The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #461  
Стар 25-04-2019
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
...

Чудя се как оборудват телевизор от висок клас с дървено пластмасово дистанционно изглеждащо така, сякаш е произведено през 20-ти век...
Дистанционните през XX век на Сони бяха хубави, за разлика от съвременните им недоразумения. Не им прави реклама, не заслужават. Писах за калпавите компоненти във високите им класове. И проблемът далеч не е само с дистанционните им. На HDMI контролера на виртуалната им реалност II поколение са боднали вентилаторче от 50 цента! Колегата Mistor можеше да ни разкаже още интересни неща за помиите от кухнята на Сони, ако не беше толкова обидчив. В последно време съвсем са я подкарали през просото.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
Светия Дух (25-04-2019)
  #462  
Стар 25-04-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,387
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,113 пъти в 2,901 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобката1 Вижте мненията
Много добре някои знаят за какво става на въпрос, но гроздето е кисело, затова се правят на "специалисти"
Бобка,ти твойта цепеница,къде я буташ в киселото грозде!
Не се излагай с тия разсъжсения,виждам,че има някакъв потенциал у теб,но си много объркан!
Да се върнем на технологиите,три дена се изписаха толкова глупости и всеки си хвали естествено дървото ,което си е купил!Нека мнения да дават само юзери,които подне веднаж през живота си са дали поне 5 бимбарици за телевизор!Да влезнат в списъка на киселяците и тогава да дават акъл и препоръки!
Не била важна картината за Светията,важно било дистанционното, алуминиево,показалеца му падал еди къде си,ако може да му е в гащите ,ще е най добре!
Говориме за качество на картината,а то се осигурява само от две технологии, поне до сега!Плазма и Олед!Всичко друго е луминисцентно осветление!Най напред са LG,поне за сега, никой не може да ги бие,сони и панасоник се опитват,но крайния резултат е плачевен в областа до 5000лв!Гледал съм няколко модела 65 инчови и единствено Сони се доближава до LG ,говориме за картина! Екстри, входове,ос и процесори не коментираме!Само и единствено картина!
Ако мен, не слушате,четете бре,за миналата година най добър телевизор е LG Олед!Да не говорим,че цените са два пъти по тънки от Сони и Пансоник!
Тук има форумници,които си накупиха оледи и прогледнаха,чудя се защо не вземат участие в дискусията!Вие разбирате ли,че ако 24 часа погледаш Олед,на другия ден си викаш,да се ева у тъпанара ,какво чаках толкова,какво съм гледал аз до сега!!!!
За сведение,трета година гледам два оледа,единия не се гаси,работи поне по 18-20часа на ден и не са мръднали,синьо,черно,сенки елктрожени,няма проблеми!Нарочно гледам стационарни картини с часове,няма прогаряне!Да ,ако изцепиш някакви динамични настройки или пускаш някакви нереални HDR-и,дето къртят погледи и не може да им влияеш,може и да се получи проблем,но проблема е винаги в зад дистанционното управление,особенно,когато е по удобно!
Няма ниски класове,няма високи!Не е ли Олед,всичко е ниска топка!Поне в днешно време!Ако нещо излезне по добро,ще ви кажа,защото ,ще бъда един от първите ,дето ще експериментира!
И е хубаво мненията да се дават от експериментатори,а не от читатели!
Отговори с цитат
  #463  
Стар 25-04-2019
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пак създаваш един илюзорен свят, изтъкан от заблуди, в които потапяш и другите.

Никъде не съм казал, че не е важна картината. Нито пък си хваля своето. Единствено аз написах, че още няма идеална технология и всеки да решава минусите на коя може да приеме. А не ти да решаваш вместо него.

Написах и че не съм напълно удовлетворен от покупката, но това го знаех още в магазина. Същото щях да напиша и ако бях взел олед, защото пред олед има поне още няколко години да си изчисти кусурите. Иначе има голям потенциал.

Точно ти си тоя дето хвали своето. Къде си тръгнал с тия експериментални 3 годишни LG-та да говориш за олед. То тазгодишните им са пълна трагедия, какво да говорим за онези от преди 3 години. Аз видях изкривени цветове, “смачкано” черно както казва Стефчо, загуба на детайли в тъмните части на сцената, размазана картина дори на вградените рекламни клипове на LG, която изглежда така, все едно си ъпскейлнал HD до 4К. Това дори не може да се доближи до Sony AF8/9. Не че то е перфектно, но е доста пред LG-тата по отношение обработка на картината.

Лепнали на екрана на LG една лепенка “Най-добър продукт за 2018 г” и все едно това ще го направи по-добро от оледа на Сони.

