The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-06-2015
спед спед не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2015
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос за линенен мотор

Здравейте. От скоро се запалих по спътниковата телевизия. Имах в мазето една парабола 1.20м купувана преди десетина години за други цели та реших да я подкарам. Направих си солидно полярно окачване на лагери, намерих втора ръка приемник ехосмарт 771, взех някакъв евтин конвертор, закрепих антената на стойка с три разпънки на село в двора. Нацелих полярната дъга и хванах петнайсетина спътника, може и още но нямах време. Останах доволен от резултата но ми омръзна да въртя винта за местене на антената и се замислих за линеен мотор. Не ми стана ясно дали този мотор и приемника който имам са достатъчни и http://satcom-bg.net/product.php?id_product=344 или ми трябва и позиционер? Доколкото разбрах този мотор има вградена електроника и не ми трябва позиционер или се лъжа и как става връзването на мотора с приемника? Нямам желание до влагам по големи средства за мотор понеже никой не живее на село и могат да откраднат мотора барбар с антената и окачването за вторични.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 09-06-2015
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,394
Благодари: 1,615
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от спед Вижте мненията
Здравейте. От скоро се запалих по спътниковата телевизия. Имах в мазето една парабола 1.20м купувана преди десетина години за други цели та реших да я подкарам. Направих си солидно полярно окачване на лагери, намерих втора ръка приемник ехосмарт 771, взех някакъв евтин конвертор, закрепих антената на стойка с три разпънки на село в двора. Нацелих полярната дъга и хванах петнайсетина спътника, може и още но нямах време. Останах доволен от резултата но ми омръзна да въртя винта за местене на антената и се замислих за линеен мотор. Не ми стана ясно дали този мотор и приемника който имам са достатъчни и http://satcom-bg.net/product.php?id_product=344 или ми трябва и позиционер? Доколкото разбрах този мотор има вградена електроника и не ми трябва позиционер или се лъжа и как става връзването на мотора с приемника? Нямам желание до влагам по големи средства за мотор понеже никой не живее на село и могат да откраднат мотора барбар с антената и окачването за вторични.
Не ти трябва позиционер за този мотор, той е с вграден такъв и се управлява чрез приемника ти с DiSEq 1,2.
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 09-06-2015
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,886
Благодари: 1,004
Получил благодарност:
695 пъти в 453 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Леко късичък ще дойде за тази антена.
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 09-06-2015
спед спед не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2015
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В смисъл няма да може да върти на много градуси ли? Това мисля да го коригирам с дължината на рамото на окачването. Свързването на мотора с приемника само чрез коаксиалния кабел който отива към конвертора ли се осъществява?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 09-06-2015
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,394
Благодари: 1,615
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от спед Вижте мненията
В смисъл няма да може да върти на много градуси ли? Това мисля да го коригирам с дължината на рамото на окачването. Свързването на мотора с приемника само чрез коаксиалния кабел който отива към конвертора ли се осъществява?
Направиш ли го , може да не те изкара дълго мотора, иначе свръзването е само с коаксиал..
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
  #6  
Стар 09-06-2015
спед спед не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2015
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за отговорите, значи ще стане пък ако се счупи ще го оправя. Разполагам с нужните машини в работата просто ми трябва основата и предполагам ще мога да направя доработки за да не се чупи повече. Предполагам че само електрониката ще ми е достатъчна и останалото ще си направя сам, но при тази цена пък какво му плащаш.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
въпрос, За, линенен, мотор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
въпрос за настройка на мотор - с повишена трудност :) harryzz МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 19 18-09-2013 09:18
Колеги, здравейте! Имам въпрос относно работата на SkyStar HD USB с мотор и Diseq ? ventsiguy КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 9 24-01-2012 01:42
HH мотор vs Полярно окачване + линеен мотор Ставриев МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 11 20-12-2011 21:12
Въпрос за DVBViewer и Н-Н мотор Светльо90 КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 3 01-11-2011 15:32
мотор biser МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 3 03-12-2010 23:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.