The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > Xtrend

Xtrend Xtrend приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #61  
Стар 21-06-2013
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Longines Вижте мненията
А ако искаш да си спестиш парите,слушай ,какво ти казвам и не пиши глупости!Може и сам да решиш проблема!
Много ми е интересно как така ще го решиш за 5 мин. тоя проблем с инвакома. Има честоти които, когато си решат работят когато си искат не работят! Примерно дубай спортовете на 26Е! На двойния инваком винаги си излизат, на еденичния ту излизат ту нещат, и пробвах с различни кабели и F-конектори! Да не казвам пък колко имиджа си смених! Да не говоря, че има пък някой честоти на определени спътници които пък въобще не излизат без значение с къв конвертор си! Има нещо гнило в сателитната част на трендовете! Имам и други приятели които се оплакват от същото, но явно ние всичките сме малоумници, и не можем да си оправим проблема!
__________________
VU+ DUO 2; VU+ Solo 2; XTREND ET 10000; XTREND ET 9500; XTREND ET 5000; AZBOX ELITE; ARIVA 102; DISH: 3x3.60; 1x2.20; 1x1.80; 1x1.60; 2x1.40; 3x1.10; 1x0.90; 2x0.80. DiSEqC switch: 1x16 EMP-centauri + 1x8 Tecatel; 24xLNB
Отговори с цитат
  #62  
Стар 21-06-2013
Аватара на Longines
Longines Longines не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 936
Благодари: 42
Получил благодарност:
289 пъти в 187 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Милен_ТТ Вижте мненията
Много ми е интересно как така ще го решиш за 5 мин. тоя проблем с инвакома. Има нещо гнило в сателитната част на трендовете! Имам и други приятели които се оплакват от същото, но явно ние всичките сме малоумници, и не можем да си оправим проблема!
Бих казал,че има нещо гнило в болните мозъци на такива като тебе и твойте приятели!Ако искаш може да добавиш и ти 100лв за лечение!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Longines за този полезен пост :
риваи (21-06-2013)
  #63  
Стар 21-06-2013
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ех за този приемник само един имидж ли има.Колега смени 10 и тогава говори за несъвместимост.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 21-06-2013
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 540
Благодари: 32
Получил благодарност:
206 пъти в 149 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Longines Вижте мненията
Бих казал,че има нещо гнило в болните мозъци на такива като тебе и твойте приятели!Ако искаш може да добавиш и ти 100лв за лечение!
Аре стига си се предлагал, ами дай решението!
За съжаление поредната тема за екстренд с проблем, на която няма решение, а само изписани страници с глупости!!!!
Чета ги и честно да ти кажа ме отказвате тотално от тая марка, а за малко да се излъжа да си купя такъв.
Отговори с цитат
  #65  
Стар 21-06-2013
Аватара на Longines
Longines Longines не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 936
Благодари: 42
Получил благодарност:
289 пъти в 187 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От ляво приемника,отдясно конвертора/инвакома-несъвместимия/!
И на мене ми писна,да чета глурости ,без мисъл!
Отговори с цитат
  #66  
Стар 21-06-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Longines Вижте мненията
Първоначално написано от Dalavera
Здравейте колеги! Благодаря ви за мненията. Загадката с конвертора INVACOM TFW-031 (дваен фланцов) се потвърди. Доказано е, че проблема е бил в скъпия INVACOM TFW-031, а не в приемника или настройките му. Просто в някои честотни диапазони Xtrend ET 5000 с конвертор INVACOM TFW-031 са несъвместими.
На този момент имам три постоянно свързани приемника към конвертора, които в даден момент работят и трите. В скоро време се очаква да бъде включен и четвърти приемни

