The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 29-12-2011
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,786
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Колега bikerider Philips отдавна не е това, което беше навремето
А относно труда за поправка, не го подценявай защото за да поправиш един телевизор качествено се изисват много знания и умения, които струват не малко пари, друг е въпроса дали си струва цялата работа
Ако телевизора е в гаранция поправяй но ако е не е по добре нов си купи излиза по-евтино!
Преди година ми се повреди старато CRT JVC 21" не беше давало никаква повреда и отидох информативно в сервиз да попитам, колко ще струва ремонта, при което техника ми каза 20 лв. струва само да ви го отворя и да ви кажа каква еповредата, това за София става въпрос Мусагеница.
Аз естествено му предложих следното, да му дам целия телевизор за 20 лв. при което той се стъписа и ми отказа като каза, че има прекалено много телевизори и не му трябват други за части
При което аз напуснах сервиза и пуснах обява, че го продавам за 25 лв. барабар с дистанционото и книжката към него, знаех че може да се поправи но от 20 годишно CRT, което не си знае часовете на работа какво мога да очаквам..... Най вероятно нови проблеми и още пари за ремонти.....
Буквално след 15 минути от пускането на обявата ми звънна човек (тел.техник) и дойде да го отнесе (със здраве да си го ползва след ремонта) и на другия ден си купих нов който би трябвало да работи още 20 години поне!
Та така е при днешните цени малко хора поправят телевизори защото просто е неоправдано, а пък това че си дал 100 лв. за ремонт е голяма грешка според мен но ти си знаеш най-добре.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : 29-12-2011 на 17:32
  #32  
Стар 29-12-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Само за протокола. В София има официален представител на Филипс и сервиз.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
  #33  
Стар 29-12-2011
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,786
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
Само за протокола. В София има официален представител на Филипс и сервиз.
Има ама е неоправдано за телевизор на 5 години примерно да го носиш на извънгаранционен ремонт, защото за LCD взимат 50 лв. само за да ти кажат каква е повредата и оттам вече може да се стигне и до 200 лв. ремонт че и повече Затова най-добре един нов и забравяш за грижите, пък и нали се сещаш че един ремонтиран телевизор не се знае още колко време ще изкара до следващия ремонт, това е като старата кола, тръгне ли веднъж връщане няма, днес се повреди кондензатор утре спойка тръгне вдруги ден някой чип и така ти излезе колкото един нов че и повече..... минал съм по тоя път и съм разбрал, че от новото по-хубаво няма.
Сега не е скъпо като навремето, баща ми казва, че за София 81 се е редил навремето 2 нощи пред ЦУМ и е броил 1500 лв.
Това с ремонти на телевизори е отживелица защото сега отиваш и в първия магазин си взимаш чисто ново LCD за 500/600лв. те самите техници го казват това и затова на много малко места вече поправят стари телевизори и друга подобна техника.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : 29-12-2011 на 18:20
  #34  
Стар 29-12-2011
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Чесно да ти кажа, за някои неща си прав за други не. Повечето колеги, занимаващи се активно с поправка на гаранционни и не гаранционни телевизори в Търново са още с CRT та. И са си прави. Аз също съм с CRT. Причината е че от старата техника по-стабилно няма.
Всички LCD та са китайско изпълнение. Прави си сметката как са направени вътре. Е за някой да гледа 3D е голямта работа, но на мен все ми е тая, като се прибера в осем вечерта какво ще гледам. Важното е картината да е хубава, а това при едно CRT се постига с един булсат или цифров сателитен приемник или приемник за кабелна, пък било то и свързан по скарт. Да ама моя стар Philips взет от Германия, заедно с дистанционното излязъл ми 50лв, имащ туба вътре за бас не го давам и за последния модел 3D, защото всичко вътре е правено на стария принцип - Здраво, качествено и за по-дълги години. Чесно да ви кажа няма техника в момента, която да не е свързана с Китай. За качеството сами си правете изводи. Сервиза, в който работя е пълен с 3D телевизори за по 1500-2000 лева, с проблем в панелите. Маркови TV та на чийто панели пише Made in China. Дори и аз да искам да си купя нещо незнам какво да взема.
А колегата дето си е оправил стария филипс, донякъде е взел правилно решение, но да беше го занесъл на по-кадърен техник. За 100 лева, щеше да му смени всички кондензатори с нови и хубави, да му презапои цялото шаси и ако дал господ, щеше да надживее някое ново LCD китайче.
  #35  
Стар 29-12-2011
ванкоса ванкоса не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Русе
Мнения: 37
Благодари: 2
Получил благодарност:
10 пъти в 5 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей смятам,че проблема на твоя тв е в кинескопа.Той не се ремонтира.Препоръчвам ти да отидеш в друг сервиз и да ти направят диагностика без ремонт.После си решавай.
