The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-06-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ - СТУДЕН ЯДРЕН СИНТЕЗ

специално за енергетика-фен
СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ - СТУДЕН ЯДРЕН СИНТЕЗ




Студен синтез – първата инсталация “E-Cat” по технология на Андреа Роси бе предадена на клиент в Германия през май15 юни 2013, Торстен Шмит

ExtremNews научи тази седмица от Хартмут Доблер, управител на немската фирма E-Cat-Deutschland GmbH, че през май е била предадена на клиент първата инсталация с мощност 1 MW. Още това лято клиенти, които имат интерес да закупят такава инсталация, ще имат възможност да посетят доставената инсталация и да я разгледат. Но държавната служба, която издава разрешения за експлоатация на технически съоръжения, е причината, поради която 1 MW-ватовта инсталация може да се появи на пазара вероятно едва през 2015 / 2016 г., което се обяснява с високите стандарти по отношение на безопасността в Германия. Това е и причината, поради която доставката на по-малките домашни” ECAT-устройства (10 kW), които практически са готови, може да стане едва след като 1 MW-овият промишлен вариант докаже своята надеждност.

На 20 май 2013 международен екип от 7 учени от три реномирани европейски университета потвърди, че технологията E-Cat на Андреа Роси функционира.

E-Cat (Energy Catalyzer) бе представен на прес-конференция през 2011 г. от италианския инженер Андреа Роси заедно с неговия колега Серджо Фокарди. Това устройство функционира на принципа на студения синтез. В Интернет се обяснява, че при това ядра на водород и никел се свързват до мед. Медта има по-ниско енергийно състояние от никела и излишната енергия се освобождава във формата на топлинна енергия. Целият процес е невероятно ефективен и може да нагрее всякаква течност, която преминава през инсталацията. На единица тегло тази технология е най-малко 100 000 пъти по-ефективна от която и да е друга известна реакция с изгаряне. Извършва се транс-мутация от никел в мед.

При промишлената инсталация от 1 MW в стандартен контейнер са инсталирани 100 E-Cat модула по 10 kW (плюс 6 резервни модула). Произведената в E-Cat топлина се използва в затворен воден цикъл и може да се използва за различни цели, Например за директно подгряване на вода.







Макар че при лабораторни тестове бе доказано, че тази технология се нуждае от подаване само на малко външна енергия и понякога може да работи и напълно автономно, за по-сигурно при E-Cat, който работи на ток, се приема фактор на ефективност COP=6. Това означава, че за всеки термично произведен киловат трябва да се подаде 1/6 електрическа енергия. Регулирането се извършва автоматично със софтуерно управление.

Както съобщава управителят Доблер, първата инсталация от 1 MW е била пусната в експлоатация в САЩ през 2011 г. През септември 2012 е бил издаден СЕ-сертификат за безопасност от международното инженерно бюро и орган за проверка SGS със седалище в Женева. По този начин бе дадена зелена светлина за въвеждането на европейския пазар.

През октомври 2012 температурният диапазон бе разширен от 120°C на 600°C. E-Cat за 600°C вероятно ще може да бъде доставян от края на 2013 г., но само във версията от 1 MW. Скоро след това ще може да се доставя и E-Cat 1 MW, задействан с газ.


На въпроса кога инсталацията ще може да се получава в Германия, Доблер каза: “Първата инсталация за 1 MW беше предадена през май на частен клиент. Лица, които подпишат декларация за намерение за покупка, ще могат от средата на годината да посетят и да разгледат тази инсталация. Водим в Германия преговори за подписване на договори за първите инсталации с мощност 1MW.”

Ето сайта на E-Cat Германия, където ще бъдат публикувани информации за това кога ще започнат продажбите на E-Cat:

www.e-cat-deutschland.de.

От г-жа инж. Ута Щехл научихме за малкия вариант Home-ECAT (10 kW), че той технически е готов, но сертификацията създава проблеми. Понеже става въпрос за съвършено нова технология, за нея още няма стандарти за проверка и изпитване. По тази причина първо трябва да се утвърди промишленият вариант за 1 MW, при който обаче се поставят големи изисквания към обслужващия персонал. Затова до пускането на пазара ще мине поне още една година.

Ута Щехл казва още: "Малкият 10-kW-ECAT е голям колкото компютър и може да се свърже към всяка отоплителна инсталация. Той подгрява водата, така че наличното отопление не се включва. Междинен резервоар би повишил ефективността, понеже включване и изключване на E-CAT потребява повече енергия, поради което той е относително инертен."




Видеоклиповете за E-Cat са тук:

http://www.e-cat-deutschland.de/media.html

Източник:
http://www.extremnews.com/berichte/w...4f0146f035936a


http://freie-energie.jimdo.com/
Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на yavor1 за този полезен пост
Geryl (24-06-2013), Rafaello (24-06-2013), register (24-06-2013), shamarasat (23-06-2013), анти (24-06-2013), Зелен (24-06-2013)
  #2  
Стар 24-06-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз не вярвах, че някога ще го пуснат това в действие. Ако статията не е лъжа, ни очаква бум в много области на науката и машиностроенето. Само се замислете какви могат да бъдат приложенията. По зелена енергия от това здраве му кажи.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rafaello за този полезен пост :
АТАНАС15 (24-06-2013)
  #3  
Стар 24-06-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rafaello Вижте мненията
И аз не вярвах, че някога ще го пуснат това в действие. Ако статията не е лъжа, ни очаква бум в много области на науката и машиностроенето. Само се замислете какви могат да бъдат приложенията. По зелена енергия от това здраве му кажи.
аз също съм голям скептик, ама все се надявам да не съм прав, поради което съм постнал материала.
все пак ако това стане реалност, то ще има истинска свобода , няма кой да те притиска .
дано стане, въпреки че световната и нашата енергийна мафия би започнала и 3-та световна война, само да не стигне евтина енергия до човека

