The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ДРУГИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 01-03-2012
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
"Към настоящата дата минималната работна заплата в България се равнява на 138,46 евро. Ирак, който бе изравнен със земята от и все още е арена на военни действия и всекидневни терористични удари, може да се похвали с минимална работна заплата в размер на 146,91 евро. Манипулаторите на народна хранилка биха обяснили този факт с наличието на петрол в близкоизточната страна, но не биха могли да обяснят как в Ливан, където петрол няма, минималната работна заплата е 247,02 евро. В Босна и Херцеговина, която не е член на ЕС и скоро няма да бъде, минималната работна заплата е в размер на 164,09 евро. В Папуа Нова Гвинея, която е изключително слаборазвита страна и разчита основно на земеделието, където са заети приблизително 72 % от трудоспособните на острова, минималната работна месечна заплата възлиза на 141,70 евро. "Икономическият гигант" остров Вануату се радва на минимална заплата в размер на 213,70 евро. Трябва да се отбележи, че 80 % от населението на острова е заето в селскостопанския сектор, а Вануату не е офшорна зона. Тринидад и Тобаго - 176,88 евро, Сейнт Винсент и Гренадини 151,02 евро, Сейнт Китс и Невис - 387,20 евро, Антигуа и Барбуда - 337,92 евро. При цялото ми уважение към тези страни се оказва, че папуасите получават по-високи заплати от българския роб. Гражданите на Перу и Еквадор, които са в списъка на държавите от Третия свят, получават по-високи заплати от българските трудещи се, съответно 178,04 евро в Еквадор и 151, 42 евро в Перу. Всъщност минималните работни заплати в държави от Третия свят са по-високи от тези в една държава - член на ЕС и НАТО. Веднага възниква въпросът за цените на хранителните продукти и комуналните разходи в горепосочените държави спрямо България. Към 2011г. потребителските цени в Перу са 10,34 % по-ниски от тези в България, а като цяло покупателната способност на средностатистическия перуанец е с 22,36 % по-висока от тази на българина. Ако за ток, газ, вода и смет българинът харчи средно 140 лв. на месец, то за същите киловати ток, куб. м газ и вода и изхвърлена смет перуанецът харчи 73 лв. или почти наполовина. Еквадорецът, който взема цели 40 евро повече на месец, купува литър мляко за 0,61 евро, а българинът - за 0,92 евро. Ако цената на билета за градския транспорт в европейска България е 0,50 евро, то за жителя на Еквадор този билет струва 0,20 евро и т. н. Ние дори не влизаме в критериите за държава от Третия свят, защото и там населението живее по-добре от нас. Покупателната способност в Тунис, чийто народ се вдигна на бунт поради лошите условия на живот, беше с 11,93 % повече от тази в България! Покупателната способност на населението в Босна и Херцеговина е с 35,56 % е по-висока от тази в България! Покупателната способност в Чили е с 44,44% по-висока от тази в България! Жителите на Ел Салвадор имат 10,36% по-висока покупателна способност от българските граждани! Гражданите на Хондурас имат 82,61 % по-висока покупателна способност спрямо българите! Иранецът има 39,75% по-висока покупателна способност от българина! Йорданецът, който обитава пустинята и държавата му е една от най-бедните в Близкия изток, притежава 13,67% по-висока покупателна способност от нас! Без да е член на ЕС и НАТО, "македонецът" има 6,92% по-висока покупателна способност от българина! Боливиецът има 75,03% по-висока покупателна способност от българина! В Доминиканската република покупателната способност на местните жители е с 46,84% по-висока от тази на българите! В Малави (държава от южна Африка) е с цели 82,51% по-висока, в Мексико - 79,28% по-висока, в Пуерто Рико - 147,08% по-висока и т.н. Ние сме една от най-бедните нации в света. По-бедни от повечето държави от Третия свят. Кой е виновен за това?"
има ли смисъл да коментираме? и не ми казвайте че трябват 100 години за да се усети някакво подобрение на качеството на живот. ирландия за 30г -една от най бедните страни стана една от водещите в европа. сега го позакъса малко но ще се съвземе. а тук от година на година все по зле и по зле.
по повод на бонусите- нека взимат добри пари ама да не крадът. аз съм за всички да взимат хубави заплати или бонуси го наречете. защо се гледа постоянно в джоба на другия?
забелязвам от известно време една тенденция. властта посочва с пръст кой е виновен и се почва едно писане по вестници и форуми колко е виновен. особено актуален е въпроса за търговците. те за всичко са виновни. виновни че взимат някаква печалба. за да ти докарат хляба до вратата търговеца ще си сложи печалба - съвсем естествено е. а защо не задавате въпроса - "аз защо имам толкова малко пари че не мога да си позволя да ми докарват хляба до къщи?" защо нямам пари да сипя бензин в колата? кой е виновен, търговеца че вдигнал бензина или държавата че не ми осигурява подходящи условия за труд за да изкарам пари?

