The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 08-02-2012
MichXXX MichXXX не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гърга Питич Вижте мненията
Пич,аз антена(и) си има,а за беседка ми е рано в тоя студ



За твое сведение,тук в Хасково един колега продаваше една руска-2.10,която е в пъти по-добра от твоята за 100лв и 1/2 годнина не можа да я продаде.... Така че-keep dreaming
Аха разбирам. В Хасково нещата стоят различно. Там 100 лава са много пари. Всеки има право на избор.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 08-02-2012
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,960
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MichXXX Вижте мненията
Така е произвеждат се в Пещера, но фирмения им магазин през 1994 беше в Пазарджик по спомен. Не съм претендент да познавам фирмента им структура, просто името, което използват идва от Па/зарджик/ и /сат/елит доколкото знам. Бих бил благодарен, ако поясниш защо светилата на сателитната техникиа в БГ никога не купуват такива антени,че ми стана интересно
Защото не им се плащат човешки животи заради тези летящи тенекии, разрови назад във форума да намериш колко има излетели от ринговете при бури и колко има сгънати.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 08-02-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,892
Благодари: 1,726
Получил благодарност:
5,186 пъти в 2,339 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MichXXX Вижте мненията
Аха разбирам. В Хасково нещата стоят различно. Там 100 лава са много пари. Всеки има право на избор.
прав си!въщльовците са си въшльовци навсякъде....
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 08-02-2012
Аватара на зизо
зизо зизо не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Хасково
Мнения: 203
Благодари: 229
Получил благодарност:
35 пъти в 20 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гърга Питич Вижте мненията
Пич,аз антена(и) си има,а за беседка ми е рано в тоя студ



За твое сведение,тук в Хасково един колега продаваше една руска-2.10,която е в пъти по-добра от твоята за 100лв и 1/2 годнина не можа да я продаде.... Така че-keep dreaming
А продадох я и сега съм Triax TD110.
__________________
HD COMBO GOLDEN INTERSTAR VOYAGER 2-Triax TD-110- Motor Optibox DM2400-Triax TD 88-1 x 60cmБог да пази България
Отговори с цитат
  #15  
Стар 08-02-2012
Аватара на зизо
зизо зизо не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Хасково
Мнения: 203
Благодари: 229
Получил благодарност:
35 пъти в 20 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MichXXX Вижте мненията
Аха разбирам. В Хасково нещата стоят различно. Там 100 лава са много пари. Всеки има право на избор.
Много са особено като ги нямаш.
__________________
HD COMBO GOLDEN INTERSTAR VOYAGER 2-Triax TD-110- Motor Optibox DM2400-Triax TD 88-1 x 60cmБог да пази България
Отговори с цитат
  #16  
Стар 08-02-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MichXXX Вижте мненията
Така е произвеждат се в Пещера, но фирмения им магазин през 1994 беше в Пазарджик по спомен. Не съм претендент да познавам фирмента им структура, просто името, което използват идва от Па/зарджик/ и /сат/елит доколкото знам. Бих бил благодарен, ако поясниш защо светилата на сателитната техникиа в БГ никога не купуват такива антени,че ми стана интересно
защото , въпреки рекламите по света и у нас, не са издържани технически , не са ветроустойчиви и не им е поставен надпис, че са опасни за здравето и живота на преминаващите около монтираните сателитни, летящи антени на така прехвалената от теб фирма
може би трябва в описанието да се упомене, че не е препоръчително монтиране над 1.5м височина от земната повърхност

чети, чети то може и от полза да ти е
Отговори с цитат
  #17  
Стар 08-02-2012
MichXXX MichXXX не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Защото не им се плащат човешки животи заради тези летящи тенекии, разрови назад във форума да намериш колко има излетели от ринговете при бури и колко има сгънати.
Мерси това вече е нещо конкретно. В техническите параметри които публикувах мисля,че има вятърно натоварване. Идеята е да се помогне на хората решили да ползват тези антени, а не да злословим по един или друг начин. При добро укрепване и съобразен с местоположението монтаж не би следвало да има проблем. Ще публикувам снимка на 220см скоро както сме я монтирали през 1994 и още стои не е мръднала. При мен е на нивото на 3-ти етаж. По големите огледала най-добре е да са на ниски етажи поради вятърното натоварване за по високите има други решения. Допълнителното укрепване е задължително!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 08-02-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MichXXX Вижте мненията
Мерси това вече е нещо конкретно. В техническите параметри които публикувах мисля,че има вятърно натоварване. Идеята е да се помогне на хората решили да ползват тези антени, а не да злословим по един или друг начин. При добро укрепване и съобразен с местоположението монтаж не би следвало да има проблем. Ще публикувам снимка на 220см скоро както сме я монтирали през 1994 и още стои не е мръднала. При мен е на нивото на 3-ти етаж. По големите огледала най-добре е да са на ниски етажи поради вятърното натоварване за по високите има други решения. Допълнителното укрепване е задължително!
ако си близък с фирмата, препоръчай им използване на шайби с по-голям диаметър за укрепване на чинията към ринга, поне малко да се доближат до ветровите условия за нашия географски пояс
Отговори с цитат
  #19  
Стар 09-02-2012
MichXXX MichXXX не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor Вижте мненията
ако си близък с фирмата, препоръчай им използване на шайби с по-голям диаметър за укрепване на чинията към ринга, поне малко да се доближат до ветровите условия за нашия географски пояс
Надявам се да влизат в този форум и да си вземат бележки. В крайна сметка това е идеята,а не просто да си уплътняваме времето. Качвам няколко снимки на тази 220, която монтирахме през 1994. Разбира се тогава работихме с подръчни материали и е далече от идеалния стандарт за монтаж, но като здравина и сигурност ефекта бе постигнат. Сложихме по здрави болтове,допълнителни шайби и други подобрения където сметнахме за добре. Антената се е размествала 2 пъти при много силен вятър, но нищо създаващо опасност, просто малко настройка и това е.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg DSC02654.JPG (78.9 КБ, 51 разглеждания)
Тип файл: jpg DSC02655.JPG (52.4 КБ, 42 разглеждания)
Тип файл: jpg DSC02656.JPG (67.1 КБ, 44 разглеждания)
Тип файл: jpg DSC02657.JPG (60.8 КБ, 47 разглеждания)
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
100см220см, Параметри, парболи, Пасат, технически


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мнение офсет антена 140 ALU Пасат dell САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 8 04-08-2015 18:00
Express Am 1 с технически проблеми berks Новини 4 17-01-2011 17:30
Viasat Nature - технически тестове berks НОВИ ЧЕСТОТИ 1 26-04-2010 22:55
Технически въпрос bonos Въпроси и отговори 11 13-08-2009 08:25
Конвертори Inverto - технически характеристики imported_admin КОНВЕРТОРИ 0 08-09-2007 17:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.