The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S]

САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] Сателитна цифрова телевизия

 
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 31-03-2023
Георги Андонов Георги Андонов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2023
Мнения: 10
Благодари: 6
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Question Сат. телевизия с вграден тунер DVB-S2?

Здравейте.
Не съм наясно със сателитната телевизия и ще се радвам, ако ударите едно рамо.
(Между другото, доста се порових във форума, но не намерих напътствия или ръководства за начинаещи. Моля да изпратите линк, ако има такива.)

Накратко, ситуацията е следната:
  • Имам 4К телевизор на вилата. Телевизорът (Sony Bravia 50", модел 2022г, Android OS) има сателитен тунер DVB-S/S2, слот за CI+ карта и Wi-Fi.
  • Имам достъп до сравнително стабилен 4G интернет.
  • Искам да гледам основните български програми + някои англоезични. Например каналите на BBC.
  • Целта е малко канали, но с добро качество (FullHD и по-добро).
  • Ще се радвам, ако въпросното решение е с възможно най-малко допълнително оборудване и окабеляване.

Въпросите ми са:
  • Може ли да гледам безплатни канали само със сателтна антена (виждам, че има доста компактни плоски антени) и кабел до телевизора?
  • Има ли "безжични" решения за връзка между чинията и телевизора? например Wi-Fi предавател на антената и някакъв dongle към телевизора.
  • Трябва ли ми CI+ карта и кой предлага такива карти?
  • Ще мога ли да използвам дистанционното на телевизора или Kodi (инсталиран на телевизора) за превключване и управление на сателитните канали?
  • ... май това са въпросите за момента.
Да спомена, че видео с качество 1080р (и нагоре) изглежда прекрасно, 720p е приемливо, а по-ниско качество е мъка за очите.

Благодаря предварително за отделеното време.
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbs2, вграден, сат, Телевизия, Тунер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
MAG 520w3 - IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) с вграден Wi-Fi SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 24-08-2021 21:03
4к тв и вграден сат.тунер bartek ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 33 13-08-2016 10:31
Съвет за цифров тунер-ефирна телевизия. еркаму ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 31 28-02-2013 20:57
Цифрова телевизия ? Настройки DVB-C Тунер. румбата ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 21-07-2011 10:15
вграден цифров приемник DVB Bobo Въпроси и отговори 2 05-05-2008 09:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.