такъв НЕО 29" /100 херца гледам от 4-5 години и не е мръднал,картината е перфектна.Но проблема си е твой,ние само правим опит да ти помогнем,за което аз вече съжалявам.
Сега, като ти чета мнението, като човек ремонтиращ всеки ден NEO, PHILIPS и SAMSUNG, разбирам, че въобще не си на ясно с тия телевизори.
1. Гледаш NEO с Вестелско шаси - е те наистина са си добри, но и те си имат кусури. Поне в спойките ги бива. Знаеш ли колко производители на NEO има - много са. Освен NEO vestel всичко е пази боже, но това няма как да го разбереш, ако техник, който е на ясно не погледне шасито през капака поне.
2. Телевизорите на Филипс са едни от най-трудните и сложни за ремонт. Преди време кинескопните телевизори, бяха цвете, но 2 пъти по-трудни за ремонт от другите. Сегашните LCDта са вече телевизори-компютри.
3. Ако не си чувал Филипс спечелиха наградата за най-добър телевизор за 2011 година. модела още го няма в България или поне до скоро го нямаше.
4. Направо ме разсмя, с това, че всички части на NEO били на SAMSUNG. Най-много в някой да сложат кинескоп на SAMSUNG, който след 5 години е пътник.

Сега по темета @bikerider, че са те одрусали здраво, спрямо цените в провинцията е вярно, но не е виновен, този дето яде баницата, а този, който му я дава. Чувал съм обаче, че в София много трудно ще намериш човек да ти прави кинескопен телевизор. При мен в Търново за 14 инчов, ще ти взема 25лв. труд, за 21 инча 30 и т.н. Най-скъпия кондензатор в един телевзор да го кажем 4-5 лева. Прави си сам сметката. Проблема дето си го снимал, най-вероятно е от друг изсъхнал кондензатор. Когато енергото спре тока за-по дълго време, кондензаторите загубват капацитета си. После при затопляне може и да тръгнат, може и не. Ако обаче трябва да ти се сменят всички, кондензатори, защото днес изсъхне един, утре друг наистина ще ти иде 50-60 лева ремонт, че и отгоре, говоря за провинцията, но при нас и патентния данък е по-малък и заплатите също. Кинескопните телевзори, вече си умират. Кинескопен телевизор на 10 години вече е с доста напукани спойки и изсъхнали кондензатори. За кинескопа не говорим. При LCD тата и плазмите по-евтин борд от 120-150лв няма. В много от случаите се сменя цял борд. Труда там наистина е доста скъп и това е оправдано, предвид, специализацията на човека, извършващ ремонта на такова чудо и техниката, която използва. Казал ти е, че за LCD тата няма части. Като елементи - да. В магазинната мрежа специализирани елементи няма за тях. Но ако човека поддържа гаранционно даден модел телевизори, той може да ти намери борд или часта, която е необходима. А иначе за токови удари няма гаранция. Купиш ли си обаче нов телевизор от типа LCD или PDP, приготви се след гаранцията, ако се развали да се радваш, ако ти поискат 100 лева за ремонт, а ако ти поискат по-малко си пусни тото.
Това е от мен. Никой не работи за без пари. Всеки трябва да уважава и труда на другия. Като си купуваш скъпа кола си правиш сметка и за поддръжката. С техниката е същото.
  #16  
Стар 07-12-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,815
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,816 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

мога да споделя за варна, присъствал съм на показателна сцена: ултра малък тв - 14-15" възрастна госпожа носи на ремонт и приемчика и обяснява най-подробно, че само за диагностика 30-35лв и от там насетне започват разходите, госпожата споменава че все пак това е филипс и е работил перфектно през годините , но приемчика и предложе да не се занимава със стари боклуци, а да си вземе нов и по-евтино ще и излезе и гаранция ще има.
като се размислих разбрах , че приемчика е напълно прав.
така и постъпих когато на старите се развали 20" jvc - все пак по-добър от филипс , отидох и им взех най-евтиния 21" кроун за 115 лв и реших проблема и с по-добло качество все пак е флат кинескоп.
а колегата с филипсчето го съжелявам и му съчувствам за привързаността му към вещите.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
sarivano (08-12-2011)
  #17  
Стар 07-12-2011
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 323
Благодари: 44
Получил благодарност:
80 пъти в 55 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какъв е този ремонт за 100лв. на 14" ТВ? За тези пари може да се вземе и отремонтиран марков ТВ втора ръка, че и с по-голям диагонал. Това си е пладнешки грабеж!
На всичкото отгоре не са дали гаранция. На мен 25" Sony KV-25R2R (повечето чипове са на Philips) над 45лв. с частите не са ми взимали. А се наложи смяна на активни елементи в развивката и захранването, не само на кондензатори. Гаранцията, която ми дадоха и двата пъти (през 3 години) беше 3 месеца за конкретния ремонт.
И Енергото определено е за съда за неспазване на договора за доставка и нарушение на параметрите на напрежението!
  #18  
Стар 07-12-2011
Аватара на Iliyan N
Iliyan N Iliyan N е на линия
наблюдаващ
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: Italy
Мнения: 656
Благодари: 403
Получил благодарност:
201 пъти в 112 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БатеГойко Вижте мненията
Далече си от истината,приятелю.Точно Филипса са боклуци,иначе не би търсил сервиз. Всички части в НЕО са на Самсунг,кинескопа също.Сглобяват ги в разни държави,най-вече в Турция.Един такъв НЕО 29" /100 херца гледам от 4-5 години и не е мръднал,картината е перфектна.Но проблема си е твой,ние само правим опит да ти помогнем,за което аз вече съжалявам.
http://www.eisa.eu/award/45/european...2011-2012.html

