The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 17-07-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

На 260 градуса до 10сек. Добре е да ги пуснеш с външно захранване за да видиш каква е ситуацията, въпреки че ти ги виждаш 5-6 диода са ...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 17-07-2018
clipz clipz не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Убедени ли сте, че е от зацапана леща? Нещо да не е разместил колегата по "листовете"?

Честно казано и аз си си мисля , че е от листовете , но как да ги разбъркам като те влизат само по един начин ?
Евентуално прах да е влязал м/у тях.

Ще трябва да включа телевизора , когато са махнати листовете и да видя дали светят еднакво диодите и после да се чудя какво да правя с листовете ако светят еднакво .
Отговори с цитат
  #13  
Стар 17-07-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Убедени ли сте, че е от зацапана леща? Нещо да не е разместил колегата по "листовете"?
При тази нефокосирана снимка, всичко е въображение и логични умозаключения, но има ли лепило на лещите, 92% е от там дефекта. Не мисля че листовете може да ги обърка толкова генерално!
Цитирай:
Първоначално написано от clipz Вижте мненията
Честно казано и аз си си мисля , че е от листовете , но как да ги разбъркам като те влизат само по един начин ?
Евентуално прах да е влязал м/у тях.

Ще трябва да включа телевизора , когато са махнати листовете и да видя дали светят еднакво диодите и после да се чудя какво да правя с листовете ако светят еднакво .
Не е въпроса дали светят еднакво, а дали равномерно разпределят светлината, би трябвало да покриеш да кажем 3/4 от диодите с непрозрачна хартия, а другите с бяла за да не те заслепяват и на бялата да гледаш как е разпределението на подсветката!

Последно редактирано от yavor1 : 17-07-2018 на 00:18
Отговори с цитат
  #14  
Стар 17-07-2018
clipz clipz не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето още снимки :
https://imgur.com/a/fJrQHSw
https://imgur.com/a/pLb8DLv
https://imgur.com/a/0DRYuIN
Отговори с цитат
  #15  
Стар 17-07-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Хмм, то по целия екран, да не си сменил местата на листовете, наистина или всички лещи да са омацани с лепило Щом си толкова бърз, пробвай различни комбинации с листите, ако е възможно
Отговори с цитат
  #16  
Стар 17-07-2018
krasi1970 krasi1970 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 153
Благодари: 33
Получил благодарност:
72 пъти в 41 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей, и аз да се намеся, точно на LG42 правих същия ремонт, само, че аз от друга лента с диоди отчупвам и запоявам директно върху старата лента. Изненадата ми беше, че не само новите диоди светят по силно а всички. Баща ми е телевизионен техник, допитах се до него, а той и до колеги и накрая всички констатирахме, че най-вероятно диодите на LG-то са на друго напрежение и с друго съпротивление и за това се получава това нещо. Гледай го така или си поръчай нови оригинални диодни ленти, защото не се знае колко дълго ще изкарат тези.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на krasi1970 за този полезен пост :
aleks1976 (09-08-2018)
  #17  
Стар 17-07-2018
clipz clipz не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Хмм, то по целия екран, да не си сменил местата на листовете, наистина или всички лещи да са омацани с лепило Щом си толкова бърз, пробвай различни комбинации с листите, ако е възможно
Разглобяването е лесно , но после сглобяването е по-кофти , защото мога да счупя матрицата..... ама като нямам друг избор . Ще пробвам да ги завъртя да видя дали е от там проблема . Силно се надявам да е от тях, защото ако се наложи да отлепя и залепя всички лещи ще е голяма играчка .
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17-07-2018
clipz clipz не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2018
Мнения: 14
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от krasi1970 Вижте мненията
Здравей, и аз да се намеся, точно на LG42 правих същия ремонт, само, че аз от друга лента с диоди отчупвам и запоявам директно върху старата лента. Изненадата ми беше, че не само новите диоди светят по силно а всички. Баща ми е телевизионен техник, допитах се до него, а той и до колеги и накрая всички констатирахме, че най-вероятно диодите на LG-то са на друго напрежение и с друго съпротивление и за това се получава това нещо. Гледай го така или си поръчай нови оригинални диодни ленти, защото не се знае колко дълго ще изкарат тези.

Ами аз не съм сменял диодите , а само закрепих лещите отгоре , защото една беше паднала , а другите се отлепиха само с докосване - явно са сложени много кофти . Знаеш ли какво може да съм сбъракал при поставянето на листовете ?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 17-07-2018
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Според мен не си разглобявай повече телевизора, а гледай така. Накрая да не купуваш нови диоди/панел/телевизор. Аз си мисля, че лепилото няма общо, но няма как да съм 100% сигурен в това. Тук си говорим за отразяване на светлина, което ако лещата е омазана, по-скоро ще е по-малко, отколкото повече. И още нещо - на диодите, на които бяха паднали лещите ли виждаш този ефект или не? Ако отговорът е не, няма какво да се коментира. Гледай си го така или ако те дразни го продавай и се насочи към нов.


А и още нещо - я снимай под различен ъгъл!!! Мини вдясно и снимай пак...


Малко офтопик - минавам за фен на LG, но като гледам последните години какви недомислици са сътворили, надали ще си купя пак LG... То не бяха изгорели диоди, не бяха отлепени лещи...
Отговори с цитат
  #20  
Стар 17-07-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от clipz Вижте мненията
Разглобяването е лесно , но после сглобяването е по-кофти , защото мога да счупя матрицата..... ама като нямам друг избор . Ще пробвам да ги завъртя да видя дали е от там проблема . Силно се надявам да е от тях, защото ако се наложи да отлепя и залепя всички лещи ще е голяма играчка .
Матрицата я оставяш настрани, докато правиш експерименти за получаване на равномерна подсветка!Матрицата я монтираш когато си напълно сигурен, че всичко е ОК!

Подсветката е ШИМ регулирана, опитай на минимална подсветка и на максимална, сподели има ли голяма разлика в яркостта! Ако няма, тогава има проблем в ШИМ-а, ако има голяма разлика, тогава играеш с листовете, точно кой е с поляризация тип очилата Полароид не знам как се познава.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lg, проблем, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с телевизор LCD Changhong кокито0 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 09-02-2018 23:27
Проблем с телевизор Самсунг Кроасан ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 14 18-12-2017 07:24
Проблем с телевизор LG Георги Константинов Въпроси и отговори 9 26-11-2012 21:18
проблем с телевизор LG СЪНИ Въпроси и отговори 9 05-11-2012 20:44
Проблем с телевизор аддрак Въпроси и отговори 5 31-12-2010 13:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.