The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-05-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране Интересен проблем с Конвертор Двоен Inverto Black Ultra

Интересен проблем с Конвертор Двоен Inverto Black Ultra

Докато отсъствах от България се загубва Була .
След като се върнах пресканирах 39Е, но хоризонталните на 30000 не излязоха
Проверих по дъгата за прием от транспондери с хоризонтална поляризация, приемат се на 27500 , проверих и на 53Е вертикални на 44950 - няма проблем, реших че е от DiSEqC 2:1
Междувременно си получих новия приемник и елиминирах DiSEqC 2:1, като свързах антената с НН-мотор на тунер А, а фиксираната на тунер В .
Да ама не , проблема остана, единия вход на конвертора не се използваше , поради което смених входа, но положението не се промени


Намерих му генерално решение , взех си нов конвертор, но този път смених фаворитния си производител и взехTriax THSI 006 Single universal LNB,
може би трябваше да взема :Triax THSI 01 Single universal LNB
ама ми свърши търпилото )))

Този проблем с инверто конвертора не мога да си го обясня, но поствам ситуацията,защото знам че има колеги можещи да дадат адекватно обяснение
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24-05-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Интересен проблем с Конвертор Двоен Inverto Black Ultra

Докато отсъствах от България се загубва Була .
След като се върнах пресканирах 39Е, но хоризонталните на 30000 не излязоха
Проверих по дъгата за прием от транспондери с хоризонтална поляризация, приемат се на 27500 , проверих и на 53Е вертикални на 44950 - няма проблем, реших че е от DiSEqC 2:1
Междувременно си получих новия приемник и елиминирах DiSEqC 2:1, като свързах антената с НН-мотор на тунер А, а фиксираната на тунер В .
Да ама не , проблема остана, единия вход на конвертора не се използваше , поради което смених входа, но положението не се промени


Намерих му генерално решение , взех си нов конвертор, но този път смених фаворитния си производител и взехTriax THSI 006 Single universal LNB,
може би трябваше да взема :Triax THSI 01 Single universal LNB
ама ми свърши търпилото )))

Този проблем с инверто конвертора не мога да си го обясня, но поствам ситуацията,защото знам че има колеги можещи да дадат адекватно обяснение
Инверто блек ултра му се разваля мултиплексора от Zetex типа на zxnb 4200. Директно влиза захранването в него за вертикална и хоризонтална без стабилизация и ако има дисек мотор и се слагат различни приемници много бързо мре този конвертор.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
yavor1 (24-05-2014)
  #3  
Стар 24-05-2014
Sat PLUS Sat PLUS не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 470
Благодари: 218
Получил благодарност:
121 пъти в 86 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране Ултра конвертор

Като представител на фирмата INVERTO от 2003 година,мога да кажа,че модел ULTRA е най чувствителния конвертор произвеждан до сега и се продава в търговската мрежа в Българя от 2009 година.
Този модел се купува предимно от ценители на качествени стоки и при нас нямаме повредени ULTRA конвертори.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24-05-2014
Аватара на черните ягуари
черните ягуари черните ягуари не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 517
Благодари: 156
Получил благодарност:
54 пъти в 40 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз си смених конвертора с Инверто блек ултра но не съм доволен на някой транспондери сигнала се покачи но на някой спадна драстично ,преди със стария не помня точно марката му но беше обикновен тези транспондери който сега са слаби с Инверто блек ултра с него си бяха с 2-3 db отгоре .Така че поне аз не съм доволен от този Инверто блек ултра.
__________________
DM800HD PVR
2xDM500HD
Edision mini 4K
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24-05-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sat PLUS Вижте мненията
Като представител на фирмата INVERTO от 2003 година,мога да кажа,че модел ULTRA е най чувствителния конвертор произвеждан до сега и се продава в търговската мрежа в Българя от 2009 година.
Този модел се купува предимно от ценители на качествени стоки и при нас нямаме повредени ULTRA конвертори.
Мога да изпратя един развален срещу работещ.

Чувствителни са да, с по един NE3520S03 на входовете и другото си е v75 но биас контрола е проблем.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-05-2014
Sat PLUS Sat PLUS не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 470
Благодари: 218
Получил благодарност:
121 пъти в 86 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране Конвертори

Конверторите ULTRA бележат връх със своите показатели и са за масово производство и домашно потребление.
Винаги може да се направи по-добър конвертор ,но цената ще бъде различна.
Може би търсите конвертор за бизнес проект или професионални цели,ако е така пишете ми на лични.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-05-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sat PLUS Вижте мненията
Конверторите ULTRA бележат връх със своите показатели и са за масово производство и домашно потребление.
Винаги може да се направи по-добър конвертор ,но цената ще бъде различна.
Може би търсите конвертор за бизнес проект или професионални цели,ако е така пишете ми на лични.
Не търся нищо, споделих с какъв проблем се сблъсках, наистина са си добри конверторите, но не разбрах какво му се е скапало на моя, че и на двата уж разделени изхода да има един и същи проблем, купих си триакс, ако сте толкова печени може да Ви изпратя моя за да си го изследвате, може в замяна и единичен да ми върнете )))))))))))))
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
black, inverto, ultra, двоен, интересен, конвертор, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
INVERTO BLACK ULTRA junelis КОНВЕРТОРИ 128 30-09-2019 10:06
Двоен офсетов конвертор Inverto RED Extend 0.3dB linuxboy Приключили продажби 2 03-08-2012 19:48
Двоен Моноблок конвертор INVERTO BLACK PRO на 3 градуса - 90 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 17-12-2010 13:27
Smart Titanium или Inverto black ultra грубия КОНВЕРТОРИ 19 07-11-2010 23:39
Inverto 0.2 db BLACK ULTRA Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-02-2009 00:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.