  #36  
Стар 30-12-2011
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,786
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Чесно да ти кажа, за някои неща си прав за други не. Повечето колеги, занимаващи се активно с поправка на гаранционни и не гаранционни телевизори в Търново са още с CRT та. И са си прави. Аз също съм с CRT. Причината е че от старата техника по-стабилно няма.
Всички LCD та са китайско изпълнение. Прави си сметката как са направени вътре. Е за някой да гледа 3D е голямта работа, но на мен все ми е тая, като се прибера в осем вечерта какво ще гледам. Важното е картината да е хубава, а това при едно CRT се постига с един булсат или цифров сателитен приемник или приемник за кабелна, пък било то и свързан по скарт. Да ама моя стар Philips взет от Германия, заедно с дистанционното излязъл ми 50лв, имащ туба вътре за бас не го давам и за последния модел 3D, защото всичко вътре е правено на стария принцип - Здраво, качествено и за по-дълги години. Чесно да ви кажа няма техника в момента, която да не е свързана с Китай. За качеството сами си правете изводи. Сервиза, в който работя е пълен с 3D телевизори за по 1500-2000 лева, с проблем в панелите. Маркови TV та на чийто панели пише Made in China. Дори и аз да искам да си купя нещо незнам какво да взема.
А колегата дето си е оправил стария филипс, донякъде е взел правилно решение, но да беше го занесъл на по-кадърен техник. За 100 лева, щеше да му смени всички кондензатори с нови и хубави, да му презапои цялото шаси и ако дал господ, щеше да надживее някое ново LCD китайче.
Съгласен съм че старата техника е много по добре направена от сегашната, защото навремето Philips се призвеждаше не в Китай а в
Holland, обаче ето аз имам LCD монитор на Philips, който също е правен в Китай, и работи вече 8-а година без повреди Също така имам LCD 37" LG който също 7 ма година работи без проблеми и съм много доволен, това значи че и китайчетата правят, работи ли работи това къде е призведено не ме вълнува особенно щом работи и не ми създава проблеми
Имах 3 стари CRT та 2 броя JVC 21" и eдно SONY 21" (Made in Malaysia) и трите 20 годишни скапани от работа, и нормално Сонито първо даде фира още на 5 тата година му изгоря ТХО то, и в първия сервиз ми го смениха срещу 80 лв. След като го смениха Сонито работи още 15 години и окончателно се предаде, и го подарих на един колекционер за скромната сума от 20 лв.
След него второ се предаде едно от JVC тата и то замина също като подарък, остана да работи само последното JVC но и него го очаквам да се предаде съвсем скоро.... Интересно обаче че такъв CRT телевизор изключително много се търси от телевизонните техници и буквално ги купуват като топъл хляб дори и повредени досега не съм имал телевизор от по новото поколение, който да е работил по малко от 20 години, а единствения телевизор от по новото поколение който ми се е повреждал преди 20 тата година това е Sony 21" CRT. Много доволен съм като цяло от марките JVC, LG, Telefunken,AKAI, Philips.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : 30-12-2011 на 09:33
  #37  
Стар 01-01-2012
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Колега bikerider Philips отдавна не е това, което беше навремето
А относно труда за поправка, не го подценявай защото за да поправиш един телевизор качествено се изисват много знания и умения, които струват не малко пари, друг е въпроса дали си струва цялата работа
Ако телевизора е в гаранция поправяй но ако е не е по добре нов си купи излиза по-евтино!
Преди година ми се повреди старато CRT JVC 21" не беше давало никаква повреда и отидох информативно в сервиз да попитам, колко ще струва ремонта, при което техника ми каза 20 лв. струва само да ви го отворя и да ви кажа каква еповредата, това за София става въпрос Мусагеница.
Аз естествено му предложих следното, да му дам целия телевизор за 20 лв. при което той се стъписа и ми отказа като каза, че има прекалено много телевизори и не му трябват други за части
При което аз напуснах сервиза и пуснах обява, че го продавам за 25 лв. барабар с дистанционото и книжката към него, знаех че може да се поправи но от 20 годишно CRT, което не си знае часовете на работа какво мога да очаквам..... Най вероятно нови проблеми и още пари за ремонти.....
Буквално след 15 минути от пускането на обявата ми звънна човек (тел.техник) и дойде да го отнесе (със здраве да си го ползва след ремонта) и на другия ден си купих нов който би трябвало да работи още 20 години поне!
Та така е при днешните цени малко хора поправят телевизори защото просто е неоправдано, а пък това че си дал 100 лв. за ремонт е голяма грешка според мен но ти си знаеш най-добре.
