The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-07-2009
extrem extrem не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 55
Благодари: 14
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 1
По подразбиране проблем с канали

Ситуацията е следната:с ДМ 500 съм и карта Ирдето,с която гледам Булсат.Нямаше ги всичките канали от пакета,а на някои изписваше "канала не е намерен".При опит от моя страна за сканиране се загубиха абсолютно всички канали и на всякъде изписва "канала не е намерен".Явно че някъде съм сгафил,но не знам къде.Мога да върна бекъпа,но ще се върне в първоначалния си вид където ги няма всичките канали,а ми се иска да знам как става сканирането за да мога да ги допълвам при следващи изменения.Благодаря на всички отзовали се.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-07-2009
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от extrem Вижте мненията
Ситуацията е следната:с ДМ 500 съм и карта Ирдето,с която гледам Булсат.Нямаше ги всичките канали от пакета,а на някои изписваше "канала не е намерен".При опит от моя страна за сканиране се загубиха абсолютно всички канали и на всякъде изписва "канала не е намерен".Явно че някъде съм сгафил,но не знам къде.Мога да върна бекъпа,но ще се върне в първоначалния си вид където ги няма всичките канали,а ми се иска да знам как става сканирането за да мога да ги допълвам при следващи изменения.Благодаря на всички отзовали се.
Колега защо не вземеш да си свалиш последните готово сетинги за Енигма1 за мотор:
http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=3578
http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=3665
http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=3561
Качваш ги на приемника и няма да имаш ядове -може и собствени букети да си направиш -както и повечето от нас са си направили. Разбира се това при положение че сателитната система ти е настроена коректно.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-07-2009
extrem extrem не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 55
Благодари: 14
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Системата е настроена за един спътник-без мотор,работи коректно с друг приемник,но с ДМ не ми излизат някои канали и някои не ги намира.Желанието ми е да разбера как точно се сканират и допълват или променят канали.

Последно редактирано от extrem : 08-07-2009 на 19:19
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-07-2009
Аватара на Sharp987
Sharp987 Sharp987 не е на линия
Потребител
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,617
Благодари: 749
Получил благодарност:
2,657 пъти в 884 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 113
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от extrem Вижте мненията
Системата е настроена за един спътник-без мотор,работи коректно с друг приемник,но с ДМ не ми излизат някои канали и някои не ги намира.Желанието ми е да разбера как точно се сканират и допълват или променят канали.
Що не прочетеш това:
http://www.dtv-bg.com/showpost.php?p=11764&postcount=4
и това:
http://www.dtv-bg.com/showpost.php?p=11763&postcount=3
и тогава питай.
__________________
Отговори с цитат
  #5  
Стар 08-07-2009
extrem extrem не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 55
Благодари: 14
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Качих сетингите,които беше постнал колегата по-горе.Каналите ги има от пакета,но някои все още са със статус..."канала не е намерен" .Тези,които не са предплатени им излиза текущото и следващо предаване,но на някои изобщо нищо не излиза и са с него статус.Какъв е точно проблема и как мога да го отстраня?

Последно редактирано от extrem : 08-07-2009 на 20:06
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-07-2009
Аватара на Sharp987
Sharp987 Sharp987 не е на линия
Потребител
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,617
Благодари: 749
Получил благодарност:
2,657 пъти в 884 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 113
По подразбиране

Щом си на един сателит, изтрии си всички програми от него, зареди си актуален satellites.xml и пресканирай наново.
Само да обърна внимание за следния проблем, който се получава с ползването на готови сетинги:
Имената под които се изписват сателитите в satellites.xml, са различни за различните сетинги, например.
за Астра 19е
някъде името е "Astra 19,2E"
на други е "Astra 19,2E, 1H,1L ..." и т.н.
Това води до следния проблем - новите сетинги не се появяват след зареждането докато не ги добавите в менюто за конфигурирането на сателитите, защото дриима ги вързприема като нови, тъй като са с различни имена.
__________________
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-07-2009
extrem extrem не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 55
Благодари: 14
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sharp987 Вижте мненията
Щом си на един сателит, изтрии си всички програми от него, зареди си актуален satellites.xml и пресканирай наново.
Само да обърна внимание за следния проблем, който се получава с ползването на готови сетинги:
Имената под които се изписват сателитите в satellites.xml, са различни за различните сетинги, например.
за Астра 19е
някъде името е "Astra 19,2E"
на други е "Astra 19,2E, 1H,1L ..." и т.н.
Това води до следния проблем - новите сетинги не се появяват след зареждането докато не ги добавите в менюто за конфигурирането на сателитите, защото дриима ги вързприема като нови, тъй като са с различни имена.
Точно тогава след като ппресканирам,няма никакви канали....всичко е изтрито.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 08-07-2009
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Сkанирай наново целия спътник, отиди в Menu --> Setup --> Service Searching --> Automatic Multisat Scan и от там си избери Hellas Sat2 39Е.
След това отиди на някой канал който ти пише че услугата не е намерена и цъкни два пъти бутона INFO от дистанционното, най отгоре ти пише данните за канала това е за Набило, ако обаче си на Джемини търси ги някъде отдолу трябва да са например за БНТ 1 - 12524 H 30000 7/8.
Та намираш въпросния канал и гледаш там какви са тези показатели и след това влизаш http://flysat.com/hellassat.php и сравняваш, ако не са тези значи имаш проблем с настройките на сателита или настрйките ти на Дриймбокса не са правилни и продължаваме нататък но ти ще кажеш.
__________________
forum.ludogorec.com


Последно редактирано от nikec : 08-07-2009 на 20:38
Отговори с цитат
  #9  
Стар 08-07-2009
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Колега, кажи нещо правил ли си по системата преди да се изгубят каналите ... нещо да си пипал по антената, буря да е имало напоследък, нещо да е треснало наблизо ... или пък нещо друго ... макар и незначително на пръв поглед ...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
канали, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с някои канали Ради КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 6 11-05-2010 20:12
Странен проблем , не мога да заключа канали. radionov DREAMBOX 6 14-03-2010 10:48
Пробелм,Проблем и пак проблем :( simbion12 Монтаж и настройка на антени 26 20-11-2009 22:36
Проблем с DVB Dream на HDTV канали. kamen71 САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 1 19-10-2009 18:21
Проблем с изтриване на канали! Gery64 DREAMBOX 16 09-09-2009 18:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.