Последно редактирано от Iliyan N : 07-12-2011 на 00:26
  #19  
Стар 07-12-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,815
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,816 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Iliyan N Вижте мненията
съчувствам ти , но всеки сам решава как да си харчи парите, предполагам че на филипсчето си пуснал кабелна и си щастлив
  #20  
Стар 07-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Сега, като ти чета мнението, като човек ремонтиращ всеки ден NEO, PHILIPS и SAMSUNG, разбирам, че въобще не си на ясно с тия телевизори.
1. Гледаш NEO с Вестелско шаси - е те наистина са си добри, но и те си имат кусури. Поне в спойките ги бива. Знаеш ли колко производители на NEO има - много са. Освен NEO vestel всичко е пази боже, но това няма как да го разбереш, ако техник, който е на ясно не погледне шасито през капака поне.
2. Телевизорите на Филипс са едни от най-трудните и сложни за ремонт. Преди време кинескопните телевизори, бяха цвете, но 2 пъти по-трудни за ремонт от другите. Сегашните LCDта са вече телевизори-компютри.
3. Ако не си чувал Филипс спечелиха наградата за най-добър телевизор за 2011 година. модела още го няма в България или поне до скоро го нямаше.
4. Направо ме разсмя, с това, че всички части на NEO били на SAMSUNG. Най-много в някой да сложат кинескоп на SAMSUNG, който след 5 години е пътник.

Сега по темета @bikerider, че са те одрусали здраво, спрямо цените в провинцията е вярно, но не е виновен, този дето яде баницата, а този, който му я дава. Чувал съм обаче, че в София много трудно ще намериш човек да ти прави кинескопен телевизор. При мен в Търново за 14 инчов, ще ти взема 25лв. труд, за 21 инча 30 и т.н. Най-скъпия кондензатор в един телевзор да го кажем 4-5 лева. Прави си сам сметката. Проблема дето си го снимал, най-вероятно е от друг изсъхнал кондензатор. Когато енергото спре тока за-по дълго време, кондензаторите загубват капацитета си. После при затопляне може и да тръгнат, може и не. Ако обаче трябва да ти се сменят всички, кондензатори, защото днес изсъхне един, утре друг наистина ще ти иде 50-60 лева ремонт, че и отгоре, говоря за провинцията, но при нас и патентния данък е по-малък и заплатите също. Кинескопните телевзори, вече си умират. Кинескопен телевизор на 10 години вече е с доста напукани спойки и изсъхнали кондензатори. За кинескопа не говорим. При LCD тата и плазмите по-евтин борд от 120-150лв няма. В много от случаите се сменя цял борд. Труда там наистина е доста скъп и това е оправдано, предвид, специализацията на човека, извършващ ремонта на такова чудо и техниката, която използва. Казал ти е, че за LCD тата няма части. Като елементи - да. В магазинната мрежа специализирани елементи няма за тях. Но ако човека поддържа гаранционно даден модел телевизори, той може да ти намери борд или часта, която е необходима. А иначе за токови удари няма гаранция. Купиш ли си обаче нов телевизор от типа LCD или PDP, приготви се след гаранцията, ако се развали да се радваш, ако ти поискат 100 лева за ремонт, а ако ти поискат по-малко си пусни тото.
Това е от мен. Никой не работи за без пари. Всеки трябва да уважава и труда на другия. Като си купуваш скъпа кола си правиш сметка и за поддръжката. С техниката е същото.
Ами то в провинцията всичко е по-евтино. Тука обаче тоя започва още с влизането - "ей, ма тва е Филипс! Ма те са много трудни за ремонт!"... и така и иначе, хопаааааа 100лв. за има няма 30 минути бърникане! И след 2 месеца телевизорът плаче от същото, от което е "ремонтиран" скъпо и прескъпо! 100лв. ЗА 1, ПОДЧЕРТАВАМ САМО ЕДИН СЕМЕНЕН КОНДЕНЗАТОР! И както е видно, недостатъчно. Е извинявам се, уважавам труда и знанията на можещите, но да ви пикая на и знанията и на ремонтите, щом ги правите с цел да се виждаме през месец-2!


yavor-е, не не е привързаност към вещите, а отказ да участвам в световната конспирация за консуматорско общество! Наясно ли сме и правим ли разликите?
Няма да ме убедите, че е по-добре да си купя най-еФтинкия Санг, Банг, манг или Нео, нали се разбираме? А и не, цифрова съм му пуснал, и да ти кажа, доста по-добре е от Ефтинките ти Нео-та, гледай си ги с кеф!

И не мога да ги разбера телевизионните техници ей! LCD-тата били скъпи за ремонт, за тва стой си с тоя старичкия, за него хем части има, хем са еФтинки...и накрая пак, хопаааааааааааа 100лв. !!! Да ти пикая на "знанията" за 2 месеца работа!

Последно редактирано от bikerider : 07-12-2011 на 03:37
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
philips, малък, наскоро, проблем, ремонтиран


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблем с Philips DSR 2101 hameleona200 Въпроси и отговори 10 03-06-2013 07:05
Проблем с Philips LCD графа ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 11 24-02-2012 17:45
Проблем със CCcam и малък сървар moreg CCcam 2 25-12-2010 15:22
Проблем със PHILIPS 32PFL7404H ВАСКО_В ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 12 28-05-2010 10:52
Проблем PHILIPS PFL Series & Digitalvio S1 CX fakirastanly ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 09-05-2010 12:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.