Щом за теб са важни лепенките, че то и аз на моя палец мога да лепна “Най-добър палец на годината”, а ти веднага ще си го пъхнеш в задника, викайки на следващия ден “да се ева у тъпанара, какво чаках толкова”.
Отговори с цитат
  #464  
Стар 25-04-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

В страстната седмица се развихриха безумни страсти!
Преди години същите псевдо аргументи бяха изнесени за плазмите, каквито се разнасят за оледите!
Плазмите,купени преди 10-15 години, си работят все още,напук на пророчествата че едва ли не след изтичане на гаранцията им,трябваше да се изхвърлят!

И двете технологии са по-скъпи и технологично ограничени относно минималните размери, други недостатъци не могат да им се измислят!


За картината,както обикновенно, dzumba винаги е прав


Синтезирано темата от 470 поста се обобщава с няколкото изречения:

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Говориме за качество на картината,а то се осигурява само от две технологии, поне до сега!Плазма и Олед!


Всичко друго е луминисцентно осветление!Най напред са LG,поне за сега, никой не може да ги бие,сони и панасоник се опитват,но крайния резултат е плачевен в областа до 5000лв!


Вие разбирате ли,че ако 24 часа погледаш Олед,на другия ден си викаш,да се ева у тъпанара ,какво чаках толкова,какво съм гледал аз до сега!!!!




За сведение,трета година гледам два оледа,единия не се гаси,работи поне по 18-20часа на ден и не са мръднали,синьо,черно,сенки елктрожени,няма проблеми!Нарочно гледам стационарни картини с часове,няма прогаряне!


Да ,ако изцепиш някакви динамични настройки или пускаш някакви нереални HDR-и,дето къртят погледи и не може да им влияеш,може и да се получи проблем,но проблема е винаги в зад дистанционното управление,особенно,когато е по удобно!


Не е ли Олед,всичко е ниска топка!Поне в днешно време!


И е хубаво мненията да се дават от експериментатори,а не от читатели!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Геймър (25-04-2019)
Стар 25-04-2019
Бобката1
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: Кажете мнението си без да го натрапвате, нека читателя сам да прецени, кое е добре за него! Приемете го за предупреждение!
  #465  
Стар 25-04-2019
Геймър Геймър не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Мнения: 49
Благодари: 3
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
В страстната седмица се развихриха безумни страсти!
Плазмите,купени преди 10-15 години, си работят все още,напук на пророчествата че едва ли не след изтичане на гаранцията им,трябваше да се изхвърлят!
Сто Процента Вярно !

Имам 10 Годишна Плазма Panasonic TH-50PV7P не е МРЪДНАЛА !

За тези години съм сменил поне 5-6 LCD и LED БОКЛУЦИ, Които Карат до Гаранционния си Срок от 2-3 Години и После или Изгори Пиксели или Подсветката или Мейн Борда или Чипа на Т-Кон Борда Заминават !

"Майстора" в Сервиза иска 50 лева само за да го отвори и поне 100 да го ремонтира, за тези пари ще му дам целия телевизор, а няма Нужда !

Когато си Търсех Качествена Хлебопекарна Един Познат Техник ми Каза:Всички са Боклуци Затова Взимай Тази с Най-Голяма ГАРАНЦИЯ !

Същото Важи до Голяма Степен и за Телевизорите !

Следващата Година Може би ще Взимам Нов Телевизор и пак ще Бъде Panasonic с ПЕТ Години Гаранция !