ще почнат едни лакардии, че не сме готови, че ще има съкращения, че ще се закриват производства, че ще настъпи световен хаос и други подобни бла бла бла
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24-06-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Първата снимка е реактор за горещ термоядрен синтез. Има опити от преди да се родя. Засега работят за някоя и друга секунда, и после спират. Втората е на гръмнала звезда. Дали да не си проверяваме източниците?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24-06-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
аз също съм голям скептик, ама все се надявам да не съм прав, поради което съм постнал материала.
все пак ако това стане реалност, то ще има истинска свобода , няма кой да те притиска .
дано стане, въпреки че световната и нашата енергийна мафия би започнала и 3-та световна война, само да не стигне евтина енергия до човека

ще почнат едни лакардии, че не сме готови, че ще има съкращения, че ще се закриват производства, че ще настъпи световен хаос и други подобни бла бла бла
Определено това ако е истина ще промени живота ни. Аз лично си мисля, че към по-добро. Но ще видим, времето ще покаже. В рудодобивната промишленост също ще има трусове. Представяте ли си, колко чист мед ще се отделя при реакцията. А той по принцип се добива много трудно и е в много малък процент в рудата. Цените на никела ще скочат до небесата, всичко живо ще се втурне да вади никел. Време беше да се направи нещо подобно, което коренно да промени начина, по който се прави всичко. Представете си неограничена енергия в дома, в колата, на работа. Много технологии ще отпаднат, много ще се появят (такива, които до сега са биле неприложими, заради енергоемкостта си).
Наистина се моля, това да е истина, а не поредния кьорфишек.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-06-2013
klm klm не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 163
Благодари: 10
Получил благодарност:
67 пъти в 43 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Първата снимка е реактор за горещ термоядрен синтез. Има опити от преди да се родя. Засега работят за някоя и друга секунда, и после спират. Втората е на гръмнала звезда. Дали да не си проверяваме източниците?
За това си абсолютно прав!
Първата снимка е преди синтеза, а втората, от галерията на Хъбъл, е след синтеза
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-06-2013
азбе азбе не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 79
Благодари: 0
Получил благодарност:
22 пъти в 13 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Информация за тази инсталация има по чуждите форуми преди повече от половин година. Пусната е експериментално в университета където е разработена и се продава на желаещи. За захранване на отделни къщи цената е малко по-висока от възможностите на българите със заплата около 500 лева но важното е че вече има такава възможност - чао на скъпото топло от топлофикация и малък разход на ток.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-06-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Toва нещо вече обиколи форумите 2 пъти, още миналата година. А дано. Като бях малък уж бяха измислили лекарство с/у СПИН, пълно излекуване. Дори пациентите били с още по-яка имунна система. Уж.
Ядрените трансформации са здраво радиокактивни, това да го оставиш в ръцете на Сулю и Пулю... нещо поредната греда ми се види. Дано не съм прав.
Поне махнете подвеждащите картинки горе, че яко простеем така както е в момента.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-06-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Toва нещо вече обиколи форумите 2 пъти, още миналата година. А дано. Като бях малък уж бяха измислили лекарство с/у СПИН, пълно излекуване. Дори пациентите били с още по-яка имунна система. Уж.
Ядрените трансформации са здраво радиокактивни, това да го оставиш в ръцете на Сулю и Пулю... нещо поредната греда ми се види. Дано не съм прав.
Поне махнете подвеждащите картинки горе, че яко простеем така както е в момента.
постнах го защото пише че първата инсталация е продадена и се тества, иначе има инфо за цена от 500$ + касета от 10$ за 6 месечна употреба.
има и слухове , че в гърция ще има завод за E-Cat HT2 генератори.
снимките може само мод да ги махне, минал е 1/2 час от постване на инфото.
нали си наясно, че надеждата за малко свобода от енергийната мафия, умира последна
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-06-2013
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Talking

Това е една много стара разработка на Е. Ферми ("Изгубените открития" на Джери Василатос). Ядреното лоби и петролните олигарси пречат на внедряването. Предполагам, след подписването на договорите за строеж на Белене, студеният синтез ще се популяризира
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на dodo_pv за този полезен пост
register (25-06-2013), колю (26-06-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ЕНЕРГИЯ, свободна, СИНТЕЗ, СТУДЕН, ЯДРЕН


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Балканика ТВ свободна от 02.12. на 39 фолкръм ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 9 20-04-2013 11:15
Зелената енергия и зеления хайвер БатеГойко Дъра-Бъра 212 15-07-2012 17:26
HTC Edge е първият 4-ядрен смартфон ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 15-11-2011 13:14
Toshiba анонсира телевизор със 7-ядрен процесор uniqad ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 2 09-04-2011 23:13
FIT tv 75e, засега е свободна heracle СВОБОДНИ ТВ-ПРОГРАМИ 0 14-04-2009 23:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.