The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Забавно

Забавно Тук може да се помайтапите със забавни линкове от интернет.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19-06-2011
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране Бойко: Безработни сте - търсят се овчари

Бойко Борисов посъветва младите, които имат желание за работа, а не могат да си намерят такава, да станат овчари. Това се случи вчера във Варна, след въпроси от студенти към премиера.

"Какво трябва да мотивира младите и образовани хора, за да останат в малките населени места?" Този въпрос зададе на премиера Бойко Борисов студентката по международни икономически отношения Галина Шишкова. Това стана по време на гореща дискусия, на която премиерът беше лектор в стартиралия проект за развитие на селските области в страната на работилница за бъдеще на България и фондация "Конрад Аденауер", която се състоя във вила "Марциана" в девненското село Падина.

"Аз съм против това изкуствено мотивиране. Мен, сиракът, кой ми е помогнал или толерирал, за да вляза в политиката, след това да стана кмет и премиер", каза Борисов. "Ако си активен, винаги ще си намериш мястото. Даром нищо не се дава, а с работа и амбиция те оценяват накрая", каза премиерът.

Той сподели, че 5 години, докато имал охранителна фирма и пазели царя, сам си е карал колата, за да няма катастрофи и инциденти и сам си я миел вечер. "Има безработни, а ето, търсят се толкова много овчари. Агнешко месо и зеленчуци се купуват и навън," каза Бойко Борисов в отговор на въпроса на студентката.

"Толерирането е грешно, ние създаваме условия за равен старт. Един отива на върха, но важното е останалите да влязат в класацията", допълни Борисов.

Политиката определя бъдещето на държавите, каза още Борисов. Според него през последните 20 години всякакви хора са влезли в политиката и по тази причина "политика" стана мръсна дума. По думите му изразът на политиката са партиите. Борисов посочи, че всяко залитане на партия води до катастрофа. Чуете ли думите независим и надпартиен, това означава много зависим и много партиен, каза премиерът.
http://www.moreto.net/novini.php?n=137134
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19-06-2011
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

По-добре той да хване гората, че ми писна от просташкото му и елементарно поведение, изказвания и действия.
То не бе простотия, то не бе тъпи изказвания, то не бе промени в позицията по 10 пъти на ден, то не бе:"Бонжуар".
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19-06-2011
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
По-добре той да хване гората, че ми писна от просташкото му и елементарно поведение, изказвания и действия.
То не бе простотия, то не бе тъпи изказвания, то не бе промени в позицията по 10 пъти на ден, то не бе:"Бонжуар".
да но ме докарва до момент в който не знам аз ли съм изтрщял или той?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19-06-2011
Аватара на Венци
Венци Венци не е на линия
IP BOX 910
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 123
Благодари: 46
Получил благодарност:
29 пъти в 19 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Че то останаха ли овце в България?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19-06-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Мъхъъ
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19-06-2011
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
да но ме докарва до момент в който не знам аз ли съм изтрщял или той?
Купи си 10 депутати ренегати и пей сърце
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19-06-2011
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Мъхъъ
Я вземи да ни осветлиш малко , каква е платата и всичко на "честна дума" ли е?
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19-06-2011
Аватара на Ивайло Цанков
Ивайло Цанков Ивайло Цанков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: София
Мнения: 494
Благодари: 18
Получил благодарност:
146 пъти в 111 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране Паметник на овчаря - Люцерн

Отговори с цитат
  #9  
Стар 19-06-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Я вземи да ни осветлиш малко , каква е платата и всичко на "честна дума" ли е?

Всичко зависи от региона и самия овчар/пастир или както се нарича, дали има конкуренция и не на последно място колко животни извежда.
В случая в селото където имам наблюдение, взема по 5лв. на овца на месец и някакво количество зърно заради овена.И преди да са тръгнали да се смеят повечето заради "овена" ще обясня че на определена бройка овце самия овчар има лично негови си овни които да заплождат овцете понеже в повечето случаи хората имат по една-две овчици и е нерентабилно да си отглеждат и мъжки а той е жизнено необходим за прираста понеже тези овчици се отглеждат не за мляко а за агнета.При няколко единични бройки овце да се отглеждат за мляко е неизгодно и невъзможно така че остава за агнета които в повечето случаи са за лично ползване по Гергьовден или друг празник.Овчаря поема и остригването на животните като вълната остава за него и евентуално й търси пазар като в същото време това е много специфична стока която се изкупува за без пари.
Ето един пример как за да си докара около 500лв/мес. то въросния оператор на биологична единица трябва всяка сутрин да тръгва със стотина животни, цял ден да върви с тях в студ, жега, дъжд или вятър и да ги прибира вечер.Трябва да познава всяко едно животно на кого е и да има и познанията по ветеринарство защото ако се случи някоя овца да ражда на полето да може да й даде съответната помощ или ако има някакъв проблем с животното да го хване на време и да съобщи на стопаните й които в повечето случаи са стари хора без мобилни телефони и АТВ-та да дойдат на момента което автоматично означава че сам взема решенията.
Не на последно място е да бяга като луд около тях или с помощта на каракачанки да ги води по маршрут при който да не позволява да влезят в ниви или парцели с насаждения защото а ги изтърве и после ще се съсипе да плаща.Трябва да познава физиологита на животните и да подбира съответната им храна респективно пасища които да не им навредят.
Общо взето това е част от "длъжностната характеристика" на овчаря която е мноооого по-дълга.
И крайната сметка, за 500лв трябва като идиот да бягаш един месец след 100 овце без събота и неделя и без празници и делници.
При фермите въпроса стои още по-сложно защото там вече задълженията са повече като там влиза и почистване и доене било то на ръка или с агрегат а неправилното доене и лоша хигиена може да доведе до мастити по млекодайните животни и тяхното бракуване което е голяма икономическа загуба.Там заплащането е по-голямо но няма квалифициран персонал и фермерите много се оплакват от това.
Така че "ходи да пасеш овцете" на пръв поглед е много елементарна работа която може да я върши всеки но при взиране в спецификата на работата въобще ама въобще не е така.Повечето хора в градовете,всички политици и хора във властта не са виждали животни на живо с изключение на кучета Чау-чау или Пинчер както и Ангорска или Персийска котка и ги е страх от една овца или крава защото си мислят че ще ги ухапе
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители (7) благодарят на Въйко за този полезен пост
blinderix (19-06-2011), klintan (19-06-2011), netman (19-06-2011), Златанов (19-06-2011), КостовБГ (19-06-2011), Онджичек (20-06-2011), Паоло Гети (19-06-2011)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Безработни, бойко, овчари, се, сте, търсят


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Тенис: Бойко Борисов по Канал3 - наживо Джак СПОРТ 1 29-08-2010 20:28
Бойко Борисов и Георги Първанов в телевизионен дуел Джак Дъра-Бъра 8 18-06-2010 22:52
Бат Бойко на разпятие по Нова Тв Джак ДРУГИ 4 07-11-2009 18:25
Самият Бойко Борисов - гост по актуални теми в “На 4 очи” ТИНТИН ДРУГИ 0 10-07-2009 14:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.