Последно редактирано от dolby : 01-03-2012 на 06:13
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dolby за този полезен пост :
Rabin (01-03-2012)
  #12  
Стар 01-03-2012
Аватара на vgavrilov
vgavrilov vgavrilov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: Благоевград
Мнения: 166
Благодари: 12
Получил благодарност:
36 пъти в 24 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
по повод на бонусите- нека взимат добри пари ама да не крадът
Само по себе си, това е кражба, макар и узаконена.

На фона на масова немотия, всеки докопал се до властта само краде.
Дори и да е откраднал малко - пак краде, е така, за всеки случай да си има парици.

Българския политик, за разлика от даваните за пример западни такива, дори и да е хванат в кражба, ще отрича до последно, и пред камерата ще клепа другия дето е крал с него, а в съда ще получи най-много условна присъда, та да си харчи парите спокойно.

Не виждам скоро оправия докато има алчнотия.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 01-03-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
има ли смисъл да коментираме?
забелязвам от известно време една тенденция. властта посочва с пръст кой е виновен и се почва едно писане по вестници и форуми колко е виновен. особено актуален е въпроса за търговците. те за всичко са виновни. виновни че взимат някаква печалба. за да ти докарат хляба до вратата търговеца ще си сложи печалба - съвсем естествено е. а защо не задавате въпроса - "аз защо имам толкова малко пари че не мога да си позволя да ми докарват хляба до къщи?" защо нямам пари да сипя бензин в колата? кой е виновен, търговеца че вдигнал бензина или държавата че не ми осигурява подходящи условия за труд за да изкарам пари?
обикновен монополистично бананов див капитализъм. защо ли в русия са 2 пъти по-евтини горивата, а техните заплати и пенсии са в пъти по-високи от нашите? има ли в България друг , освен руски енергиен монопол ?
никой не пита собствениците на вестници и аптеки как са придобили първия милион - това са забранени въпроси.
бареков скъса като парцал един вестник собственост на олигарси и от лекарствената мафия и вече ще го изядат , че казал някаква истина.
оневиниха мафиоти и взривовете започнаха отново.
как да ни харесват в европа - то ако съдът не оневини убийците, ами ще си платят на марин-първанов да ги помилва
България много прилича на държава , ама до там.
уви все пак ми е Родина, а съм независим депутат - от мен нищо не зависи.


а щях да забравя, къде е главният мелиоратор - ахмед демир доган? нали получи 1 200 000 лв. хонорар като мелиоратор , може би заради язовирите със скъсващите се стени ?

Последно редактирано от yavor1 : 01-03-2012 на 11:21
Отговори с цитат
  #14  
Стар 01-03-2012
Аватара на Sisyphus
Sisyphus Sisyphus е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Залцбург
Мнения: 535
Благодари: 147
Получил благодарност:
207 пъти в 101 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Бареков като е такъв борец срещу олигарсите да каже нещо и за своя чорбаджия.
Всички са един дол дренки.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 01-03-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Лесно е да върнеш 10 бона, когато си чопнал 200. 'фърляй брашно, пра'и мъгла; поредния кьорфишек на Дянков/Борисов.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Канал3Бонусите, на, тунеядците


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Тенис: Бойко Борисов по Канал3 - наживо Джак СПОРТ 1 29-08-2010 21:28


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.