Приготви си 100лв и ако не ти реша проблема за 5мин ,ти давам 1000!Разбира се говоря само за Инвакома!Навит?
Ей няма да ми префасонираш постовете и да ми правиш маниполаций!! Ясно ли ти е?? Нещо си объркал местото с политиката??? С теб повече никакви теми няма да обсъждам и моля не пиши там където съм писал. Такива простотий може само на себе си да гласиш и да пускаш, а не да черниш хората. От пост #30 и пост # 42 си си копирал каквито искаш изречения и си написал нещо което никога не съм го казал в един пост в едно време отнасящо се за един момент и събитие. Покажи ми моя пост не редактирания от теб, където съм писал постната простотия от теб. Да беше видял датите кога са писани постовете. Пост 30 е от преди една седмица на 14.06.2013г. Да беше видял за какво се отнася написаното тогава и тогава да ми вадиш изречения от тук и от там и да ми постваш глупусти които аз никога не съм написал. Ей немаш срам и очи да гледаш. Трите приемника са вързани към новия четворен конвертор Инверто на дата 20.06.2013г, пост 40. Ти май много добре гледаш как да очерниш хората, а ??? От тук от там вземаш изречения и им пускаш постове дето и сестра може да им докараш, че имат! Пет пъти ти пиша едно и също нещо и после пак аз не знам какво имам дома и как съм го свързал... !!! Написах ти го като на .......!!! Писна ми от твойто недогледство. Имам чувството, че нарочно се заяждаш, никъде не съм написал нещата който ти ми вменяваш. С теб вече никога няма да дискотирам и моля не ми се изхож&ай в темата, ако обичаш! И други колеги ти казват, че има проблем. Какво повече искаш. А от мен пари никога няма да видиш и нито ще се докоснеш до моя техника. Нито искам да те мерна някъде. Модераторите ако ме банват, по добре да ми изтрият ника. Аз с такива хора маниполатори дето ми цитират глупусти и обработени постове, не ща да съм вече в един форум. Аз мисля, че тук е форум всеки да си каже проблема, а не да го правят на балък с маниполирани постове от тук от там взети изречения! Ужас!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #67  
Стар 21-06-2013
Аватара на Longines
Longines Longines не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 936
Благодари: 42
Получил благодарност:
289 пъти в 187 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нищо не съм префасонирал.Това са твои постове!
Сега за 10 път те питам,като си с двойния Инваком,как връзваш три приемника и ако не,какво връзваш на този пусти несъвместим конвертор,освен Екстренда?Защото с четворен е ясно!И след като другите дървета работят с Инвакома,няма логика Екстренда да несъвместява или обратното!
Казах ти поне 10 пъти,да върнеш Инвакома и да вържеш Екстренда директно с кабел,без сплитери,без наставки и други приемници,ек на ек,ако ме разбираш,другата дупка оставяш празна,да видиме,кой пречи!!!
След това,5 минути са много!Иначе успех,ако ще ставаш гимнастик!
Отговори с цитат
  #68  
Стар 21-06-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Милен_ТТ Вижте мненията
Много ми е интересно как така ще го решиш за 5 мин. тоя проблем с инвакома. Има честоти които, когато си решат работят когато си искат не работят! Примерно дубай спортовете на 26Е! На двойния инваком винаги си излизат, на еденичния ту излизат ту нещат, и пробвах с различни кабели и F-конектори! Да не казвам пък колко имиджа си смених! Да не говоря, че има пък някой честоти на определени спътници които пък въобще не излизат без значение с къв конвертор си! Има нещо гнило в сателитната част на трендовете! Имам и други приятели които се оплакват от същото, но явно ние всичките сме малоумници, и не можем да си оправим проблема!
както съм ти казвал неведнъж, определено си се омотал яко
пусни един кабел към този толкова специален конвертор и виж какво ти се получава
при тренда ако има проблем , той е единствено и само в задклавиатурното устройство
Отговори с цитат
  #69  
Стар 21-06-2013
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
както съм ти казвал неведнъж, определено си се омотал яко
пусни един кабел към този толкова специален конвертор и виж какво ти се получава
при тренда ако има проблем , той е единствено и само в задклавиатурното устройство
Яворчооу, конвертора е дирекно към приемника, няма никви дисеци, сплитери, лупове, кот се сетиш там! На друг приеминик излиза включително и на уреда тия честоти, а на приемника неще! И не ми обяснвай че от задклавиетурното у-во! И как така и на двата тренда се получава така, на азбокса и на еспекатата го няма тоя проблем, ай стига сте ми обяснявали по вече, ако знаете къв е проблема дайте решението, но определено проблема си е в трендовете! Забрайх да кажа че и на дриймовете си излизат нормално тия честоти!
__________________
VU+ DUO 2; VU+ Solo 2; XTREND ET 10000; XTREND ET 9500; XTREND ET 5000; AZBOX ELITE; ARIVA 102; DISH: 3x3.60; 1x2.20; 1x1.80; 1x1.60; 2x1.40; 3x1.10; 1x0.90; 2x0.80. DiSEqC switch: 1x16 EMP-centauri + 1x8 Tecatel; 24xLNB
Отговори с цитат
  #70  
Стар 21-06-2013
Аватара на Longines
Longines Longines не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 936
Благодари: 42
Получил благодарност:
289 пъти в 187 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Проблема е само в Инвакома!Осцилатора на високия банд е различен от този на ниския.Инвакома,въпреки,че е един от най добрите,се слави с променливия от температурата осцилатор.Нормата е +/_ 3 мхц,от 10 конвертора,на поне 5 осцилатора е отместен с повече от 3мхц и когато температурата скочи с 10 градуса отиват на 4-5мхц и ако заложиш в ръчното търсене точната честота,няма да сканираш нищо!Редно е да се сканира в такъв случай с 3мхц по ниска честота и нещата се наместват!Другият начин е настройка с отвертка,като се разглоби конвертора/инвакома/ и се врътне болтчето за високия банд,обозначени са вътре на корпуса!Но това, не може всеки да го прави!И третия начин е като в менюто на еленбето се махне универсал и двата осцилатора се въведат ръчно,примерно 9750 и 10603,което означава ,че не пипаме долния,а горния увеличаваме с 3,т.е намаляваме честотата с 3мхц!
Това е цялата философия,писането и мъката,по неразбиране на материята,ми отне повече време,отколкото,ако бях отишъл да му го направя!
Новите приемници работят с интервал +/_ 3 мхц, докато старите +/_ 5 мхц или +/_ 8мхц и затова някои сканират,а други не!

Последно редактирано от Longines : 21-06-2013 на 17:49
Отговори с цитат
Следните потребители (7) благодарят на Longines за този полезен пост
dodo_pv (21-06-2013), woooow (21-06-2013), ВалчоП (22-06-2013), д.е.м.т (21-06-2013), Милен_ТТ (21-06-2013), риваи (21-06-2013), фолкръм (21-06-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
5000, xtrend, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам xtrend 5000 БОБИ Приключили продажби 4 03-06-2013 15:55
VU+ DUO или Xtrend 4000/5000 ali_baba VU+ 53 03-06-2013 00:01
Xtrend 5000-проблем с харда. PayNera Xtrend 28 02-05-2013 02:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.