Ами нещата са и така и така - телевизорът ми го поправиха наистина добре и с 3 месеца гаранция за нищожните 25лв. Оставих им 30, защото съм доволен и защото дойдоха да го вземат от вкъщи в снега и го доставиха на другия ден по обяд обратно, без да има цена на доставката. Казаха ми, че са сменили маса кондензатори, които оня баламурник не ми е сменил явно нарочно по техните думи, за да ми се скапе тотално телевизорът в скоро време. Сега да чукам на дърво работи като нов. И за 100лв. да не го поправи! Че и 10 за транспорт да иска! Този просто беше абсолютен скапаняк!
Имам и втори Филипс, който ако не бяха постоянните спирания на тока и след повече от 20г. работа сигурно нямаше да е ходил на ремонт на цветовете. Ходи, върна се и сега е перфектен. Надживя баща ми, лека му пръст!

Имам 1 монитор, LCD, пак Филипс, от баща ми, на 7 години сигурно вече, много е добър, дано да продължава безаварийно!
Samsung и тем подобни корейци не бих си взел! От Сони съм също тотално разочарован - фотоапарат и уредба от тях ми се развалят още в гаранцията и не могат да се поправят или ми отказват гаранционен ремонт за фотоапарата, понеже беше купен в САЩ. На уредбата на дисплея и се отлепва някакъв лентов кабел - правиха го веднъж в гарнцията, пак се развали и сега дисплеят не работи.
Имам и ТВ Panasonic - CRT 20", той за разлика от Филипсите на бучи от приставките на цифорвата телевизия и също работи много добре вече около 10г.

Та мисълта ми беше - първият път просто не попаднах на добър техник. Ако си бях поправил стария Филипс още първия път за 25лв. с транспорта до вкъщи и с гаранция някой нека ми каже после, че да си купя нов китайски ментак за 300лв. е по-евтинко. Сигурно е евтинко... и на 3-тата година да го метна през прозореца, щото ремонтът му ще струва 150лв...

Последно редактирано от bikerider : 01-01-2012 на 20:00
  #38  
Стар 08-01-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Днеска си мислех за твоя последен ремонт. Като знам цената на хубавте кондензатори каква е, и като все натякваш за някакви си 25 лева за ремонт с частите и транспорта, като знам цените на патентния данък за гр. София и като знам в София как се пътува в задръстванията и колко гориво и време отива и гледайки с какъв бус - поне показан в сайта им се превозва техниката, ми се струва, че ако работят на такива цени има нещо гнило в тая фирма или са ти направили първоначален подарък да те лапнат за клиент. С такива евтини и почти безплатни ремонти такъв бус не се купува нито пък се плаща данък и наем за помещение на един добре разположен сервиз.
Нищо лично де, ама просто много учудващи факти станаха, дори и за мен, който съм запознат с тоя бизнес не в София а в провнцията.
  #39  
Стар 08-01-2012
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Днеска си мислех за твоя последен ремонт. Като знам цената на хубавте кондензатори каква е, и като все натякваш за някакви си 25 лева за ремонт с частите и транспорта, като знам цените на патентния данък за гр. София и като знам в София как се пътува в задръстванията и колко гориво и време отива и гледайки с какъв бус - поне показан в сайта им се превозва техниката, ми се струва, че ако работят на такива цени има нещо гнило в тая фирма или са ти направили първоначален подарък да те лапнат за клиент. С такива евтини и почти безплатни ремонти такъв бус не се купува нито пък се плаща данък и наем за помещение на един добре разположен сервиз.
Нищо лично де, ама просто много учудващи факти станаха, дори и за мен, който съм запознат с тоя бизнес не в София а в провнцията.
Абсолютно, за 25 лв. да дойдат да го вземат от вас да ти го поправят и да го върнат обратно нещо не се връзва, и аз живея в София и знам какви са цените само за да ти го отворят и ти кажат повредата искат поне 30 лв.
Ако това е истина което пише колегата, което ме съмнява лично мене, си е направо голям късмет.
  #40  
Стар 08-01-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Може би целта е да се направи безплатна реклама на някоя фирма.
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
philips, малък, наскоро, проблем, ремонтиран


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблем с Philips DSR 2101 hameleona200 Въпроси и отговори 10 03-06-2013 07:05
Проблем с Philips LCD графа ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 11 24-02-2012 17:45
Проблем със CCcam и малък сървар moreg CCcam 2 25-12-2010 15:22
Проблем със PHILIPS 32PFL7404H ВАСКО_В ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 12 28-05-2010 10:52
Проблем PHILIPS PFL Series & Digitalvio S1 CX fakirastanly ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 09-05-2010 12:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.