The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Кабелни [DVB-C] оператори в България > Оператори в гр. ПЛОВДИВ

Оператори в гр. ПЛОВДИВ Неофициален форум за кабелен оператори Евроком, CableTEL и други в гр. Пловдив !

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #161  
Стар 06-07-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pzhekov Вижте мненията
Не те разбрах.Ако имаш предвид,че пиша без да чета,никъде нищо не пише,защо са спрени HD каналите при положение,че миналата седмица работеха.
Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
На 810 mhz hd каналите са 720 с модулация 64 qam , а на 818-1080 с модулация 256 qam, като сонито явно има проблем с 256 qam модулацията и не ги отваря.
Цитирай:
Първоначално написано от бахретин Вижте мненията
А модулацията може ли изобщо да се променя при ръчно сканиране примерно ? Простете за невежеството.
Цитирай:
Първоначално написано от gogo0 Вижте мненията
на това сони неможе
Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
На сонито не може, може би поради причината че поддържа до 64 qam и няма нужда от тази функция И аз се тормозя с 32v4500 и ми е голяма мъка че не бачкат тия канали....
Цитирай:
Първоначално написано от harko77 Вижте мненията
И моя е така 37V5500 ... ... а комшията с филипса ги хваща всички даже и тия с 1,2,3 часа закъснение
Дали пиша само за да се заяждам, според теб?
Очевидно от ДЦЦ са сменили модулацията на 818МХз от 64 на 256 qam, явно с цел да наблъскат повече неща или поне да вдигнат качеството, а сонитата ви не поддържат модулация над 64 qam.
Вариантите са няколко, или им теглиш майн*те, или сменяш ТВ-то, или си взимаш операторски приемник, или си взимаш истински приемник.

Последно редактирано от Чък Норис : 06-07-2010 на 16:06
Отговори с цитат
  #162  
Стар 06-07-2010
pzhekov pzhekov не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 42
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Миналата седмица когато другите се оплакваха в тази тема,че не могат да отворят каналите защото са 256 qam аз си ги гледах нормално и си мисля,че проблема не е от това.
Отговори с цитат
  #163  
Стар 06-07-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pzhekov Вижте мненията
Миналата седмица когато другите се оплакваха в тази тема,че не могат да отворят каналите защото са 256 qam аз си ги гледах нормално и си мисля,че проблема не е от това.
Как си ги гледал като тунера на сонито ти не поддържа 256 qam?
Отговори с цитат
  #164  
Стар 06-07-2010
pzhekov pzhekov не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 42
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да,гледах ги всичките които са на 818,000 (NatGeo HD,Eurosport HD,Luxe HD и Planeta HD) работеха идеално и сега от събота някъде не работят.Виж на предната страница съм написал коментар че ми работи
Цитирай:
Първоначално написано от pzhekov Вижте мненията
Planeta HD от коя я има в мрежата на DCC,аз чак сега проверих.Балъците нека да дават 50 лева на Blizooo,на нас ни е безплатна,много добра новина
Още тогава когато се оплакваха другите,че не могат да ги гледат аз ги гледах.Надявам се,че телевизора ми поддържа 256 qm и са ги спрели временно.
Отговори с цитат
  #165  
Стар 07-07-2010
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,041
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
Post

