The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 02-12-2016
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
1, 2, 3 - да
4 - все пак е операторска цепеница, не очаквай чудеса.
Май нещо съм се заблудил, не съм прочел правилно, че става за дума за мобилния интернет. Отговорил съм за домашния, но не и за мобилния

Въобще не ти трябва тая цепеница, това е гавра, все едно си пускаш хотспот от телефона.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 02-12-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Ако въобще зацепи. Тази услуга на оператора се заплаща допълнително с условие за камери...
Сега чувам такова. Но дори да има при някои оператори, не е задължително да бъдат уведомявани, че е за камери...

Цитирай:
се заключва към клетката
А ми да.
Човекът иска
Цитирай:
от време на време да гледам камери които са на този адрес
Той не планира да мести камери от клетка на клетка.
С мобих той ще получи "кутийка", "заключена" към най-бличката клетка с реален НЕ статичен адрес, 4 UTP RJ45 извода, и wifi. Без клаузи за камери и 30ГБ срещу 8лв. Остава да измисли механизъм да научава адреса, това може да се реши технически.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 02-12-2016
Аватара на Златев88
Златев88 Златев88 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 203
Благодари: 58
Получил благодарност:
31 пъти в 28 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще придам още малко ясното по моя случай, трябва ми за вила която е отдалечена малко от цивилизацията и не ходя често, има само един доставчик (които в момента ползвам) ,но е много тъпа работа, 20лв на месец за нет по wifi 12 mbit s / 4 mbit s и доста често няма нет Главно ми трябва за камерите, шер, и да мога да дръпна поне 2 филма в месеца когато ходя. Виваком го гледах също като опция, но е доста по ниска скоростта 8 Mbps / 2 Mbps, при мтел съм се спрял на този план (100 Mbps и трафик 75 GB за 24лв) Нещата които най-много ме интересуват са пак казвам мога ли да отварям портове и да вържа техният модем към моята локална мрежа със лан? Тогава няма и да ми трябва реално ип, ще ползвам днс настройките на рутера.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 02-12-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мобикс за целта ще свърши добра работа.
Ако не държиш да сваляш светкавично с 30ГБ ще свалиш поне 15 филма Че и после, 256кбит/с стигат за броуз и гласов скайп.
За 6 месеца ползване рутерчето ми заби веднъж, вероятно поради токов удар (при мен на село се случва) не бях вкъщи. Този проблем може да се реши с електронен "контакт-таймер" като веднъж-дваж на денонощие рутерчето принудително да се гаси за 1 минута и да се пуска пак.
Скорост на 3Г няма да коментирам, всякак ще по-малко от 12мб/с. При мен скоростта плува от 2 до 5 мб/с (доунлоад, аплоад не съм тествал) в село, където според спецове от вива връзка по принцип не може да има, ама въобще. Клипчета от туба вървят бе грижи.
За портове ще погледна довечера, да е сигурно. По спомени може и портове да се отварят.

ПС:
Цитирай:
да вържа техният модем към моята локална мрежа със лан?
Зад рутерчето си има един малък, но пълноценен LAN. Две мрежи (на вила и удома) се връзват посредством технология VLAN. В евтино рутерче такива технологии вградени няма да намериш. Проучи по въпроса OpenVPN (например).

ПС2:
Всъщност повечето ВЛАН реализации имат 2 вида "инстанции", да ги наречем "база" и "клиент". Обичайно "клиент" се връзва към "базата". При такъв подход портовете се отварят само на "базата". Ако подкараш "база" на оупенвпн у дома, а на вилата ще пуснеш "клиента", то нито ти трябва да научаваш адреса на рутерчето, нито да отваряш там портове.

Последно редактирано от братушка : 02-12-2016 на 17:03
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
Златев88 (02-12-2016)
  #15  
Стар 02-12-2016
Аватара на Златев88
Златев88 Златев88 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 203
Благодари: 58
Получил благодарност:
31 пъти в 28 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Скоростта на Виваком ми е малка за това предпочитам този на Мтел и трафика е доста по голям. Впн няма да ми свърши работа, защото ги гледам от различни места. Няма ли някои които ползва този тип нет на Мтел ,за да даде малко ясното не ми се рискува така, и да не ми върши работа, 2 години е договора все пак
Отговори с цитат
  #16  
Стар 02-12-2016
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

