The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа

Notices

EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа Тук пишете за всичко, което намерите интересно за гледане

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 09-10-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пий си ракията и не се занимавай с глупости
Днес няма да стане.
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 09-10-2012
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Все още най-високо се носи бат' Бойко! Вероятно и ще падне най-бързо.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 09-10-2012
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Пий си ракията и не се занимавай с глупости
Днес няма да стане.
Ракията не пречи, но това си е доста важно събитие. Едно време аполо като кацна на луната в цял свят се е ретлансирало в реално време, а у нас не. А тогава имахме телевизор кристал. И се разчу новината и тогава бях бая голямо хлапе и с компания ходиме пред американското посолство, имаше цветни снимки от полета и луната. Накрая един милицонер ни разкара.
Наздраве, и миналото никога не е възможно да се повтори!
__________________
Отговори с цитат
  #14  
Стар 09-10-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
а стига , аз мисля че изтървах момента щото в същото време си пийвах хубава ракийка с пекани червени чушки и малко розави домати и ред бул за разредител, в кухнята, а там само канал Н хистори се гледа. И изтървал ли съм нещо? Щото преди ракията още не бяха надули балона. Повторението къде е възможно да се гледа? Какъв е резултата?
Как ракия с Редбул? Язък за материала, целя свят знае, че ракия не се пие с нищо освен салата.
А това за балона Веско ви го каза, тия си въртят безплатната реклама.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 10-10-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Едно време аполо като кацна на луната в цял свят се е ретлансирало в реално време, а у нас не...бях бая голямо хлапе...
Аз си спомням вероятно последните мисии през 1972 - Apollo 17, защото когато Apollo 11 e кацнал за пръв път съм бил в детската ясла . Даваха кратки кадри по "По света и у нас" и аз питах нашите, защо тези чичковци така смешно подскачат, играят ли си, що ли? А баща ми казваше - те са на Луната и там са леки като балони, затова така скачат, майка ми пък ми сочеше Луната през прозореца (ясно си спомням, че беше пълнолуние) и ми казваше - ето там са отишли - а аз само се пулех и хич не ми беше ясно как са се качили там и защо са толкова леки...
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 10-10-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Мен пък ми е интересно, как са ги излъчвали американците тия кадри от центъра на Наса за Европа, в самолет на касети ли са ги пренасяли , мисля че първите 2-3 комуникационни в спътници в този период вече са били изстреляни. Но пак не ми е ясно. Само си спомням, че през края на 80-те като даваха мач от на наш отбор европейски клубен турнир по телевизията и аз що годе разбирах къде се намирам - като спре картината помня израза "Имаме срив по трасето, след което гордо се заявяваше - в Австрия, или по-малко гордо, но все пак - в Румъния" Пък какво си говорим за 1972

Последно редактирано от koko_varna : 10-10-2012 на 01:54
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10-10-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Мен пък ми е интересно, как са ги излъчвали американците тия кадри от центъра на Наса за Европа, в самолет на касети ли са ги пренасяли , мисля че първите 2-3 комуникационни в спътници в този период вече са били изстреляни. Но пак не ми е ясно.
The first geostationary satellite was Syncom 3, launched on August 19, 1964, and used for communication across the Pacific starting with the 1964 Summer Olympics. Shortly after Syncom 3, Intelsat I, aka Early Bird, was launched on April 6, 1965 and placed in orbit at 28° west longitude. It was the first geostationary satellite for telecommunications over the Atlantic Ocean.
http://en.wikipedia.org/wiki/Communication_satellite
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.

Последно редактирано от ВалчоП : 10-10-2012 на 11:30
Отговори с цитат
  #18  
Стар 11-10-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop не е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,852
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Климатичните условия няма да позволят на 43-годишния австриец Феликс Баумгартнер да се опита днес да скочи от стратосферата, от рекордната височина 36 500 метра и при свободното падане да преодолее звуковата бариера. Това съобщи вчера представител на компанията "Ред Бул", която е спонсор на проекта. Скокът трябваше да се осъществи в района на американската военна авиобаза Розуел в щата Ню Мексико, предаде ИТАР-ТАСС, цитирана от БТА.

"Ние стигнахме толкова далеч, че просто не съществува обратен път - заяви Баумгартнер в телевизионно интервю. - Все ми е едно кога ще скоча - утре или след седмица. Искам да се издигна в стратосферата още тази година. Ние сме готови да го направим."

Вижте снимки >>

Техническите специалисти, които подготвят и обслужват полета, са по-сдържани в думите си. Според тях, ако до началото на ноември климатичните условия не позволят излитането, скокът ще трябва да бъде отложен за пролетта - началото на лятото следващата година. На сайта на компанията "Ред Бул" е насрочена нова дата за свръхзвуковия скок - неделя, 14 октомври.

Опитът за скок от височина 36 576 метра над Ню Мексико първоначално беше насрочен за понеделник, но беше отлаган заради силни ветрове. Времето е ключов фактор при поставянето на рекорда.

Според плана Баумгартнер трябва да се издигне до стратосферата с хелиев балон и да скочи от него. Издигането трябва да продължи от два до три часа. Скокът, ако всичко върви по план, ще отнеме не повече от 20 минути.

Феликс Баумгартнер, наричан "Безстрашният Феликс", тренира от пет години за скока, в чийто ход иска да премине звуковата бариера и да се движи със скоростта на куршум. Скокът му ще бъде използван от учените за усъвършенстване на космическите скафандри от ново поколение.

Рекордът за най-голяма височина, от която е скочено с парашут, е на 52 години. Той е поставен от американеца Джо Китингър, полковник от ВВС, който скача от хелиев балон от 31 333 метра през 1960 г.

За да се подготви за сегашното изпитание, австрийският парашутист извърши два скока над Ню Мексико. Първият от тях бе през март от височина 21 600 метра, а вторият - през август от височина 29 456 метра, като бе достигната максимална скорост 864 км/ч, преди да се разтвори парашутът му.
През 2003 г. Баумгартнер стана първият човек, прелетял над Ламанша с помощта на крило от карбонови влакна.

От Дир-а
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Veskop за този полезен пост :
Дедал (11-10-2012)
  #19  
Стар 11-10-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

В следващите 24 часа няма да я бъде, залагам Едно Левче и Дъвка Турбо от колекцията ми 27-ми нимер 0 Макларън,
Отговори с цитат
  #20  
Стар 12-10-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop не е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,852
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
В следващите 24 часа няма да я бъде, залагам Едно Левче и Дъвка Турбо от колекцията ми 27-ми нимер 0 Макларън,
koko,това го постнах заради подчертаното с червено Тия с пръдня боя се опитват да правят,че и ебахти рекламата си врътнаха с тия "отлагания"!Човека е постигнал почти същия резултат преди повече от 50 години,като ако погледнем реално,за това време колко се е развила технологията за това време,то сега еквивалентно постижение би било тоя да скочи от Луната!

Цитирай:
Рекордът за най-голяма височина, от която е скочено с парашут, е на 52 години. Той е поставен от американеца Джо Китингър, полковник от ВВС, който скача от хелиев балон от 31 333 метра през 1960 г.
ПС.Само да не стане като в приказката за лъжливото овчарче
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!

Последно редактирано от Veskop : 12-10-2012 на 00:07
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bull, red, stratos


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Red Bull Stratos - на живо! ХоХо СПОРТ 0 09-10-2012 16:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.