The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 14-12-2023
Sandokan Sandokan не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 17
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Питане за подмяна на правен с оригинален линеен мотор

Имам следното терзание. Поради ред причини ми се налага да подменя правен преди 100 години мотор с нормален линеен мотор за парабола. На системата е работеща, дъгата е настроена. Питането ми е дали ако поставя линейният мотор, ще "избяга дъгата"? Прилагам снимка на окачването, като с жълтата стрелка съм показал къде е било захванато рамото на правения мотор(с нещо като шарнир и гайка(15 или 17ка), със синята стрелка и зеленото кръгче съм показал къде е бил захванат правения мотор за окачването и с червената стрелка - къде си мисля, че трябва да влезе закрепващата втулка на линейният мотор.
Според вас тази планка, с двете дупки(червената стрелка) за евентуално поставяне на линеен мотор ли е правена? Навремето преди да се сложи този правеният мотор(който м/у другото работи на 220 V), там мисля, че беше закрепена обикновена рейка.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg chinija.jpg (92.1 КБ, 142 разглеждания)

Последно редактирано от Sandokan : 14-12-2023 на 20:15
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17-12-2023
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sandokan Вижте мненията
Имам следното терзание. Поради ред причини ми се налага да подменя правен преди 100 години мотор с нормален линеен мотор за парабола. На системата е работеща, дъгата е настроена. Питането ми е дали ако поставя линейният мотор, ще "избяга дъгата"? Прилагам снимка на окачването, като с жълтата стрелка съм показал къде е било захванато рамото на правения мотор(с нещо като шарнир и гайка(15 или 17ка), със синята стрелка и зеленото кръгче съм показал къде е бил захванат правения мотор за окачването и с червената стрелка - къде си мисля, че трябва да влезе закрепващата втулка на линейният мотор.
Според вас тази планка, с двете дупки(червената стрелка) за евентуално поставяне на линеен мотор ли е правена? Навремето преди да се сложи този правеният мотор(който м/у другото работи на 220 V), там мисля, че беше закрепена обикновена рейка.
Слагай смело новият мотор. После ще мислим за позиционер. Дъгата първо я провери дали я има още.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
Sandokan (19-12-2023)
  #3  
Стар 19-12-2023
Sandokan Sandokan не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 17
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще го видя след 2 дни като се постопли...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29-12-2023
Sandokan Sandokan не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 17
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сложих го, но сигнал йок Лоша работа...Възможно ли е само от подмяна на мотор да се изгуби дъгата? Или пък от неправилен монтаж на мотора...Май ще трябва да се търси някой да я донастройва, но не се сещам в града да са останали хора, които ще могат да се справят. Антената е във Велинград и повечето хора, които помня, че се занимаваха с това тук, вече са на достолепна възраст...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29-12-2023
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,490
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тук си писал друго,ако е вярно,трябва да работи и новият мотор!

Цитирай:
Първоначално написано от Sandokan Вижте мненията
системата е работеща, дъгата е настроена. Питането ми е дали ако поставя линейният мотор, ще "избяга дъгата"?
Възраста в случая,колкото е по достолепна,точноста ще бъде по точна!

Последно редактирано от dzumba : 29-12-2023 на 14:24
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29-12-2023
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,773
Благодари: 498
Получил благодарност:
423 пъти в 286 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sandokan Вижте мненията
Сложих го, но сигнал йок Лоша работа...Възможно ли е само от подмяна на мотор да се изгуби дъгата? Или пък от неправилен монтаж на мотора...
Няма как да ти избяга дъгата само от смяната на мотора. Ако по време на смяната на мотора не си пипал никъде другаде освен болтовете и гайките за мотора сигнал ще си има. Виж дали мотора спира на правилното място на точния сателит. Дай повече снимки да се види, какъв мотор си сложил. От тази снимка, която е в първия пост нищо не се
вижда и нищо не става ясно.
Ти преди да подмениш мотора, гледаше ли нещо с тази антена? кой спътник приемаше антената? Сигурен ли си, че дъгата е била настроена преди смяната на мотора?
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : 29-12-2023 на 14:36
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на moreg за този полезен пост :
Sandokan (29-12-2023)
  #7  
Стар 29-12-2023
Sandokan Sandokan не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 17
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Тук си писал друго,ако е вярно,трябва да работи и новият мотор!


Възраста в случая,колкото е по достолепна,точноста ще бъде по точна!
Един от тях издирих и питах, явно не му се занимава вече да се катери и да настройва антени...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29-12-2023
Sandokan Sandokan не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 17
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Няма как да ти избяга дъгата само от смяната на мотора. Ако по време на смяната на мотора не си пипал никъде другаде освен болтовете и гайките за мотора сигнал ще си има. Виж дали мотора спира на правилното място на точния сателит. Дай повече снимки да се види, какъв мотор си сложил. От тази снимка, която е в първия пост нищо не се
вижда и нищо не става ясно.
Ти преди да подмениш мотора, гледаше ли нещо с тази антена? кой спътник приемаше антената? Сигурен ли си, че дъгата е била настроена преди смяната на мотора?
Аз първата снимка я качих само да се види хубаво задната част на антената и какви планки и отвори има, че не ми беше много ясно къде трябва да се захване моторчето със скобата. Първоначално си мислих, че трябва да е там, където сочи червената стрелка и дори разпробих дупките, защото не бяха достатъчно големи. Но после в крайна сметка го сложих там, където сочи синята стрелка, защото там ми се видя най-логично като го занесох при антената. Сега ще снимам и ще кача снимката. Моторчето е SkySat 12 Инча
Отговори с цитат
  #9  
Стар 01-01-2024
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sandokan Вижте мненията
Аз първата снимка я качих само да се види хубаво задната част на антената и какви планки и отвори има, че не ми беше много ясно къде трябва да се захване моторчето със скобата. Първоначално си мислих, че трябва да е там, където сочи червената стрелка и дори разпробих дупките, защото не бяха достатъчно големи. Но после в крайна сметка го сложих там, където сочи синята стрелка, защото там ми се видя най-логично като го занесох при антената. Сега ще снимам и ще кача снимката. Моторчето е SkySat 12 Инча
Най добре, вземи един сат финдер. Закачи го със коксиала за конвертора, и виж, дали някъде по дъгата ще имаш сигнал. И после , вече свързвай приемника. Може и да не е била настроена със точност по дъгата параболата, и да ти бяга дъгата. Параболата, е малко по-специфична със настройката по дъгата. Не е като офсетната антена, да я настройш от ряз по дъгата.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 02-01-2024
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За много години!
Да попитам, преди във форума най-отгоре имаше дъгата изток-зарад и там наредени спътниците и като цъкнеш върху сателит и излизаше списък с програми канали, честоти, транспондери, кодировки и друга информация. А отдолу кои канали са отключени за момента. Къде са тези работи и ако ги има на кой браузър се виждат? На хрома и egge не ми вървят от много време .
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, линеен, мотор, на, Оригинален, ПИТАНЕ, подмяна, правен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
H-H или линеен мотор heracle МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 109 22-11-2020 18:28
Линеен мотор SERHI1970 Въпроси и отговори 11 09-01-2019 20:14
подмяна на мотор на парабола 1.40м за Варна stuckoff Монтаж и настройка на антени 10 11-12-2013 20:11
Линеен мотор или H-H красид Монтаж и настройка на антени 19 11-03-2013 09:07
HH мотор vs Полярно окачване + линеен мотор Ставриев МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 11 20-12-2011 20:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.