VPN ще си направиш до някъде където имаш реален ИП адрес.
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 02-12-2016
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златев88 Вижте мненията
този план (100 Mbps и трафик 75 GB за 24лв)
Тази скорост може само да я сънуваш или четеш в рекламни брошури! Дори и на LTE е трудно постижима!!! Не позволявай да те лъжат. Нека в техния офис да ти покажат как се постига. И след това на място във вилата. Оказват влияние отдалеченст от клетка, сила на сигнал, натоварване на клетка към която си закачен. Вероятно в реклмата пише макимално достижима скорост!!!
И ако искаш подобна скорост през OpenVPN ти трябва ПЦ-та от двете страни за рутери, на всички "сапунерки" процесора им е слаб за подобна скорост през OpenVPN (личен опит от поне 4-5 рутера)
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на PhilipZ за този полезен пост
Златев88 (02-12-2016), Посветения (02-12-2016)
  #18  
Стар 02-12-2016
Аватара на Посветения
Посветения Посветения не е на линия
част от матрицата
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 677
Благодари: 606
Получил благодарност:
192 пъти в 125 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
Thumbs up Успех..

Цитирай:
Първоначално написано от Златев88 Вижте мненията
Ще придам още малко ясното по моя случай, трябва ми за вила която е отдалечена малко от цивилизацията и не ходя често, има само един доставчик (които в момента ползвам) ,но е много тъпа работа, 20лв на месец за нет по wifi 12 mbit s / 4 mbit s и доста често няма нет Главно ми трябва за камерите, шер, и да мога да дръпна поне 2 филма в месеца когато ходя. Виваком го гледах също като опция, но е доста по ниска скоростта 8 Mbps / 2 Mbps, при мтел съм се спрял на този план (100 Mbps и трафик 75 GB за 24лв) Нещата които най-много ме интересуват са пак казвам мога ли да отварям портове и да вържа техният модем към моята локална мрежа със лан? Тогава няма и да ми трябва реално ип, ще ползвам днс настройките на рутера.
@Златев88,

Слушаш ма внимателно, пичелиш обезателно..

Ментела са твойте хора за момента(принципно), но.. И нали знаеш, че важното е винаги след НО..

Отиваш в удобния ти техен офис. Питаш "каките" как да говориш със съпорта на въпросния им нет и..

Задаваш първия(и най-важен за теб) въпрос, а именно..

Може ли, след тяхното "кубче", да сложиш твой рутер и могат ли те, ДА НАПРАВЯТ "БРИЧВАНЕ".. Тоест през тяхното устроиство да ти "хвърлят" IP-то на твоя рутер..?

Ако това го могат, ВТОРОТО не е проблем.. А именно, да ти дават винаги ЕДНО И СЪЩО IP(леко различно е от статично IP, но върши същата работа..)..

Портове не филтрират(не съм съвсем сигурен..? ), ма ти ако искаш ги попитай..
__________________

Последно редактирано от Посветения : 02-12-2016 на 22:29 Причина: Забравих за портовете..
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Посветения за този полезен пост :
Златев88 (02-12-2016)
  #19  
Стар 02-12-2016
Аватара на Посветения
Посветения Посветения не е на линия
част от матрицата
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 677
Благодари: 606
Получил благодарност:
192 пъти в 125 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
Lightbulb Моля те..

@братушка,

За да не ме разбереш грешно.. Ти си Руснак(дали.. ), нали..?

Аз съм Българин.

Във България, СПРИ ДА ПРЕДЛАГАШ ВИВАКОМ..!

Няма да обяснявам защо..! Само ще добавя.. ВЪВ МОМЕНТА..!!
__________________
Отговори с цитат
  #20  
Стар 03-12-2016
Аватара на Златев88
Златев88 Златев88 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 203
Благодари: 58
Получил благодарност:
31 пъти в 28 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От всичко като цяло ... най-много ме плаши разговор с хора от Мтел, Виваком и тн. мисля, че е разбираемо, ЗАЩО

Последно редактирано от Златев88 : 03-12-2016 на 00:11
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
домашен, Интернет, мобилен, Мтел


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мтел домашен интернет- за бога,помислете си добре.. controller ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 261 07-02-2019 21:00
Питане за интернет и тв от мтел за Бургас Ником ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1 21-08-2016 19:54
Мобилен интернет - кой да избера? емо111 GSM мобилни комуникации 44 31-08-2015 21:17
въпрос за БГ мобилен интернет aucislot Дъра-Бъра 6 03-09-2012 22:02
Мобилен интернет от Виваком toshepernik Дъра-Бъра 31 21-05-2012 20:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.