PS

Не съм Маниак на Супер Качествена Картина а Супер Качествен Телевизор, да Знам че като се Прибера у нас ще Имам Работещ Телевизор, Това го Гарантира Само Кинескопните и Плазмените Телевизори, Затова си Пазя, макар и в Склада Шарпа-Кинескоп Купуван 1992 Година и не Ремонтиран НИКОГА !
Отговори с цитат
Стар 25-04-2019
ХоХо
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: Кажете мнението си без да го натрапвате, нека читателя сам да прецени, кое е добре за него! Приемете го за предупреждение!
Стар 25-04-2019
Бобката1
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: Кажете мнението си без да го натрапвате, нека читателя сам да прецени, кое е добре за него! Приемете го за предупреждение!
Стар 25-04-2019
dzumba
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: Кажете мнението си без да го натрапвате, нека читателя сам да прецени, кое е добре за него! Приемете го за предупреждение!
Стар 25-04-2019
Бобката1
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: Кажете мнението си без да го натрапвате, нека читателя сам да прецени, кое е добре за него! Приемете го за предупреждение!
Стар 25-04-2019
dzumba
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: Кажете мнението си без да го натрапвате, нека читателя сам да прецени, кое е добре за него! Приемете го за предупреждение!
Стар 25-04-2019
Бобката1
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: Кажете мнението си без да го натрапвате, нека читателя сам да прецени, кое е добре за него! Приемете го за предупреждение!
Стар 25-04-2019
dzumba
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: Кажете мнението си без да го натрапвате, нека читателя сам да прецени, кое е добре за него! Приемете го за предупреждение!
Стар 25-04-2019
Бобката1
Това съобщение е изтрито от дрим. Причина: Кажете мнението си без да го натрапвате, нека читателя сам да прецени, кое е добре за него! Приемете го за предупреждение!
  #466  
Стар 26-04-2019
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Колегата Mistor можеше да ни разкаже още интересни неща за помиите от кухнята на Сони, ако не беше толкова обидчив.
Не е въпроса дали съм се обидил или се правя на извънземен .
Когато давам аргументи , добре е този който ми опонира да каже предимства или къде аз греша . Аз понеже съм тъп не разбрах къде греша . Държа на мнението си , че сони не са с нищо по-добри от останалите . Мога само да добавя , че в нашата мила родина има едни хора които с право си харесваха сони . Търговците много добре знаят за какво иде реч и сега ги издигат в топ ранкинга . И това не е единствения ми аргумент . Те от години не правят нищо по-различно при телевизорите от всички останали . Не го правят по-добре . Те не разработват нещо свое , както беше при тринитрон кинескопите и игровите конзоли . Милион пъти съм казал , че аз ще си купя техен телевизор когато видя реална тяхна намеса и ефекта от нея . Едни правят дисплеи , други правят бордове , трети правят дизайн и ефекти , управления , дистанционни , приложения . Е къде са сони ? Събери всички тези чаркове и сглоби нещо . Че те така са и много други . И нещо много важно което беше вече споменато - гаранцията . Защо сони не правят 5 години гаранция ? Отговора е лесен - те няма какво да гарантират освен визията си . Някой спомена китайския Филипс . Ами те имат ambilight ,хубав , лош , всеки си прценява . Имат и дистанционно което освен с инфраред работи с радио . Няма значение дали си под завивката или в съседната стая . И същото това дистанционно си е супер кеф за тинейджърите , от долната страна си има буквено-цифрена клавиатура . Нямш нужда от допълнителни клавиатури . От друга страна LG са си изчистили максимално проблемите .
Прав е dzumba , като казва , че това е преди всчко телевизор и останалото са "екстри" Е да де , ама аз като ще се мъча с него , за какво ми е .
Нека всички които по някаква причина са си купили сони да си ги ползват дълго и безпроблемно . Нищо лично . Няма топ марка или топ модел който да не е ходил в сервиз
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
dodo_pv (26-04-2019)
  #467  
Стар 26-04-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,387
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,113 пъти в 2,901 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е аз същото казвам!LG и Самсунг са най изчистени от проблеми и най юзерфрендли!LG дърпат с Оледа!Грехота е да приготвиш 3-4 хилки и да си купиш лед!До 2000 лв е все тая, всички са цепеници и как вика Цецо,отиваш и купуваш тва, дето ти харесва!А между 2 и 3000 лв ,купуването на Сони и Панасоник е живо набутване!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
Посветения (26-04-2019)
  #468  
Стар 26-04-2019
Викито Викито не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2018
Местоположение: Варна/Чайка
Мнения: 171
Благодари: 20
Получил благодарност:
26 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Утре ще гледам този -

"Телевизор LG 43" (108 cm) Ultra HD с активен HDR и операционна система webOS 4.0 - 43UK6750PLD


Ще се ползва само и единствено за телевизия и в много малко помещение.

Препоръчаха ми го като много добър за телевизия вкл. и Нова тв. известна със "скайп кам излъчването си" - човек който не го вълнуват смарт функцийте - абсолютно никога няма да се ползват!

Наистина ли обработва добре картината на "скайп" телевизии като Нова тв. и подобните?

И как е с хд реди каналите 1280х720? - доста такива ще се гледат?
Отговори с цитат
  #469  
Стар 27-04-2019
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Question

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
...LG и Самсунг са най изчистени от проблеми и най юзерфрендли!...
Изчистиха ли си вече LG проблемите с HDMI CEC контрола? Пробвай, ако имаш време. Сони си оправиха ъпскейлинга, за радост.
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #470  
Стар 27-04-2019
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Нищо не са оправили LG, Сони Оледа от 2019 е класа над LG със смешния процесор и дървената ОС.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4k, Избор, на, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на телевизор ддннп ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 62 26-09-2016 16:48
Избор на телевизор ibram ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 11 13-11-2015 18:18
Избор на телевизор :P Никибелята ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 13 18-03-2013 18:43
Избор на телевизор 3D ВеСеЛоТо_ПеРо ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 63 12-10-2012 08:01
Избор на телевизор тодордд ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 18 06-10-2012 19:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.