The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 14-06-2012
карлосон карлосон не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране ...

Смениха ми модула - сега нямам проблеми с декодирането на каналите, но проблема със звука си остана. Ако проблема, както казват, е в моя телевизор, ще го продам и ще си купя друг. Ама ако не е!!?? Кво прайм тогава?
Нито върви да мъкна 42" телевизор у някой приятел, за да пробвам с друга цифрова кабелна, нито пък мога да накарам някой да си довлачи телевизора у дома, за да пробваме моята кабелна с друг телевизор.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 14-06-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Няма какво да мъкнеш телевизори. Нямаш ли достъп до кабелната мрежа на друг оператор в твоя блок? Ако имаш достъп, взимаш карта от приятел, който е на другия оператор. Прехвърляш твоя кабел за малко на другия оператор и ако там има проблем има. Ако няма. Взимаш твоя модул и карта, отиваш в приятел, който има LCD/Plasma с DVB-C тунер и който има достъп до сигнал на Плевен Спринт, закачате се на тяхната мрежа и тествате. Според мен проблемът е в телевизора и по-точно не се разбира с тази определена мрежа. Вариантът е или сменяш доставчик, но след като се убедиш, че на друг няма проблеми или си оставаш и свикваш с този бъг.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 14-06-2012
карлосон карлосон не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Говоря за мъкнене на телевизора, защото проблема не е в модула - имаше го и преди да кодират цифровите канали, когато не съм ползвал модул... А комшиите ми са все от 70 години нагоре))
Отговори с цитат
  #34  
Стар 17-10-2012
карлосон карлосон не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако някой се интересува от развитието на проблема: Прекъсването на звука е от това, че на някои канали не е зададен език от кабелния оператор и софтуера на телевизора се шашка. Откакто от Плевен-Спринт си свършиха работата и зададоха език на всички канали, вече няма досадното прекъсване.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 03-01-2013
Аватара на sonaki
sonaki sonaki е на линия
Шуменеца
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Шумен
Мнения: 263
Благодари: 26
Получил благодарност:
54 пъти в 38 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какво стана с Discovery каналите при тея? Май са забравили да платят

Discovery World:
- Channel 100 'Discover' not authorized.

Discovery Sci-Fi
- Channel 90 'Science' not authorized.

IDE:
Channel 00033 - Program is NOT Authorized
__________________
LG UHD 43UN81003LB - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 43UQ80003LB - TVIP S-Box v.605
LG UHD 49UK6470PLC - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 55NANO753PA - TVIP S-Box v.605
Отговори с цитат
  #36  
Стар 03-01-2013
Деян Деян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 498
Благодари: 53
Получил благодарност:
83 пъти в 60 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Поне не ги крадат, съдейки по съобщенията - това са Scientific Atlanta приемници - оригинални.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 08-01-2013
Веско Троян Веско Троян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 12
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
Като нов във форума вероятно ще задам често задаван въпрос, но още не съм се научил как се търси и кое къде е.
Та въпроса ми е - защо трябва да са кодирани цифровите канали? Нали така или иначе си плащаме за кабелна. По горе човека от кабелната каза, че не печелят от продажбата на CAМодули. Защо тогава се налага да си ги купуваме, след като новите телевизори си "хващат" каналите, но кодирането им пречи...

ПП. Нали "Плевен Спринт" и "Зетра" (в Троян) са едно и също?
Отговори с цитат
  #38  
Стар 08-01-2013
Аватара на Галин Тодоров
Галин Тодоров Галин Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Местоположение: Pleven
Мнения: 91
Благодари: 56
Получил благодарност:
19 пъти в 16 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Веско Троян Вижте мненията
==========
Защо тогава се налага да си ги купуваме, след като новите телевизори си "хващат" каналите, но кодирането им пречи...
==========
ПП. Нали "Плевен Спринт" и "Зетра" (в Троян) са едно и също?
По първото - защото всеки си е разделил кабела за няколко телевизора, а те вече тези с "цифрови възможности" не са много скъпи и на практика се закупуват само такива (Поне в Плевен кинескопи около 20 инча видях само едно нео в техномаркет и един Елит в Зора). Та ако си разделиш кабела в едно домакинство може да си ползваш с новите телевизори каквото искаш и ти върви една такса. Та по този начин (с модулите и STB-тата) след време могат да кажат " по един на домакинство за тия пари" и ще искат да кинтиш за модули на бройка. И още - след време могат да ти ограничат услугата ако не си я платил без да идват до вас да ти режат кабела, могат да си следят реалните абонати на цифрови услуги и т.н
По второто - и аз така разбрах. Даже нямаме вече на Спринт канала, ами го сляха с ловешката Зетра.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Галин Тодоров за този полезен пост :
Веско Троян (08-01-2013)
  #39  
Стар 08-01-2013
Веско Троян Веско Троян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 12
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не те разбрах. И сега са ми разклонени кабелите за 6 телевизора (даже си купих усилвател само за мен). На една такса. Но това е нормално и си е в условията и договорите на кабелната. Не виждам логиката да ни карат да си купуваме приемници (ако наистина не печелят от тях) за нещо, което евентуално би могло в бъдеще да се въведе. А и не съм сигурен дали изобщо ще се въведе (да се плаща за всеки TV), защото това е главното предимство на кабелната пред сателитната TV.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 08-01-2013
Аватара на Галин Тодоров
Галин Тодоров Галин Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Местоположение: Pleven
Мнения: 91
Благодари: 56
Получил благодарност:
19 пъти в 16 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре, а теб какво ще те спре да пуснеш кабел на комшията през стената зад секцията? И така и ти и той и още колкото си искате хора може да минете с една такса, защото имате телевизори които хващат цифровите канали, а на тях няма да им хареса това.. А ако си имаш карта или приемник който трябва да се оторизира за да гледаш нещата се променят
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
плевен, Спринт


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T Плевен спасик ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 22 11-10-2013 11:35
Плевен, Ловеч и Троян са първите градове от проекта „TV7 в България” ТИНТИН ДРУГИ 0 12-04-2011 12:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.