Първо - писал съм до Сони България относно проблема с HD каналите, отговорът им е от вида "Не знаем, ще питаме техническия отдел и ще ви пишем"
Второ - по въпроса с предплащанетo - услугите на фирмата са с гарантирано доставяне, без месечно отчитане и не са задължителни. При настоящите условия в държавата ни, собствениците са преценили, че е по-рентабилно първо да приберат парите за услугата и после да я доставят, а не след дъжд качулка да си търсят кирливите 15-30 лева после чрез съдии и т.н . Колегата по-горе е закъснял с 2 дни след крайния срок, който е до последния работен ден от предходния месец, тоест СРОК ЗА ПЛАЩАНЕ НЯМА - ВАЖНО Е ДА Е ПЛАТЕНА ТАКСАТА ПРЕДИ ДА Е ЗАПОЧНАЛ МЕСЕЦА ,ЗА КОЙТО ТЯ СЕ ОТНАСЯ. Ако закъснееш да си платиш тока ,не стига че текат лихви (които са незаконни), не само че ти го спират ами ти искат и 60 лева да ти го пуснат в същия ден. Те за какво ги взимат тези пари? Има общи условия, които никой - повтарям НИКОЙ не съм видял досега да е прочел при ново включване, а после фирмата била обирала хората. Пък и не съм чул досега да има някъде абонамент да се заплаща СЛЕД ПОЛУЧАВАНЕ НА УСЛУГАТА. ВСИЧКИ МОБИЛНИ ОПЕРАТОРИ В БЪЛГАРИЯ + БТК ВЗИМАТ ТАКСИТЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
И четвърто - относно майните и HD каналите Фирмата продава собствени HD set top box за които си има и поддръжка. Други устройства не се поддържат.Ако по някакъв начин такова устройство работи - радвайте
-Не ме разбирайте погрешно - Това че работя в DCC не означава че я защитавам. Не съм женен за фирмата. И аз съм против глобата, но не само нашата но и на EVN , CEZ , EON, MTEL!! . И на мен не ми работят HD каналите, и на мен не ми се дават 300 кинта за HD приемник Никого не убеждавам и никого не защитавам. Това са моите разбирания, Това и казвам! Peace!!!

Последно редактирано от TUISTERa : 08-07-2010 на 10:11
Отговори с цитат
  #166  
Стар 08-07-2010
penkoi penkoi не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 24
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ТВ-то като има ХД тунер що да не го ползвам.
Отговори с цитат
  #167  
Стар 08-07-2010
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,041
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от penkoi Вижте мненията
ТВ-то като има ХД тунер що да не го ползвам.
Никой не е казал да не го ползваш, пък и не е забранено от DCC. Въпроса е, че не са длъжни да ти поддържат услугата при положение че не ползваш тяхно устройство
Отговори с цитат
  #168  
Стар 09-07-2010
б.николов б.николов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Никой не е казал да не го ползваш, пък и не е забранено от DCC. Въпроса е, че не са длъжни да ти поддържат услугата при положение че не ползваш тяхно устройство
Добре де, приятелю, разбрах, че работиш в ДКК..., но имам един въпрос към теб.
Кога, даващата ти работа компания ще започне да работи с декодиращи карти, които да се включват към телевизорите, за да не се ползват долнокачествените цифрови тунери предлагани от нея?
Може би, когато си продаде всичките броики ли?
Отговори с цитат
  #169  
Стар 09-07-2010
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,041
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Такава информация нямам. Ако получа ще пиша. Картите за които говориш знаеш ли за кои канали се отнасят? 4 канала - HBO пакета. За който трябва да плащаш 11 лева допълнително ако приемем че не ползваш приемник на DCC ами само телевизора. Тези карти са само да отключат тези 4 канала. Всичко останало си работи и с тях и без тях. Ако държиш на HBO , мисля че тв тунера няма да може да го изкара по-добре от set top box-а . Другите канали да, но точно тези 4 при мен поне предават просто перфектно на приемника. Така че, в момента ревеш за HBO, което после като ти кажат, че трябва да заплащаш допълнително, пак ще почнеш да ревеш
Отговори с цитат
  #170  
Стар 09-07-2010
harko77 harko77 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 44
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мен ме интересува повече защо не работи приемника ми за ХД програмите цяла шапка пари им дадох тогава ще чакам отговора от сони с нетърпение дано не забравиш да го споделиш
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dccПловдив, Канали, на, Параметри, Цифровите


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Параметри на цифровите кабеларки в Пловдив. uplevel Оператори в гр. ПЛОВДИВ 27 23-11-2021 22:38
Sky Link нови параметри и канали berks НОВИ ЧЕСТОТИ 1 29-09-2010 16:14
Параметри на цифровите канали на Евроком dodo_pv Оператори в гр. ПЛОВДИВ 30 18-09-2010 16:46
Цифровите канали изчезнаха?! Уейнгро ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 21 21-06-2010 15:55
Параметри на цифровата платформа на Кейбълтел Пловдив uplevel Оператори в гр. ПЛОВДИВ 3 24-03-2009 16:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.